Patnáctidílný seriál vypráví příběh Saši Bělova (který se vrací z války v Afghánistánu) a jejího 3 kamarádů, kteří se postupně z pouličních grázlíků vypracují na čelní představitele moskevského organizovaného zločinu. Násilí, černý obchod, zbraně, vraždy, korupce, intriky, to je co naleznete v tomhle seriálu. Je patrné, že produkce neměla tolik peněz jak by potřeboval, příběh je místy trochu zmatený, hrozný novácký dabing, ale přesto 5*. To především kvůli perfektní atmosféry, dobře zahraných hlavních postav a perfektnímu ucelenému příběhu který seriál vypráví (naplno vynikne teprve po shlédnutí všech dílů). Seriál není uměle natahován, není v něm nouze o silné momenty, poslední díl je naprosto geniální a vše důstojně uzavírá.(22.9.2008)

Rozhodně mi to nepříde jako blbost nebo "amatérskej seriál"(jak sem tu někde čet). Tenhle seriál má sice svoje mouchy, ale pěkně ukazuje poměry v tom prostředí. Sledujeme tady vzestup ze spodiny na "vrchol" a s ním přicházející problémy, což je podle mě docel realistický. Nevim asi je to o vkusu, ale na mě to prostě zapůsobilo...možná taky kvůli tomu, že je to "něco jinýho" než ta neskutečná hora americkejch seriálů, který mi už pomalu začínaj lézt krkem.(5.1.2008)

První asi 3 díly ve mě vzbudily pocit, že by to nemusel být špatný seriál, hlavní hrdina vypadal celkem sympaticky a příběh se začal vyvýjet docela zajímavě, jenže pak sem si během reklamy odskočil a hned sem se zase vrátil, ale najednou bylo všechno jinak, příběh posunutej snad o pár let dál, přeskočil pár událostí a já se v tom nějak neorientoval a to mi začal tenhle seriál poprvý dost vadit, jenže už nepřestal, od tý doby je ze sympaťáka ulízanej rusekej blbeček a děj na stejným mrtvým bodě a pořád o tom stejným. Myslim, že s timhle seriálem právě končim(3.8.2006)

Výborný seriál, pamatoval jsem si ho ještě z vysílání na Nově a teď jsem ho asi po sedmi letech znovu zhlédnul na Youtube v původním znění s titulky. Už jenom parádní hudba a znělka a skvělý Sergej Bezrukov by zajistili minimálně dvě hvězdičky, zbytek další dvě. A protože mě seriál neskutečně bavil a abych vyvážil nesmyslně nízká hodnocení a odpady (ty snad můžou být způsobené jenom absolutní rusofobií), přidám brigadýrům i tu pátou ;) P.S.: Neodpustím si poznámku k některým komentujícím: opravdu si myslíte, že hodnotit 15 dílný seriál po zhlédnutí pouze prvního dílu, je dobrý nápad? Nebo že vaše neorientace v ději, poté co od seriálu odejdete, je chybou tvůrců? :)(20.4.2014)

Podle mě je Brigáda jeden z nejlepších akčních seriálů poslední doby. Ukazuje jak to chodí v prostředí ruských gangů. Zaujaly mě hlavně akční scény a úvodní znělka, také se mi líbil propracovaný příběh s množstvím zápletek, který sleduje 12 let Sašova života, přišel mi velmi realistický. Pro jeho pochopení je však potřeba vidět všechny díly. Brigáda byla příjemná změna po návalu amerických seriálů a také byla lepší než hodně z nich. Rozhodně nejlepší ruský seriál ....90%(10.8.2008)

• - V deváté epizodě, dy Fil (Vladimir Vdovichenkov) se Sašou (Sergey Bezrukov) mluví o zrádci, mají za sebou plakát k filmu Smrtonosná past 3 (1995). Tato epizoda se však odehrává v roce 1994, tedy rok před natočením akčního filmu. (Žralok)

• - Originální soundtrackové album obsahuje citace z poslední epizody, které odhalují velký "spoiler". (Zdroj: ČSFD.cz)