Epizody(8)

JohnCZ

Je to dost podobný případ jako revival Gilmore Girls. Návrat po letech je sice fajn, Veronica dospěla, po událostech z filmu se vrací zpátky do Neptune aby se stala plnohodnotným P.I. Jenže to, co dělalo svět Veronicy Mars tak zábavným a to jest interakce mezi postavami, tu prostě není. I přes krátkou nálož osmi epizod je to poměrně natahovaná nuda soustředící se převážně na souvislý případ - sérii bombových útoků v Neptune. To je první věc, co mi tu moc neseděla. Vždyť Veronica Mars vždycky byla spíš o drobných případech, šťourání se v pokřiveném soukromí druhých a odhalování vazeb mezi nimi. Druhá věc je podivný vztah Veronicy a Logana, což je prostě Lorelai/Luke v bledě modrém. Veronica se chová jako sebestředná kráva, která neví co chce a veškeré své problémy schovává za trapný drsňácký sarkasmus. Na té střední ji to divák žral, tady už ne. Celá série je tak podivně off, že mě to vlastně ani moc nebavilo. A nedotažený narychlo spíchnutý závěr tomu nasadil korunu. ()

matisse

Co se tady ksakru stalo? Podle mě jde o naprosto tragické nepochopení tvůrců, v čem tkví kouzlo světa, který sami stvořili. Podobně jako George Lucas nedokázal navázat na první trilogii a zoufale přestřelil v tom, co dělá Hvězdné války neopakovatelným fenoménem, ani Rob Thomas se nedokázal vyhnout naprosté dezinterpretaci vlastního úspěchu. I tady měl radši přijít J. J. Abrams a vysvětlit, že Veronica Mars stojí a padá na Veroničiných vztazích s nejbližšími v rámci mikrosvěta Neptunu, na jejím vnitřním vývoji, a přes tragické události v minulosti, také na vtipu a optimismu - "Mám za sebou fakin šílený dospívání, ale dostávám se z toho, koukejte, jde to!" Místo toho je nám naservírován ten nejpříšernější oslí můstek k tomu, aby Veronica slovy Roba Thomase "dospěla, odrhla se konečně od středoškolského světa a dostali jsme více temnou, noirovou 5. sérii." No, gratuluju, Robe, kdo na ni ale bude koukat, když tu máš tisíce na*ných fanoušků, co ti tenhle skvělý nápad v podstatě crowdfunfovali, a dostali za to jen fakáče do xichtu a lacinou a línou scenáristiku, teda nevim. ////////// Jinak až do poslední epizody je to celkem průměr, hlavně chemie Keith-Veronica šlape, ostatní (Wallace, Weevil, Dick) jsou tam spíš do počtu. Logan je nejdřív dost nevýrazný, ale s každou epizodou je to lepší. Evil of the season žádný zázrak, člověk se v tom ztrácí a v podstatě ho to ani nemá proč zajímat, ale dá se. Poslední díl nicméně všechno pošle do kopru. Not my Veronica. ()