Velké trable malého města

• Francie

Séquences et conséquences

Komedie

USA / Francie, 2000, 105 min

Spousta dobrých nápadů zaniklo vinou nedotáhnutého scénáře.Např. záliba hlavní hvězdy v mladých holčičkách,kameram stěžující si na to že nemůže s kamerou projet oknem,hlavní kulisa(mlýn) shořela před 60 lety nebo herečka která se nechce svlíknout před kamerou a další se mohly více dotáhnout ale bohužel tvoří neslaný,nemastný celek.Ale Macy jako vždy za pět.(2.9.2003)

Nemohu vysloveně říct, že by to byla komedie, kde bych se smíchy popadala za břicho, ale v tomhle případě mně o to vůbec nešlo, protože podstatnou ingrediencí, na kterou jsem soustředila téměř veškerou svou pozornost byl můj oblíbený Philip Seymour Hoffman. To byla nostalgie jak Brno a možná ještě větší. Tady byl o 14 let mladší, blonďatý sympaťák, který v sobě měl celý kýbl toho správného hereckého charisma, což je pro diváka velmi podstatné. Je to milý příběh z malého městečka, kde se měly dít velké věci v podobě natáčení filmu, ale byly s tím spojené všemožné trable. Nicméně má pozornost byla nejvíc zaměřena na vztah scénáristy s Annie i když celá ta parta známých herců, kteří se zde sešli, byla taky moc fajn a sledovat je takhle pospolu byla prima podívaná.(27.6.2014)

Když jsem se náhodou zrovna nebavila (i když takových míst tam bylo opravdu minimum) nad vtipnými dialogy a komediálními zmatky kolem natáčení filmu, tak to vždycky ještě zachránila roztomilá romance mezi knihovnicí Annie a scénáristou, kterému propůjčil své nadprůměrné herecké schopnosti i velkou dávku sympatie P. S. Hoffman. Ona se tady sešla vůbec docela velká plejáda známých herců a musím uznat, že nikdo z nich nezklamal, dokonce ani S. J. Parker, kterou jinak zrovna moc nemusím. Za sebe určitě doporučuji.(19.6.2014)

Čekal jsem mnohem víc. Nevyužitý potenciál. Málo humoru. Hoffman a Macy zahraňují film ve slabších momentech a dokážou podat výborné výkony, díky kterým stojí za to dokoukat film. Film se docela vleče a chvílemi je dost nudný a pořád je tam vidět ten potenciál, který film mohl ukázat, ale neukázal.(7.2.2015)

Skvělá komedie zaplněná mnoha figurkami (povrchní hvězda S.Jessicy Parkerové, nekompromisní producent...) u které předvídatelná romantická linie neruší. Dialogy obsahují jednu perlu za druhou ('Nemůžu mít počítač ve filmu z roku 1895' 'Jak se film může jmenovat Starý mlýn, když nemáme mlýn ?' Jak natočíme tu scénu s pošlým koněm? Ale ty nemůžeš zabít koně Kurva'....). Jediným minusem filmu je hudba (neustále se opakující jeden motiv)(25.8.2005)