Veronica Mars (TV seriál)

Veronica Mars

Veronika Marsová

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2004 - 2007, 44 h 48 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin, Amanda Seyfried, Lisa Thornhill, Charisma Carpenter, Steve Guttenberg, Sydney Tamiia Poitier, Tessa Thompson, Ed Begley Jr., Julie Gonzalo, Lisa Rinna, Alyson Hannigan, Laura San Giacomo, Roy Werner, Richard Grieco, Jonathan Bennett, Sam Huntington, Zachery Ty Bryan, Jason Beghe, Anastasia Baranova, Jennifer Gareis, Keri Lynn Pratt, Ken Marino, Kyle Gallner, Krista Kalmus, Krysten Ritter, Patrick Fabian, Rodney Rowland, Armie Hammer, Corinne Bohrer, Paris Hilton, Bobby Edner, Harrison Myers, Kyla Pratt, Adam Wylie, Bob Gunton, Jane Lynch, Adam Kaufman, Steven Williams, Eve Gordon, Courtnee Draper, Albie Selznick, Emmanuelle Vaugier, Carlie Westerman, Anthony Anderson, Jermaine Williams, Shari Headley, Christine Lakin, Adam Scott, Erin Chambers, Jonathan Taylor Thomas, Michael McMillian, Joey Lauren Adams, Kevin Smith, Kristin Dattilo, Miko Hughes, Courtney Taylor-Taylor, Joss Whedon, Kate McNeil, Robert Maschio, Lucy Lawless, Stacy Edwards, Paula Marshall, Blythe Auffarth, Matt Czuchry, Charles Shaughnessy, Bonita Friedericy, Leighton Meester, Cress Williams, Lucas Grabeel, Jamie Chung, Chris William Martin, Jeffrey D. Sams, Nikki McCauley, Jessy Schram, Meredith Roberts, Rick Peters, Ari Graynor, Aaron Paul, Max Arciniega, Alona Tal, Amy Main, Monique Coleman, Charlie Weber, Travis Van Winkle, Theo Rossi, David Blue, Alison MacInnis, Aaron Ashmore, Robert Ri'chard, Deborah Zoe, Alain Uy, Megalyn Echikunwoke, Bradford Anderson, Melissa Leo, Alia Shawkat, Samm Levine, Ryan Eggold, Edi Gathegi, Whitney Anderson, Gil Birmingham, Laura McLauchlin, Shanna Collins, Christopher Carley, Jaime Ray Newman, Vanessa Lee Chester, Jessica Chastain, Dana Davis, Matthew Alan, Jackie Tohn, Jack McGee, Sandra McCoy, Amanda Walsh, Skyler Shaye, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Nelsan Ellis, Dianna Agron, Tracey Walter, Juliette Goglia, Matt Bush, Kevin Foster, Kayla Ewell, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Marco Dapper, Chris Lowell, Jeff Rector, Michael Kostroff, Patrick Fischler, Michael Mitchell, Michael Cera, Virginia Williams, Dawn Olivieri, B.J. Britt, Haaz Sleiman, Josie Loren, Julie Chen, JD Pardo, Brianne Davis, Lisa Jay, Katie Leclerc, Tracey Needham, Lindsey McKeon, David Giuntoli, Anthony Azizi, Gary Weeks, Kyle Secor, Jennifer Blanc-Biehn, Steve Rankin, GiGi Erneta, Kristin Cavallari, Ryan Pinkston, Amy Rider, Jonathan Chase, Gary Carlos Cervantes, Daniel Farber, Max Greenfield, Jake Sandvig, David Starzyk, Brittany Ishibashi, Michael E. Rodgers, Adam Rose, Christina Ulloa, Windell Middlebrooks, Christopher Mur, Sam Horrigan, Taylor Sheridan, Valorie Curry, Deron McBee, Candace Moon, Tyler Poelle, Chelsea Logan, Saige Thompson, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Melissa Reneé Martin, Joshua Moore, Matthew Carey, Lauren Bowles, Phillip Andre Botello, Antonio Jaramillo, Amy Scott, Miriam Korn, Christian Clemenson, Jerry Zatarain Jr., Rob Thomas, Jackie Debatin, Paul Ganus, Dendrie Taylor, Rachelle Lefevre, Jennifer Segal, Tanya Chisholm, Toni Trucks, Eric Ladin, Robert Baker, Lee Weaver, Cameron Meyer, Tyler Foden, Bruno Amato, Michael Hyatt, Bart Fletcher, Leonard Wu, Michael Grant Terry, Ryan Devlin, Kirk Fogg, John Prosky, Ivonne Coll, Laura Bell Bundy, Brad Bufanda, Kari Coleman, Daran Norris, Jowharah Jones, David Grant Wright, Sam Sarpong, Robert Allen Mukes, Kat Coiro, Wilmer Calderon, Fred Stoller, Jerry Shea, Christine Estabrook, Ralph P. Martin, Virginia Hawkins, Linara Washington, Carole Davis, John Bennett Perry, Norman Large, Suzanne Cryer, Wesley Mann, Jeff D'Agostino, Robert Clark, Jesse James, Sterling Macer Jr., Marcello Thedford, Ross Kohn, David Barrera, James Jordan, Azita Ghanizada, Jeffrey Vincent Parise, Christopher Dempsey, Norma Maldonado, Joshua Harto, Jeremy Roberts, Michelle Wolff, Matt McKenzie, Orestes Arcuni, Abby Miller, David Tom, Rudy Dobrev, Cameron Bender, Beverly Sanders, Jesse C. Boyd, Timothy Lee DePriest, Carlee Avers, Angelica Bridges, John J. York, Jim Jansen, Adam Hendershott, Wendy Worthington, Richard Neil, Amelia Alvarez-Champion, R.J. Cantu, Reginald Ballard, Vince Grant, Julia Lehman, Chastity Dotson, Jeremy Glazer, Curtis Andersen, Brandon Hillock, Madison Dylan, Hector Atreyu Ruiz, Brigitte Graham, Lisa Long, Charley Rossman, Lorenzo Rodriguez, Robert Curtis Brown, Ursula Whittaker, Nelson Mashita, Ka'imi Kuoha, Richard Keith, Rebecca Larsen, Kristopher Logan, Rider Strong, Dan Castellaneta, Charisma Carpenter (a.z.), Parry Shen, Tim Sitarz, Eric Jungmann, Mel Fair, Paul Rudd, William Bumiller, Tangie Ambrose, Babs Olusanmokun, John Sylvain, Kevin Sheridan, Bill Parks, Joe Williamson, Anna Rose Hopkins, Steve Monroe, Michael B. Silver, Carey Scott, Charlie Koznick, Cynthia LaMontagne, Michael Charles Roman

Geniální detektivní seriál dokazující, že nálepka "pro náctileté" nemusí zákonitě rovnat se "stupidní". Kristen Bell je krásně roztomilá, ale hlavně inteligentní a ambiciózní mladá detektivka, žijící ve zkaženém nablýskaném Neptunu, jehož vykreslená prohnilost je prostě dokonalá a vám bude líto, že v něm strávíte jen pouhé tři imaginární roky...(24.6.2011)

Tak prvně, chybí mi tu žánr komedie v popisku. Možná je to příliš subjektivní, protože již nepatřím k té pravé cílové skupině a dívám se na tohle televizní dílko s příliš velkým nadhledem. Veronica Mars má každopádně jiskru a vtip, což možná způsobila kolize dvou zásadních žánrů a výsledkem je něco jako teen-krimoška. Což souvisí s "rodinným povoláním" hlavní hrdinky, která řeší nejen "závažné" pubertální trable s láskou, kamarády i nepřáteli v lavicích střední školy, ale také hrst zločinů (občas docela drsných a závažných). No a její vtipně odlehčené bonmoty, sem tam říznuté přemoudřelou zarputilostí, prostě leckdy divák smíchy neunese. Samozřejmě, že seriál časem trpí melodramatičností a překombinovaností, stejně jako sorta všech těch mýdlových-střídacích-teen-operetek, ale budiž. Už teď mám pocit, že by mě kliďánko stačila jenom jedna série, a to pouze a čistě pro zábavu či odreagování. Uvidím po dalších dvou. 65%(18.11.2009)

Když jsem tento seriál sledovala poprvé, moc nadšená jsem z něj nebyla. Ale to je moje chyba - obvykle seriálům nevěnuji úplnou pozornost, a pak mi unikají detaily a pletou se mi postavy... Tento seriál plnou pozornost vyžaduje. Hlavní dějová linie, která se line vždy celou řadou, je velmi promyšlená. Pokud uvidíte jen občas nějaký ten díl, nejspíš se vám líbit nebude. Tento seriál si zaslouží plné soustředění a teprve pak si ho můžete zamilovat. Jo, a Veronica je fakt kočka.(26.4.2011)

Veronica - vtipná, drzá, chytrá, šikovná, tvrdohlavá a ... no prostě jediněčná. Po první epizodě náhodně shlédnuté v televizi mě seriál ani moc nezaujal. Kdo by se pořád dokola chtěl koukat na dokonalé americké teenageri, kteří stále a stále řeší svoje "velké problémy" jako je láska, vztahy, hubnutí ... Vztahy už jsem zmiňovala? Asi jsem v té době měla nouzi o dobré seriály, tak jsem se na VM začala dívat a ... byla jsem šokována :) Žádný ubrečený seriál pro teenageri s dokonalými neherci, ale skvělá podívaná s výborným hereckým obsazením. No ameriko, tleskám ;) První dvě série dokonalé. Třetí malinko rozbředlejší díky 3 různým velkým případům, které Veronica řešila. A film je taky boží!(26.8.2010)

První sezóna - 70%. Druhá sezóna - 80%. Třetí řada - 70%. Předsudky jsou hrozný svině. Kdyby mi někdo před týdnem řekl, že budu koukat na Veronicu Mars, asi bych se mu ke svý škodě vysmál. V rámci žánru hodně silný nadprůměrně, největší zásluhu mají scénáristi a hlavní trio - naprosto skvělá Kristen Bell (ta holka neskutečně válí), Enrico Colantoni (fotr) a Jason Dohring (Logan), zbylé herecké osazenstvo ovšem nijak výrazně nezaostává. Jak už poznamenal Pan Filuta... je to návykovka. PS: Logan rules, Pize nebrat a českej dabing je příšernej!(18.2.2008)

• - Seiál Veronica Mars pomohl vzniknout seriálu Party Down (2009): tvůrce Party Down Rob Thomas je také tvůrcem Veronicy Mars, další tvůrci Party Down John Enbom a Dan Etheridge produkovali Veronicu Mars a poslední tvůrce Paul Rudd se objevil ve Veronice jako hostující herec. Herci, kteří se pravidelně obejvují v Party Down - Ken Marino a Ryan Hansen - hráli pravidelně i ve Veronice Mars a další pravidelní hereci z Party Jane Lynch a Adam Scott se objevili ve Veronice jako hostující herci. Hostující herci v Party Enrico Colantoni, Jason Dohring, Alona Tal, Ed Begley Jr., Daran Norris, Ryan Devlin a Kristen Bell zase pravidelně hráli ve Veronice. Další hostující herec v Party Joey Lauren Adams hostoval i ve Veronice. (HappySmile)

• - Amanda Seyfried, která si zahrála roli Lilly Kane, původně dělala konkurz na roli Veronicy Mars. (Tom Riddle)

• - Stanice UPN, která seriál vysílala, se obávala, aby si zpočátku diváci nepletli postavy Teddyho Dunna (Duncan) a Jasona Dohringa (Logan), a tak vytvořili "barevný kód", kdy Duncan nosil oblečení modré barvy, zatímco Logan zase barvy zemité (odstíny zelené, hnědé atd.). Toto pravidlo se nakonec dodržovalo po celý seriál. (Tom Riddle)