Veronica Mars (TV seriál)

Veronica Mars

Veronika Marsová

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2004 - 2007, 44 h 48 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin, Amanda Seyfried, Lisa Thornhill, Charisma Carpenter, Steve Guttenberg, Sydney Tamiia Poitier, Tessa Thompson, Ed Begley Jr., Julie Gonzalo, Lisa Rinna, Alyson Hannigan, Laura San Giacomo, Roy Werner, Richard Grieco, Jonathan Bennett, Sam Huntington, Zachery Ty Bryan, Jason Beghe, Anastasia Baranova, Jennifer Gareis, Keri Lynn Pratt, Ken Marino, Kyle Gallner, Krista Kalmus, Krysten Ritter, Patrick Fabian, Rodney Rowland, Armie Hammer, Corinne Bohrer, Paris Hilton, Bobby Edner, Harrison Myers, Kyla Pratt, Adam Wylie, Bob Gunton, Jane Lynch, Adam Kaufman, Steven Williams, Eve Gordon, Courtnee Draper, Albie Selznick, Emmanuelle Vaugier, Carlie Westerman, Anthony Anderson, Jermaine Williams, Shari Headley, Christine Lakin, Adam Scott, Erin Chambers, Jonathan Taylor Thomas, Michael McMillian, Joey Lauren Adams, Kevin Smith, Kristin Dattilo, Miko Hughes, Courtney Taylor-Taylor, Joss Whedon, Kate McNeil, Robert Maschio, Lucy Lawless, Stacy Edwards, Paula Marshall, Blythe Auffarth, Matt Czuchry, Charles Shaughnessy, Bonita Friedericy, Leighton Meester, Cress Williams, Lucas Grabeel, Jamie Chung, Chris William Martin, Jeffrey D. Sams, Nikki McCauley, Jessy Schram, Meredith Roberts, Rick Peters, Ari Graynor, Aaron Paul, Max Arciniega, Alona Tal, Amy Main, Monique Coleman, Charlie Weber, Travis Van Winkle, Theo Rossi, David Blue, Alison MacInnis, Aaron Ashmore, Robert Ri'chard, Deborah Zoe, Alain Uy, Megalyn Echikunwoke, Bradford Anderson, Melissa Leo, Alia Shawkat, Samm Levine, Ryan Eggold, Edi Gathegi, Whitney Anderson, Gil Birmingham, Laura McLauchlin, Shanna Collins, Christopher Carley, Jaime Ray Newman, Vanessa Lee Chester, Jessica Chastain, Dana Davis, Matthew Alan, Jackie Tohn, Jack McGee, Sandra McCoy, Amanda Walsh, Skyler Shaye, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Nelsan Ellis, Dianna Agron, Tracey Walter, Juliette Goglia, Matt Bush, Kevin Foster, Kayla Ewell, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Marco Dapper, Chris Lowell, Jeff Rector, Michael Kostroff, Patrick Fischler, Michael Mitchell, Michael Cera, Virginia Williams, Dawn Olivieri, B.J. Britt, Haaz Sleiman, Josie Loren, Julie Chen, JD Pardo, Brianne Davis, Lisa Jay, Katie Leclerc, Tracey Needham, Lindsey McKeon, David Giuntoli, Anthony Azizi, Gary Weeks, Kyle Secor, Jennifer Blanc-Biehn, Steve Rankin, GiGi Erneta, Kristin Cavallari, Ryan Pinkston, Amy Rider, Jonathan Chase, Gary Carlos Cervantes, Daniel Farber, Max Greenfield, Jake Sandvig, David Starzyk, Brittany Ishibashi, Michael E. Rodgers, Adam Rose, Christina Ulloa, Windell Middlebrooks, Christopher Mur, Sam Horrigan, Taylor Sheridan, Valorie Curry, Deron McBee, Candace Moon, Tyler Poelle, Chelsea Logan, Saige Thompson, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Melissa Reneé Martin, Joshua Moore, Matthew Carey, Lauren Bowles, Phillip Andre Botello, Antonio Jaramillo, Amy Scott, Miriam Korn, Christian Clemenson, Jerry Zatarain Jr., Rob Thomas, Jackie Debatin, Paul Ganus, Dendrie Taylor, Rachelle Lefevre, Jennifer Segal, Tanya Chisholm, Toni Trucks, Eric Ladin, Robert Baker, Lee Weaver, Cameron Meyer, Tyler Foden, Bruno Amato, Michael Hyatt, Bart Fletcher, Leonard Wu, Michael Grant Terry, Ryan Devlin, Kirk Fogg, John Prosky, Ivonne Coll, Laura Bell Bundy, Brad Bufanda, Kari Coleman, Daran Norris, Jowharah Jones, David Grant Wright, Sam Sarpong, Robert Allen Mukes, Kat Coiro, Wilmer Calderon, Fred Stoller, Jerry Shea, Christine Estabrook, Ralph P. Martin, Virginia Hawkins, Linara Washington, Carole Davis, John Bennett Perry, Norman Large, Suzanne Cryer, Wesley Mann, Jeff D'Agostino, Robert Clark, Jesse James, Sterling Macer Jr., Marcello Thedford, Ross Kohn, David Barrera, James Jordan, Azita Ghanizada, Jeffrey Vincent Parise, Christopher Dempsey, Norma Maldonado, Joshua Harto, Jeremy Roberts, Michelle Wolff, Matt McKenzie, Orestes Arcuni, Abby Miller, David Tom, Rudy Dobrev, Cameron Bender, Beverly Sanders, Jesse C. Boyd, Timothy Lee DePriest, Carlee Avers, Angelica Bridges, John J. York, Jim Jansen, Adam Hendershott, Wendy Worthington, Richard Neil, Amelia Alvarez-Champion, R.J. Cantu, Reginald Ballard, Vince Grant, Julia Lehman, Chastity Dotson, Jeremy Glazer, Curtis Andersen, Brandon Hillock, Madison Dylan, Hector Atreyu Ruiz, Brigitte Graham, Lisa Long, Charley Rossman, Lorenzo Rodriguez, Robert Curtis Brown, Ursula Whittaker, Nelson Mashita, Ka'imi Kuoha, Richard Keith, Rebecca Larsen, Kristopher Logan, Rider Strong, Dan Castellaneta, Charisma Carpenter (a.z.), Parry Shen, Tim Sitarz, Eric Jungmann, Mel Fair, Paul Rudd, William Bumiller, Tangie Ambrose, Babs Olusanmokun, John Sylvain, Kevin Sheridan, Bill Parks, Joe Williamson, Anna Rose Hopkins, Steve Monroe, Michael B. Silver, Carey Scott, Charlie Koznick, Cynthia LaMontagne, Michael Charles Roman

V záplavě "-ledních" háj sosájety seriálů z rodu Melrose Place pro teenagery příjemné osvěžení. Ústřední příběh, který skutečně někam směřuje, je věc v této třídě skutečně nevídaná, a v kombinaci s malými detektivními melouchy titulní slečny a neméně početnými "problémy" adekvátními jejímu věku vytváří všehochuť stravitelnou pro mladší i starší publikum - někdy samozřejmě méně, jindy zase lépe, podle míry zastoupení té které linie v aktuálním dílu. Obsazení Kristen Bellové byla jednoznačná trefa - děvče, které dovede v jednu chvíli vypadat jako roztomilá křehká blondýnka naivního mladistvého věku a jindy jako podstatně zkušenější "dospělá ženská", a které to někdy zkrátka nezvládne, si mě získalo. Ne že bych si nahrával každý díl, abych náhodou o něco nepřišel, ale když mám čas, přepínání kanálů se v inkriminovanou dobu prostě obvykle zastaví právě u Verči z Marsu. 70%(9.5.2008)

Když jsem tento seriál sledovala poprvé, moc nadšená jsem z něj nebyla. Ale to je moje chyba - obvykle seriálům nevěnuji úplnou pozornost, a pak mi unikají detaily a pletou se mi postavy... Tento seriál plnou pozornost vyžaduje. Hlavní dějová linie, která se line vždy celou řadou, je velmi promyšlená. Pokud uvidíte jen občas nějaký ten díl, nejspíš se vám líbit nebude. Tento seriál si zaslouží plné soustředění a teprve pak si ho můžete zamilovat. Jo, a Veronica je fakt kočka.(26.4.2011)

Na komentář k Veronice Mars jsem čekal až skončí první série. Dlouho jsem zvažoval co sem napsat a tak vám povím tohle. Myslím si, že Veronica Mars si nehraje na nějaký převratný seriál. Snaží se zaujmout, snaží se o to, aby nad příběhem člověk přemýšlel a taky se pobavil. Veronica Mars je prostě jeden z mála kvalitně odvedených amerických seriálů, kterých je (no přiznejme si to), hrozně málo. Hlavní hrdinka je vybraná přímo geniálně. Režiséra musela osvítit nějaká múza, protože vybrat Kristen Bell, byla sázka na jistotu. Možná, že jsem změnil hodnocení kvůli tomu, že postava Veronicy je mímu srdci hodně blízká (né, nejsem ženská), řeší stejné problemy jako lidi v mém věku a dělá stejný píčoviny jako my. Těším se na druhou sérii, která mě snad-určitě nezklame. Btw kde jinde byste našli tolik hvězd než ve Veronice Mars. Kevin Smith a Steve Guttenberg jsou toho jásným důkazem.(13.3.2007)

nedávno uvedený (špatný!) celovečerní film Veronica Mars mi připomněl, že a long time ago, I used to love the series - a za pár dní jsem znovu zkoukla všech 64 epizod. s odstupem času už chápu, proč to už tenkrát bylo jiné: ač barevné a schválně přebarvené, bylo to noir, bylo to vtipné, výjimečné, a přesto obyčejné - střední škola a její učitelé, co nedokážou pohnout s rozmazlenci, případně s kandidáty pobytu v nápravném zařízení (na rozdíl od mnoha amerických filmů s námětem "zlobivé třídy (zlobivého žáka), která (který) nakonec prozře a vydá se na tu správnou cestu") - a jak by mohli s někým pohnout, když mají sami máslo na hlavě? - je tu bez patosu předeveden svět bohatých a chudých, hlupých a chytrých, blbých policajtů, blbých úředníků, potěší spousta hlášek a odkazů včetně drobných scénáristických vtípků (např. epizoda 10 II. série, kdy hlavní hrdinka plní svou občanskou povinnost v porotě) - celé to navíc dohromady drží docela slušné hlavní zápletky, a když se zrovna nedaří na jedné frontě, štěstí se usměje jinde. minusem je klesající úroveň zejména III. série, ale i tak je to nečekaně dobré(7.3.2018)

Detektivka z prostředí Beverly Hills. A víte co? Já to prostředí měl i docela rád. Ne až tolik řešení vztahů a to, komu Veronica zlomí srdíčko příště, ale některé sarkastické hlášky a kontrahlášky, naschvály a podrazy byly opravdu dobré. Ač to na začátku tak nevypadá, všechny hlavní postavy jsou ve skutečnosti kládné. Čas od času akorát udělají nějakou kolosální blbost, která by vám v realitě ukončila život. To sice zasazuje pořádnou pecku důvěryhodnosti, ale na druhou stranu zvrat může přijít absolutně odkudkoliv a cliffhanger čeká skoro v každém díle. I když se mnoho případů tváří jako obyčejná vata na zaplnění prázdných míst, často se pak s nějakou důležitou informací připomenou později. A to je důležité. Protože i když se to občas bere oklikou, stále se řeší hlavní linie. Nic není ohraničené a právě tímto způsobem se Veronica dostává nad ostatní podobné seriály. Třetí serii trochu pohřbila slabší hlavní zápletka a vyšumělý závěr, ale roli odpolední oddechovky stále plnila uspokojivě. // Nejoblíbenější postava: Weevil // 1.serie: 75% // 2.serie: 75% // 3.serie: 65%(13.5.2011)

• - Postava Ryana Hansena Dick Casablancas nebyla zpočátku vůbec zamýšlena jako plnohodnotná postava seriálu. Hansen byl totiž nejprve obsazen do druhé řady jako bezejmenný neptunský obyvatel, který měl ve scénáři jedinou větu ("Logane!"). Roli tehdy dostal jen kvůli tomu, že se Robovi Thomasovi líbily jeho vlasy. (HappySmile)

• - V původním konceptu seriálu bylo Veronice 13, když byla Lilly zavražděna. Keith dostal padáka, protože z policejní stanice zmizely nějaké záznamy, za čímž stál Don Lamb. Veronika měla později zjistit, že Strom Jenkins, Don Lamb a Jake Kane byli součástí velkého spiknutí, které mělo zamaskovat Lillyinu smrt. (HappySmile)

• - Amanda Seyfried, která si zahrála roli Lilly Kane, původně dělala konkurz na roli Veronicy Mars. (Tom Riddle)