Huff (TV seriál)

Huff

Drama / Komedie

USA, 2004 - 2006, 22 h 32 min (Minutáž: 24x55 min)

Thania St. John

Hank Azaria, Paget Brewster, Blythe Danner, Anton Yelchin, Andy Comeau, Liza Lapira, Oliver Platt, Heather Kafka, Erica Cerra, Jewel Staite, Drew Fuller, Bob Saget, Alicia Coppola, Sharon Stone, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Anjul Nigam, Ashley Williams, Skyler Gisondo, Scott Adsit, Dave Stann, Natalina Maggio, Lara Flynn Boyle, Swoosie Kurtz, Laura Marano, T.J. Thyne, Hal Linden, Melissa Lahlitah Crider, Archie Kao, Frank Medrano, Ali Liebert, Aki Avni, Randy Wayne, Noel Fisher, Sarah Jones, January Jones, Stephen Spinella, Kirk B.R. Woller, Jeff Chase, Brian Lloyd, Billy Lush, Natalia Nogulich, Adrian Holmes, Jennifer Spence, Louis Iacoviello, Saxon Trainor, Nichole Galicia, Michael Boatman, David Clennon, Hunter Bodine, Jesse Plemons, Jackie Geary, Raini Rodriguez, Lizz Carter, Evan Parke, Ron Roggé, Susan Krebs, Bonnie Bartlett, H.M. Wynant, Barbara Stuart, Joshua Snyder, Michael Hyatt, Bruce Locke, Sunkrish Bala, Mim Drew, Faith Prince, Maria McCann, Lamont Thompson, Niki Botelho, A Martinez, Christian Monzon, Gillian Barber, Patti Allan, Natasha Wilson, Brian Cousins, Ryun Yu, Peter Breitmayer, Jonathan Del Arco, Sharon Sachs, Susan Chuang, Brian Palermo, Scott Klace, Kate Orsini, Malcolm Stewart, Donna White, Maurice G. Smith, John Hartmann, Ethan Cohn, Teryl Rothery, Harry Groener, Robert Forster, Annie Potts, Kevin Dunn, Misti Traya, Debbie Lee Carrington, David Ramsey, Matt McCoy, Ken Howard, Chris Marquette, Larry Bagby, Anjelica Huston, Jason Beghe, Sam McMurray, Tom Skerritt, Robert Davi, Kathryn Leigh Scott

Se svým životem nespokojený psychiatr obklopený nespokojenými pacienty v práci, nespokojenou rodinou doma, a já jsem moc spokojený. Docela realisticky působící dramata životem frustrovaných lidí všeho věku pro mě trochu zabíjí příšerně napsaná postava syna. Je to tak těžké napsat realisticky působícího teenagera? Když se podívám na Huffa či třeba Californication, koukám, že asi ano... Mno nicméně Huff je hodně milý seriál s jemným humorem a spoustou opravdu zajímavých postav, a i když opravdovému králi žánru (Odpočívej v pokoji) nesahá ani po kotníky, je docela dobrou alternativou.(1.10.2008)

Tenhle seriál jsem viděl asi v 15ti na ČT 2, již tehdy mne velmi zaujal, ale samozřejmě nerezonoval ve mě tak silně, jako dnes v 21ti. Huff má snad jen jedinou vadu na kráse a to, jak je nedoceněn. Jinak se jedna snad o nejsilnější psychologický a sociálně zaměřený seriál posledního desetiletí. Skvělý scénář, emoční demolice, ale stejně tak i umě zakompomovany cynický humor, zejména v podání Huffova nejlepšího přítele Rusla. Platt si s touhle rolí ze zlata poradil neskutečně, což se dá však říct snad o všech postavách. Ať o místy nesnesitelné matce hlavního hrdiny, prechytreleho syna nebo bratrovi Teddyho, který zde hraje možná nejtragictejsi roli, byť má i možná nejhezčí segvenci v zamilovanem období. Sám Hank Azaria zvládl tuhle roli perfektně. Není lehké hrát někoho, kdo radí ostatním aniž by stíhal řešit svoje vlastní problémy. Tenhle seriál je nedoceněny skvost, který však nezbývá, než doporučit!(20.8.2013)

V zásadě klasický "HBO-like" seriál, zdánlivě o ničem, jen o životě. Ovšem s vtipem, nadhledem, černým humorem a vydařenými dialogy. Prostě pohodový seriál o jednom psychiatrovi, který by nejlépe sám potřeboval pomoc odborníka a ani doma si nemá šanci oddechnout. Manželka s tchýní vedou neustálé žabomyší války, synátor je v pubertě a nejlepší kámoš je velmi osobitý právník. Seriál stojí čistě na dialozích a výkonech tria Azaria, Platt a Dannerová. Stojí na nich však neotřesitelně.(11.3.2005)

"Jak chceš řešit rtěnku na slipech svýho 14ti letýho syna?"....."Co bělidlem?"......Huff neřeší jen to, ale i manželku, matku, ale především svoje pacienty - je psychiatr. V jeho soukromých a profesních trablích mu sekunduje jeho kámoš - právník ( Oliver Platt se pro tuto roli narodil) - když zrovna nechlastá a nepaří. Po prvních pár dílech jsem tímto pohodovým seriálkem nadšená.(25.2.2005)

Slabší místa by se našla (hlavně pak syn mě občas irituje), ale ty naštěstí vyvažuje silná stránka seriálu - tam patří dialogy a herecké výkony (bezkonkurenční Oliver Platt, umírněný Hank Azaria). Dobře vystavěný seriál, který v závěru stoprocentně funguje a děj se doslova hltá. Ovšem ta síla funguje pouze tehdy, když odkoukáte poctivě všechny díly. Velmi kvalitní seriál, který bych zařadil do špičky nových seriálů.(15.11.2007)

• - Producent Bob Lowry měl hned od počátku představu, že do role Doktora Craiga Huffstoda obsadí Hanka Azariu. (Terva)

• - Andy Comeau dostal roli Teddyho díky tomu, že se na konkurzu choval slušně. (Terva)

• - Olivera Platta doporučil do role Russella Hank Azaria. (Terva)