Reklama

Reklama

Recenze (19)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Srdce zmizelo!" Nevím, kdo zařazuje filmy do žánrů, ale tohle opravdu není fantasy. Horror, thriller, drama, mysteriozní...to vše ano. Sanatorium, gotická okna, park, mlha, kouřové barvy, tíseň, noc, slunce nevidět. Mladá ošetřovatelka sehnala po osmi měsících práci, a tak bere vše s laskavostí a nadhledem. Brzy si získá srdce stařečků a stařenek, aniž by tušila, jak oni by rádi získali srdce její. Vegetariánské osazenstvo totiž skrývá strašlivé tajemství! Variace na upírské filmy vyznívá více než dobře. Pomalejší tempo není na závadu, temné a pak ostré smyčce (Laurent Petitgirad) brousí atmosféru jak nejtemnější krystal rubínu. V jednu chvíli jsem si vzpomněl na Švandrlíkovu povídku Guláš a téměř čekal repliku: ,,Jsem dodavatelem paní Růženky, pardon, Helenky." Pravda, gore efekty zůstaly na půl cesty - gumové torzo s pravými vnitřnostmi, ale to se dá odpustit. Skvělý závěr je za jednu obří pěticípou! ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

La Nuit de la mort ! má příjemně stísněnou atmosféru příznačnou pro gotické eurohorory. Z toho filmu vyloženě cítíte, že hlavní hrdinka je v tom sama a nikdo jí nepomůže. Navíc Isabelle Goguey podává velmi sympatický výkon v hlavní roli, ač hraje veskrze naivní postavu. Scénář však odhaluje všechny svoje karty příliš brzy - v prvních 20 minutách se dozvíte vše o podstatě zdejšího zla, a pak únavně dlouhou hodinu (v níž se téměř nic neděje) čekáte na nějaké to drastické vyústění, které už s ničím novým nepřichází. Ta prostřední část filmu se mi bohužel táhla jako týden před výplatou a dokonale mě ukolébala. Nahuštění děje by tomuto filmu bylo ku prospěchu, takto těch 95 minut bylo docela úmorných. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

No vida, už som tomu ani neveril, ale stal sa zázrak a narazil som na super starinku. Napriek tomu, že sa horor snaží držať pri zemi, čo týka gore, je to pecka! Mladá ošetrovateľka sa zamestná v sanatóriu, aby sa starala o dôchodcov, no keby len tušila, čo ju tam čaká, asi by si to rozmyslela. Všetci obyvatelia sanatória vrátane riaditeľky sú totiž kanibali, ktorí chcú žiť večne, a tak si radi pochutnávajú na čerstvom mäsku, najviac na mladých opatrovateľkách. Dosť odvážny nápad na 80. roky a fungovalo to najmä vďaka brilantnej atmosfére a hudbe. Proste ten nástup skupinky starčekov na dennú "dávku" s ich lačnými pohľadmi, to nemalo chybu. Je to pekne nakrútené, hlavná hrdinka sadla a keď už došlo k nejakej kanibalskej scénke, jednoznačne bolo na čo pozerať. Napriek niekoľkým slabinám v podobe hluchých miest to bude za veľmi silnú štvorku, pretože čakal som čokoľvek, ale určite nie taký brilantný záver. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Netradiční hororové dílko s úchvatnou hudbou. Mladá dívka v podání krásné Isabelle Goguey přichází jako pečovatelka do jakéhosi soukromého pensionu pro seniory. Všechno vypadá docela normálně a idylicky. Majitelka a "vrchní sestra" je sice přísná a disciplinovaná žena svých vlastních, pevně daných zásad a pravidel, ale tak by to asi mělo být, že. Setkává se dokonce i s Tillem Lindemannem :) Jenže tenhle "barák" rozhodně není tradiční ústav a jeho obyvatelé mají do obvyklé představy o starých, senilních lidech také hodně daleko. Po setmění, v útrobách hluboké noci a za nejčernější tmy, vylézají ze svých pokojů na "hostinu." La Nuit de la Mort je malým, poměrně nenápadným hororovým příspěvkem s hudbou, z níž mi místy běhala "hrůza po zádech" a výbornou Isabelle Goguey v roli statečné hrdinky, jíž jsem fandila a doufala, že svůj boj proti skupině kanibalistických seniorů nakonec vyhraje. Jak nakonec dopadla, uvidíte, pokud se rozhodnete tento snímek zhlédnout. A za zhlédnutí rozhodně stojí. "Zrodili jsme se do násilí, je všude.", "Vím, že jsme monstra. Ale když se nad tím zamyslíte, o nic horší než ti, co žijí ve městě." ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Night od Death je opravdu skvělý, škoda že trochu zapomenutý, klenot... Jak se na Francouze na počátku osmdesátých let sluší a patří, film má trochu pomalejší děj, ale na druhou stranu oplývá naprosto parádní atmosférou a neskutečně jednoduchou, ale o to působivější hudbou... Proti hercům, taky člověk nemůže říct ani slovo, hlavní hrdinka je velmi sympatická a při pohledu na staříky, když jsi jdou pro kus žvance, mi až běhal mráz po zádech... A když k tomu připočtu pár opravdu velmi povedených gore scén, stává se z Night of Death kousek, který si s radostí kdykoliv pustím znova... ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama