Huff (TV seriál)

Huff

Drama / Komedie

USA, 2004 - 2006, 22 h 32 min (Minutáž: 24x55 min)

Hank Azaria, Paget Brewster, Blythe Danner, Anton Jelčin, Andy Comeau, Liza Lapira, Oliver Platt, Heather Kafka, Erica Cerra, Jewel Staite, Drew Fuller, Bob Saget, Alicia Coppola, Sharon Stone, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Anjul Nigam, Ashley Williams, Skyler Gisondo, Scott Adsit, Dave Stann, Natalina Maggio, Lara Flynn Boyle, Swoosie Kurtz, Laura Marano, T.J. Thyne, Hal Linden, Missy Crider, Archie Kao, Frank Medrano, Ali Liebert, Aki Avni, Randy Wayne, Noel Fisher, Sarah Jones, January Jones, Stephen Spinella, Kirk B.R. Woller, Jeff Chase, Brian Lloyd, Billy Lush, Natalia Nogulich, Adrian Holmes, Jennifer Spence, Louis Iacoviello, Saxon Trainor, Nichole Galicia, Michael Boatman, David Clennon, Hunter Bodine, Jesse Plemons, Jackie Geary, Raini Rodriguez, Lizz Carter, Evan Parke, Ron Roggé, Susan Krebs, Bonnie Bartlett, H.M. Wynant, Barbara Stuart, Joshua Snyder, Michael Hyatt, Bruce Locke, Sunkrish Bala, Mim Drew, Faith Prince, Maria McCann, Lamont Thompson, Niki Botelho, A Martinez, Christian Monzon, Gillian Barber, Patti Allan, Natasha Wilson, Brian Cousins, Ryun Yu, Peter Breitmayer, Jonathan Del Arco, Sharon Sachs, Susan Chuang, Brian Palermo, Scott Klace, Kate Orsini, Malcolm Stewart, Donna White, Maurice G. Smith, John Hartmann, Ethan Cohn, Teryl Rothery, Harry Groener, Robert Forster, Annie Potts, Kevin Dunn, Misti Traya, Debbie Lee Carrington, David Ramsey, Matt McCoy, Ken Howard, Chris Marquette, Larry Bagby, Anjelica Huston, Jason Beghe, Sam McMurray, Tom Skerritt, Robert Davi, Kathryn Leigh Scott, Jack Laufer, Lillian Hurst, Christopher Curry

Slabší místa by se našla (hlavně pak syn mě občas irituje), ale ty naštěstí vyvažuje silná stránka seriálu - tam patří dialogy a herecké výkony (bezkonkurenční Oliver Platt, umírněný Hank Azaria). Dobře vystavěný seriál, který v závěru stoprocentně funguje a děj se doslova hltá. Ovšem ta síla funguje pouze tehdy, když odkoukáte poctivě všechny díly. Velmi kvalitní seriál, který bych zařadil do špičky nových seriálů.(15.11.2007)

"Jak chceš řešit rtěnku na slipech svýho 14ti letýho syna?"....."Co bělidlem?"......Huff neřeší jen to, ale i manželku, matku, ale především svoje pacienty - je psychiatr. V jeho soukromých a profesních trablích mu sekunduje jeho kámoš - právník ( Oliver Platt se pro tuto roli narodil) - když zrovna nechlastá a nepaří. Po prvních pár dílech jsem tímto pohodovým seriálkem nadšená.(25.2.2005)

Lowrymu se některé postavy tak povedly, až se zdá, že jejich potenciálu neumí využít beze zbytku - s výjimkou závěru třinácté epizody, kdy rozpoutá skutečný armageddon. A pokud bude Oliver Platt válcovat všechno kolem sebe takovým stylem, jako v první sérii, nezbude autorům, než celý seriál přejmenovat na "Tupp" a z doktora Huffstodta udělat jen přihrávače.(11.4.2005)

Kdekdo by se nechal odradit na první pohled typickými atributy HBO-like seriálu. Ale chyba lávky. Jakmile divák pronikne trochu více do děje, je lapen! Výborné dialogy, ze života odkoukané situace a především velmi velmi kvalitní výkony všech hlavních představitelů. Dle mého názoru nejlepší seriálový počin (minimálně) této dekády. Možná je nakonec dobře, že byl "pozastaven" díky nízké sledovanosti už po druhé sérii a nepotkal ho podobný osud jako Odpočívej v pokoji, jehož kvalita měla od třetí série klesající tendenci.(6.12.2006)

Se svým životem nespokojený psychiatr obklopený nespokojenými pacienty v práci, nespokojenou rodinou doma, a já jsem moc spokojený. Docela realisticky působící dramata životem frustrovaných lidí všeho věku pro mě trochu zabíjí příšerně napsaná postava syna. Je to tak těžké napsat realisticky působícího teenagera? Když se podívám na Huffa či třeba Californication, koukám, že asi ano... Mno nicméně Huff je hodně milý seriál s jemným humorem a spoustou opravdu zajímavých postav, a i když opravdovému králi žánru (Odpočívej v pokoji) nesahá ani po kotníky, je docela dobrou alternativou.(1.10.2008)

• - Pilotní dvoudílná epizoda byla natočena ve Vancouveru v Kanadě. Později se výroba sariálů přestěhovala do Los Angeles v USA. (Terva)

• - Kimberly Brooks, představitelka Pauly Dellahouse, absolvovala pět konkurzů, než roli dostala. (Terva)

• - Olivera Platta doporučil do role Russella Hank Azaria. (Terva)