Plácek 2

Ihrisko 2

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2005, 97 min

• Květula

Mam děti ráda, opravdu, moc. Možná až moc. Ale stačilo pár minut tohohle filmu a začala sem ty malý uřvaný spratky nenávidět.(2.2.2008)

• Vikki

Vzhledem k povedenému a pěknému prvnímu filmu je tohle už jen velmi neuvěřitelná trapná sračka, která se ho snaží kopírovat a navíc je potrefená vnucovaným dívčím elementem, tedy agresivní feminizmus v praxi A CO TAKHLE SVOBODA VÝBĚRU? Proč nám ti.........p.... všude cpou vymatlané slepice s koulema a nadpřirozenými schopnostmi? Je to jejich příšerná zakomplexovanost, se kterou vše ničí. Arogantně se nadřazuí a hrubě a sprostě ponižují a pak ještě jdou a stěžujÍ si na diskriminaci. SOUČASNÝ FEMINIZMUS JE TOTÉŽ CO DALŠÍ ..IZMY, KTERÉ VŠE NIČÍ ZA KAŽDOU CENU (fašizmus, komunizmus atd) FILM JE PLNÝ SEXISTICKÝCH URÁŽEK CHLAPCŮ, KTERÉ Z HUBY VYPOUŠTÍ NEZLETILÁ PÍČA, KTERÁ BY MĚLA SEDĚT VE VYPOLSTROVANÉ (NENÍ NUTNOST) KLECI společne s těmi kdo tuhle sračku hrubě urážející mužskou populaci natočili!! . Pokud by takto mluvili kluci mohly by se ty\ zamindrákované krávy posrat jak by si ty uječené kozy všude stěžovaly. Amerika je velice ubohá země. A tady všechny ty sračky rvou do hlav už dětem!!!(23.12.2012)

Příjemná rodinná komedie, která i přes zdejší nízké hodnocení není podle mě, zas tak špatná. Ve filmu se dost často vyskytují dobré vtipy, .. odpalování rakety, která nese budoucnost vývoje v NASA nebo pokusy o následné vyproštění makety raketoplánu ze spárů obrovského zmutovaného psa, pro děti ideální záležitost, která vypráví příběh 7 kamarádů o jedněch letních prázdninách a jejich společném dobrodružství za obrovskou stěnu na konci baseballového hřiště tvořenou lednicemi a mrazáky.(30.12.2009)

A tohle mělo být co? OK, možná kdybych neviděl první díl z roku 1993, tak bych byl o něco nadšenější. Jenže já jsem se rozhodl, že film Plácek a film Plácek 2 skouknu v jeden den během sobotního odpoledne. A v tom je ta chyba. První film byl úžasný a bezchybný. A tak jsem velké naděje vkládal i do tohoto pokračování. Ale jedná se vůbec o pokračování? Mně to spíš přišlo jako pokus o remake, ale na druhou stranu, proč by stejný režisér, který natočil první díl, dělal remake svého vlastního filmu? A tak je nutné brát to spíše jako pokračování, ale i když na to přistoupím, tak musím jen konstatovat, že se jedná pouze o recyklovaný scénář prvního filmu, prostě je to solidní vykrádačka původního filmu. Ale na druhou stranu chápu, že když si tvůrci v prvním filmu zavřeli dvířka k případnému pokračování (v prvním dílu byl ukončený děj, bylo řečeno, jak jednotliví hrdinové skončili, kdy se odstěhovali, atd.), tak prostě museli vzít novou partu dětí a propojili příběh s hlavním hrdinou prvního filmu, zde totiž příběh party dětí hrající na plácku baseball vypráví bratr hlavního hrdiny z prvního filmu (ovšem v prvním filmu hlavní hrdina žádného bratra neměl) a děj odehrává deset let po předchozím příběhu (v roce 1972). Ale jinak je to věrná kopie prvního filmu. Děti hrají na plácku baseball, bojí se údajně znetvořeného psa, který jí lidi a který bydlí za pláckem, snaží se získat věc, která jim k tomu psovi na dvorek spadla, vedlejší hrdina políbí starší dívku proti její vůli, soupeření party z plácku s jinou partou hrající baseball, a konec je naprosto totožný s předchozím filmem. Jediné, co je tu tak trochu nové je to, že kluci do svého týmu vezmou tři holky a řeší se tu i první láska. Ale to nic nemění na tom, že je to prostě vykrádačka prvního filmu. Divím se akorát tomu, že nabídku zahrát si v tomto filmu přijal James Earl Jones, který si zahrál stejnou roli jako v prvním filmu. Je to vlastně tím pádem jediný herec, který se objevil v obou filmech. Ale abych už se dostal k hodnocení, vzhledem k tomu, že je to opravdu recyklovaný děj prvního filmu, tak uděluji pouze průměrné tři hvězdičky.(2.8.2009)

• bassator

30. 12. 2009 - 5%(31.12.2009)

• Brett Kelly