Veronica Mars (TV seriál)

Veronica Mars

Veronika Marsová

• Austrálie

Veronica Mars

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2004–2019, 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin, Amanda Seyfried, Lisa Thornhill, Charisma Carpenter, Steve Guttenberg, Sydney Tamiia Poitier, Tessa Thompson, Ed Begley Jr., Julie Gonzalo, Lisa Rinna, Alyson Hannigan, Laura San Giacomo, Roy Werner, Richard Grieco, Jonathan Bennett, Sam Huntington, Zachery Ty Bryan, Jason Beghe, Anastasia Baranova, Jennifer Gareis, Keri Lynn Pratt, Ken Marino, Kyle Gallner, Krista Kalmus, Krysten Ritter, Patrick Fabian, Rodney Rowland, Armie Hammer, Corinne Bohrer, Paris Hilton, Bobby Edner, Harrison Myers, Kyla Pratt, Adam Wylie, Bob Gunton, Jane Lynch, Adam Kaufman, Steven Williams, Eve Gordon, Courtnee Draper, Albie Selznick, Emmanuelle Vaugier, Carlie Westerman, Anthony Anderson, Jermaine Williams, Shari Headley, Christine Lakin, Adam Scott, Erin Chambers, Jonathan Taylor Thomas, Michael McMillian, Joey Lauren Adams, Kevin Smith, Kristin Dattilo, Miko Hughes, Courtney Taylor-Taylor, Joss Whedon, Kate McNeil, Robert Maschio, Lucy Lawless, Stacy Edwards, Paula Marshall, Blythe Auffarth, Matt Czuchry, Charles Shaughnessy, Bonita Friedericy, Leighton Meester, Cress Williams, Lucas Grabeel, Jamie Chung, Chris William Martin, Jeffrey D. Sams, Nikki McCauley, Jessy Schram, Meredith Roberts, Rick Peters, Ari Graynor, Aaron Paul, Max Arciniega, Alona Tal, Amy Main, Monique Coleman, Charlie Weber, Travis Van Winkle, Theo Rossi, David Blue, Alison MacInnis, Aaron Ashmore, Robert Ri'chard, Deborah Zoe, Alain Uy, Megalyn Echikunwoke, Bradford Anderson, Melissa Leo, Alia Shawkat, Samm Levine, Ryan Eggold, Edi Gathegi, Whitney Anderson, Gil Birmingham, Laura McLauchlin, Shanna Collins, Christopher Carley, Jaime Ray Newman, Vanessa Lee Chester, Jessica Chastain, Dana Davis, Matthew Alan, Jackie Tohn, Jack McGee, Sandra McCoy, Amanda Walsh, Skyler Shaye, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Nelsan Ellis, Dianna Agron, Tracey Walter, Juliette Goglia, Matt Bush, Kevin Foster, Kayla Ewell, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Marco Dapper, Chris Lowell, Jeff Rector, Michael Kostroff, Patrick Fischler, Michael Mitchell, Michael Cera, Virginia Williams, Dawn Olivieri, B.J. Britt, Haaz Sleiman, Josie Loren, Julie Chen, JD Pardo, Brianne Davis, Lisa Jay, Katie Leclerc, Tracey Needham, Lindsey McKeon, David Giuntoli, Anthony Azizi, Gary Weeks, Kyle Secor, Jennifer Blanc-Biehn, Steve Rankin, GiGi Erneta, Kristin Cavallari, Ryan Pinkston, Amy Rider, Jonathan Chase, Gary Carlos Cervantes, Daniel Farber, Max Greenfield, Jake Sandvig, David Starzyk, Brittany Ishibashi, Michael E. Rodgers, Adam Rose, Christina Ulloa, Windell Middlebrooks, Christopher Mur, Sam Horrigan, Taylor Sheridan, Valorie Curry, Deron McBee, Candace Moon, Tyler Poelle, Chelsea Logan, Saige Hassler, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Melissa Reneé Martin, Joshua Moore, Matthew Carey, Lauren Bowles, Phillip Andre Botello, Antonio Jaramillo, Amy Scott, Miriam Korn, Christian Clemenson, Jerry Zatarain Jr., Rob Thomas, Jackie Debatin, Paul Ganus, Dendrie Taylor, Rachelle Lefevre, Jennifer Segal, Tanya Chisholm, Toni Trucks, Eric Ladin, Robert Baker, Lee Weaver, Cameron Meyer, Tyler Foden, Bruno Amato, Michael Hyatt, Bart Fletcher, Leonard Wu, Michael Grant Terry, Ryan Devlin, Kirk Fogg, John Prosky, Ivonne Coll, Laura Bell Bundy, Brad Bufanda, Kari Coleman, Daran Norris, Jowharah Jones, David Grant Wright, Sam Sarpong, Robert Allen Mukes, Kat Coiro, Wilmer Calderon, Fred Stoller, Jerry Shea, Christine Estabrook, Ralph P. Martin, Virginia Hawkins, Linara Washington, Carole Davis, John Bennett Perry, Norman Large, Suzanne Cryer, Wesley Mann, Jeff D'Agostino, Robert Clark, Jesse James, Sterling Macer Jr., Marcello Thedford, Ross Kohn, David Barrera, James Jordan, Azita Ghanizada, Jeffrey Vincent Parise, Christopher Dempsey, Norma Maldonado, Joshua Harto, Jeremy Roberts, Michelle Wolff, Matt McKenzie, Orestes Arcuni, Abby Miller, David Tom, Rudy Dobrev, Cameron Bender, Beverly Sanders, Jesse C. Boyd, Timothy Lee DePriest, Carlee Avers, Angelica Bridges, John J. York, Jim Jansen, Adam Hendershott, Wendy Worthington, Richard Neil, Amelia Alvarez-Champion, R.J. Cantu, Reginald Ballard, Vince Grant, Julia Lehman, Chastity Dotson, Jeremy Glazer, Curtis Andersen, Brandon Hillock, Madison Dylan, Hector Atreyu Ruiz, Brigitte Graham, Lisa Long, Charley Rossman, Lorenzo Rodriguez, Robert Curtis Brown, Ursula Whittaker, Nelson Mashita, Ka'imi Kuoha, Richard Keith, Rebecca Larsen, Kristopher Logan, Rider Strong, Dan Castellaneta, Charisma Carpenter (a.z.), Parry Shen, Tim Sitarz, Eric Jungmann, Mel Fair, Paul Rudd, William Bumiller, Tangie Ambrose, Babs Olusanmokun, John Sylvain, Kevin Sheridan, Bill Parks, Joe Williamson, Anna Rose Hopkins, Steve Monroe, Michael B. Silver, Carey Scott, Charlie Koznick, Cynthia LaMontagne, Michael Charles Roman, Brian Kimmet, Kirby Howell-Baptiste, Patton Oswalt, Clifton Collins Jr., Izabela Vidovic, Logan Miller, Dawnn Lewis, Frank Gallegos, Jacqueline Antaramian, Boo Arnold, David Douglas, Paul Karmiryan, Mido Hamada, J.K. Simmons, Chet Grissom, Andrew Friedman, Kunal Sharma, Ray Auxias, Steve Bean, Kevin Skousen, Richard Ellis, Karenssa LeGear, Patricia Place, Blake Shields, Megan Henning, Einat Tubi, Inger Tudor, Danielle Hoetmer, Chandler Duke, Alex Solowitz, Michelle Hayden, Reem Kadem

začala som to pozerať kvôli Loganovi a Veronice a pozerám to ďalej kvôli Loganovi a Veronice. je to dobrá kriminálka a je v nej humor, ktorý mi absolútne vyhovuje. plus je tu úžasné obsadenie. a scenár dokáže zakaždým prekvapiť. ale aj tak to pozerám vlastne len kvôli Loganovi a Veronice. ETA: S2 bola tak za 3,5* a tretiu už som psychicky nezvládla. tento seriál mi sprotivil Kristen Bell a Roba Thomasa na večné veky. na druhej strane som spoznala Jasona Dohringa.(15.9.2006)

Tak prvně, chybí mi tu žánr komedie v popisku. Možná je to příliš subjektivní, protože již nepatřím k té pravé cílové skupině a dívám se na tohle televizní dílko s příliš velkým nadhledem. Veronica Mars má každopádně jiskru a vtip, což možná způsobila kolize dvou zásadních žánrů a výsledkem je něco jako teen-krimoška. Což souvisí s "rodinným povoláním" hlavní hrdinky, která řeší nejen "závažné" pubertální trable s láskou, kamarády i nepřáteli v lavicích střední školy, ale také hrst zločinů (občas docela drsných a závažných). No a její vtipně odlehčené bonmoty, sem tam říznuté přemoudřelou zarputilostí, prostě leckdy divák smíchy neunese. Samozřejmě, že seriál časem trpí melodramatičností a překombinovaností, stejně jako sorta všech těch mýdlových-střídacích-teen-operetek, ale budiž. Už teď mám pocit, že by mě kliďánko stačila jenom jedna série, a to pouze a čistě pro zábavu či odreagování. Uvidím po dalších dvou. 65%(18.11.2009)

Na tento seriál jsem se začala dívat jen kvůli tomu že hlavní představitelka se jmenovala Veronica. Já vím trochu.... No ale pak se mi seriál tak zalíbil, že jsem se těšila na další díly a potřeboval jsem prostě vědět jak to dopadne. Tento seriál má občas problém s přehledností, v nějakých dílech je až moc postav a navíc v českém dabingu slyším pořád stejné hlasy ale to by se dalo obejít. Námět tohoto seriálu je myslím hodně originální a prostě se mi líbí. A naštvali mě autoři s tím, že není 4. série. To už měla Veronica pracovat u FBI a já bych to tolik chtěla vidět. --------- *Oblíbený díl: 1x10 - Vánoce u Echollsů, 2x22 - Mimo zaznam, 3x01 - Uvitaci vybor, 3x13 - Konecne skore ---------- *Oblíbená postava: Veronica Mars(5.2.2011)

Geniální detektivní seriál dokazující, že nálepka "pro náctileté" nemusí zákonitě rovnat se "stupidní". Kristen Bell je krásně roztomilá, ale hlavně inteligentní a ambiciózní mladá detektivka, žijící ve zkaženém nablýskaném Neptunu, jehož vykreslená prohnilost je prostě dokonalá a vám bude líto, že v něm strávíte jen pouhé tři imaginární roky...(24.6.2011)

• vitekpe

Enrico Colantoni a Amanda Seyfried jsou ty dve hvezdy. Pokus o stredoskolskej barevnej "noir" pristup mi ani tak nevadi, pokud je dobre udelanej. Coz tady neni. Hlavni postavy se chovaji nejen nepochopitelne, ale casto i prilis nekonzistentne. Tim myslim, ze co chvili se nepochopitelne meni vzorce chovani, vlastnosti a pristupu, a to zrejme dle momentalni nalady scenaristu. Skoda. Je spousta lepsich serialu. Dalsi chybou je nedostatek postav, ke kterym by jste si mohli vybudovat pozitivni vztah. Vetsina se chova jako kreteni.(2.2.2014)

• - Postava Meg byla vytvořena speciálně pro Alonu Tal. Pro roli Veroniky to byla hned druhá volba po Kristen Bell. (TomikZlesa)

• - Když se rozhodlo o zrušení seriálu, fanoušci ve snaze zachránit seriál uspořádali akci, která měla ukázat oblíbenost Veronicy Mars a poslali ředitelce televize CW Dawn Ostroff přes 10 000 tyčinek Mars. Bohužel ji to neobměkčilo. (HappySmile)

• - Veronica a Duncan měli být původně příbuzní. (HappySmile)