Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmově-seriálový přepis knihy Emila Zoly (1880). Příběh vypráví o kurtizáně Naně Coupeauové (dcery Gervaisy Macquartové a klempíře Coupeaua) z knihy Zabiják, jehož je pokračováním, která si projde několik životních dramat a až na konci sklonku druhého císařství Francie umírá na neštovice. Má syna Ludvíčka, kterého těsně před jeho smrtí dojemě ošetřuje, čímž se právě nakazí.

Vše začíná premiérou hry "Zlatovlasá Venuše", kde hraje Nana hlavní roli. Nikdo ji nezná, dokonce ani neumí zpívat, ale na pódiu okouzlí všechny muže něčím jiným, je hezká. V prvním dějství vystupuje ve velmi skromném kostýmu, když se objeví podruhé, je nahá (pokud se nepočítá průsvitná tunika). Okamžitě se tak do ní zamiluje student Jiří Hugon, kterého na tuto hru vzal jeho bratranec. Nana má okamžitý úspěch, což roztáčí kolotoč milenců, změn, a dokonce i úmrtí. Naniny milence snad nejde ani spočítat: hrabě Muffat, Jiří Hugen, Steiner, Fontan,...

Nana má taky svých pár přátel, na které nedá dopustit. Je to hlavně její komorná Zoe, která se stará o její dům, kamarádka Sametka, s níž prožila většinu života na ulici a další kurtizány. Mezi její hlavní sokyňi patří Róza Mignonová, jíž Nana vyfoukne roli v další hře. Po třech letech od premiéry Zlatovlasé Venuše Nana všechno opouští, všechno nechá vydražit a odjíždí. Vrací se až na dopis tety Leratové, která se stará o jejího syna, jenž dostal neštovice. Nana ho začíná ošetřovat, ale syn umírá. Ona o tři dny později. (FireTight)

(více)

Recenze (1)

FireTight 

všechny recenze uživatele

Vím, že bych měl být objektivní, ale u pravděpodobně nejlepšího zpracování mé nejoblíbenější knížky to prostě nejde... Sice se ani tento seriál přesně nedrží Zolova originálu, ale příběh je ze všech ostatních zpracování nejméně ořezaný a upravený. Navíc to pro moji oblíbenou herečku Véronique Genest byla první velká role a myslím si, že se jí zhostila na jedničku. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama