Veronica Mars (TV seriál)

Veronica Mars

Veronika Marsová

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2004 - 2007, 44 h 48 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin, Amanda Seyfried, Lisa Thornhill, Charisma Carpenter, Steve Guttenberg, Sydney Tamiia Poitier, Tessa Thompson, Ed Begley Jr., Julie Gonzalo, Lisa Rinna, Alyson Hannigan, Laura San Giacomo, Roy Werner, Richard Grieco, Jonathan Bennett, Sam Huntington, Zachery Ty Bryan, Jason Beghe, Anastasia Baranova, Jennifer Gareis, Keri Lynn Pratt, Ken Marino, Kyle Gallner, Krista Kalmus, Krysten Ritter, Patrick Fabian, Rodney Rowland, Armie Hammer, Corinne Bohrer, Paris Hilton, Bobby Edner, Harrison Myers, Kyla Pratt, Adam Wylie, Bob Gunton, Jane Lynch, Adam Kaufman, Steven Williams, Eve Gordon, Courtnee Draper, Albie Selznick, Emmanuelle Vaugier, Carlie Westerman, Anthony Anderson, Jermaine Williams, Shari Headley, Christine Lakin, Adam Scott, Erin Chambers, Jonathan Taylor Thomas, Michael McMillian, Joey Lauren Adams, Kevin Smith, Kristin Dattilo, Miko Hughes, Courtney Taylor-Taylor, Joss Whedon, Kate McNeil, Robert Maschio, Lucy Lawless, Stacy Edwards, Paula Marshall, Blythe Auffarth, Matt Czuchry, Charles Shaughnessy, Bonita Friedericy, Leighton Meester, Cress Williams, Lucas Grabeel, Jamie Chung, Chris William Martin, Jeffrey D. Sams, Nikki McCauley, Jessy Schram, Meredith Roberts, Rick Peters, Ari Graynor, Aaron Paul, Max Arciniega, Alona Tal, Amy Main, Monique Coleman, Charlie Weber, Travis Van Winkle, Theo Rossi, David Blue, Alison MacInnis, Aaron Ashmore, Robert Ri'chard, Deborah Zoe, Alain Uy, Megalyn Echikunwoke, Bradford Anderson, Melissa Leo, Alia Shawkat, Samm Levine, Ryan Eggold, Edi Gathegi, Whitney Anderson, Gil Birmingham, Laura McLauchlin, Shanna Collins, Christopher Carley, Jaime Ray Newman, Vanessa Lee Chester, Jessica Chastain, Dana Davis, Matthew Alan, Jackie Tohn, Jack McGee, Sandra McCoy, Amanda Walsh, Skyler Shaye, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Nelsan Ellis, Dianna Agron, Tracey Walter, Juliette Goglia, Matt Bush, Kevin Foster, Kayla Ewell, Geoff Pierson, Travis Schuldt, Marco Dapper, Chris Lowell, Jeff Rector, Michael Kostroff, Patrick Fischler, Michael Mitchell, Michael Cera, Virginia Williams, Dawn Olivieri, B.J. Britt, Haaz Sleiman, Josie Loren, Julie Chen, JD Pardo, Brianne Davis, Lisa Jay, Katie Leclerc, Tracey Needham, Lindsey McKeon, David Giuntoli, Anthony Azizi, Gary Weeks, Kyle Secor, Jennifer Blanc-Biehn, Steve Rankin, GiGi Erneta, Kristin Cavallari, Ryan Pinkston, Amy Rider, Jonathan Chase, Gary Carlos Cervantes, Daniel Farber, Max Greenfield, Jake Sandvig, David Starzyk, Brittany Ishibashi, Michael E. Rodgers, Adam Rose, Christina Ulloa, Windell Middlebrooks, Christopher Mur, Sam Horrigan, Taylor Sheridan, Valorie Curry, Deron McBee, Candace Moon, Tyler Poelle, Chelsea Logan, Saige Thompson, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Melissa Reneé Martin, Joshua Moore, Matthew Carey, Lauren Bowles, Phillip Andre Botello, Antonio Jaramillo, Amy Scott, Miriam Korn, Christian Clemenson, Jerry Zatarain Jr., Rob Thomas, Jackie Debatin, Paul Ganus, Dendrie Taylor, Rachelle Lefevre, Jennifer Segal, Tanya Chisholm, Toni Trucks, Eric Ladin, Robert Baker, Lee Weaver, Cameron Meyer, Tyler Foden, Bruno Amato, Michael Hyatt, Bart Fletcher, Leonard Wu, Michael Grant Terry, Ryan Devlin, Kirk Fogg, John Prosky, Ivonne Coll, Laura Bell Bundy, Brad Bufanda, Kari Coleman, Daran Norris, Jowharah Jones, David Grant Wright, Sam Sarpong, Robert Allen Mukes, Kat Coiro, Wilmer Calderon, Fred Stoller, Jerry Shea, Christine Estabrook, Ralph P. Martin, Virginia Hawkins, Linara Washington, Carole Davis, John Bennett Perry, Norman Large, Suzanne Cryer, Wesley Mann, Jeff D'Agostino, Robert Clark, Jesse James, Sterling Macer Jr., Marcello Thedford, Ross Kohn, David Barrera, James Jordan, Azita Ghanizada, Jeffrey Vincent Parise, Christopher Dempsey, Norma Maldonado, Joshua Harto, Jeremy Roberts, Michelle Wolff, Matt McKenzie, Orestes Arcuni, Abby Miller, David Tom, Rudy Dobrev, Cameron Bender, Beverly Sanders, Jesse C. Boyd, Timothy Lee DePriest, Carlee Avers, Angelica Bridges, John J. York, Jim Jansen, Adam Hendershott, Wendy Worthington, Richard Neil, Amelia Alvarez-Champion, R.J. Cantu, Reginald Ballard, Vince Grant, Julia Lehman, Chastity Dotson, Jeremy Glazer, Curtis Andersen, Brandon Hillock, Madison Dylan, Hector Atreyu Ruiz, Brigitte Graham, Lisa Long, Charley Rossman, Lorenzo Rodriguez, Robert Curtis Brown, Ursula Whittaker, Nelson Mashita, Ka'imi Kuoha, Richard Keith, Rebecca Larsen, Kristopher Logan, Rider Strong, Dan Castellaneta, Charisma Carpenter (a.z.), Parry Shen, Tim Sitarz, Eric Jungmann, Mel Fair, Paul Rudd, William Bumiller, Tangie Ambrose, Babs Olusanmokun, John Sylvain, Kevin Sheridan, Bill Parks, Joe Williamson, Anna Rose Hopkins, Steve Monroe, Michael B. Silver, Carey Scott, Charlie Koznick, Cynthia LaMontagne, Michael Charles Roman

První sezóna - 70%. Druhá sezóna - 80%. Třetí řada - 70%. Předsudky jsou hrozný svině. Kdyby mi někdo před týdnem řekl, že budu koukat na Veronicu Mars, asi bych se mu ke svý škodě vysmál. V rámci žánru hodně silný nadprůměrně, největší zásluhu mají scénáristi a hlavní trio - naprosto skvělá Kristen Bell (ta holka neskutečně válí), Enrico Colantoni (fotr) a Jason Dohring (Logan), zbylé herecké osazenstvo ovšem nijak výrazně nezaostává. Jak už poznamenal Pan Filuta... je to návykovka. PS: Logan rules, Pize nebrat a českej dabing je příšernej!(18.2.2008)

Veronica - vtipná, drzá, chytrá, šikovná, tvrdohlavá a ... no prostě jediněčná. Po první epizodě náhodně shlédnuté v televizi mě seriál ani moc nezaujal. Kdo by se pořád dokola chtěl koukat na dokonalé americké teenageri, kteří stále a stále řeší svoje "velké problémy" jako je láska, vztahy, hubnutí ... Vztahy už jsem zmiňovala? Asi jsem v té době měla nouzi o dobré seriály, tak jsem se na VM začala dívat a ... byla jsem šokována :) Žádný ubrečený seriál pro teenageri s dokonalými neherci, ale skvělá podívaná s výborným hereckým obsazením. No ameriko, tleskám ;) První dvě série dokonalé. Třetí malinko rozbředlejší díky 3 různým velkým případům, které Veronica řešila. A film je taky boží!(26.8.2010)

Příběh o Veronice Mars se mi zalíbil ihned po prvním díle. Je to mix kriminálky a seriálů ze školního prostředí americké high-school (střední škola) podobné takovým patvarům jako například Beverly Hills 90210, ale každý díl má zajímavý děj, příjemné herce, napětí a občas i nějaké to překvápko na závěr. Jaké bylo například moje zděšení když jsem si v seriálu všiml Paris Hilton jako tupé blondýny? Žádné, ta role ji padla jako ulitá, já jsem se zasmál a účel to splnilo. Autoři smíchali napětí, vztahy a vtip do sebe a nechali vzniknout tomuto seriálu, který na odpoledne je přesně to pravé. Nejenom díky tomu seriál sleduju samozřejmě. Na Kristen Bell se totiž tak pěkně kouká a její narážky jsou chvílemi opravdu místné a i když tu plno lidí pomlouvá český dabing neměl jsem možnost vidět seriál v originále při sledování se bavím na výsost dobře. (7/10)(26.2.2007)

Tento seriál se mi zalíbil až nedávno, Veronica mi byla dříve nesympatická a nelíbila se mi. Ale musím uznat, že v nových sériích ji dost vylepšili :) A navíc je to promyšlený seriál. Narozdíl od Smallvillu, který jde v televizi hned poté a tak je snadno vidět ten rozdíl. Pro mě je Veronica Mars ideální seriál na odpoledne po škole - moderní prostředí, mladí lidé, škola, hezcí kluci:)) a navíc i zajímavé příběhy... Takže je mi celkem líto, že nám Veronica "zmodrala".(18.12.2007)

Along time ago, we used to be friends.. Kdysi dávno, když měl tenhle seriál ještě červené hodnocení, jsem každé odpoledne po škole sedávala k tomuto úžasnému seriálu. Nevadilo mi, že nejsem venku s kamarády, hlavně aby mi neutekl jediný díl! :-) Teenagerovská záležitost říznutá krimi nádechem. Hlavní postava je v podstatě taková Buffy bez upírů. Blond, křehce vypadající, ale ve skutečnosti s pěkně prořízlou pusou :-) Jednotlivé případy i tajemství, které se táhne celou sérií dávají tomuhle seriálu něco, co běžné záležitosti z americké střední školy (dosti vyždímané téma) prostě nemají. A obejde se to i bez tupoučkých momentů. Kristen Bell moc v oblíbenosti nemám, ale to jen kvůli směru, jakým se po Veronice Mars vydala, každopádně tady hraje výborně a Jason Dohring v roli Logana ( Our story was epic, you know? ) snad ještě líp. Takže zápory? Představitel Duncana, neumí hrát a pokaždé se zmůže jen na tupý a prázdný pohled. Účast Paris Hilton (více, doufám, netřeba dodávat.) A třetí série, pokaždé, když v nějakém seriálu vymění středoškolské prostředí za univerzitu, je to průser. VM bohužel není výjimka. Přesto, při vzpomínce na má všední odpoledne s Veronicou Mars, na vyrábění hudebních videí a na fandění páru LoVe nemůžu dát jinak, než pět hvězd. Nebudu pokrytec :-) A když už jsme u toho, jdu si seriál sehnat v původním znění..(Mimochodem, na imdb má VM 82%, tak kde se stala chyba?:)) ) Can't you talk on the phone and paint your nails like other girls?(15.3.2013)

• - Sam Huntington (Luke) a Aaron Ashmore (Troy) pokračovali v natáčení rolí Jimmyho Olsena v různých adaptacích komiksu Superman. Sam si zahrál Olsena ve filmu Superman se vrací (2006) a Aaron v seriálu Smallville (2001). (TomikZlesa)

• - Tvůrce seriálu Rob Thomas chtěl v roce 2009 natočit film Veronica Mars, který by navázal na seriál. Na režisérské stoličce měl usednout (HappySmile)

• - V původním pilotním dílu se měla Lilly (Amanda Seyfried) jmenovat Samantha, Lianne Mars (Corinne Bohrer) měla být nejprve Rebecca, pak Abbie. Wallaceovo (Percy Daggs) příjmení bylo Collier, Loganovo (Jason Dohring) Hewitt a Duncanovo (Teddy Dunn) příjmení nebylo Kane, nýbrž Cain a následně Caine. (HappySmile)