Osamělý vlk McQuade

Lone Wolf McQuade

Osamelý vlk McQuade

Western / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1983, 107 min

Podle filmu jsou v Texasu cca dvě malé ruční zbraně na osobu a jedna rychlopalná. Díky tomu jsou místní muži fakt chlapáci. Ale mají jeden problém - žije zde v zahnojeném doupěti ranger McQuade (Chuck Norris). Ten je díky pivu chlapák ze všech největší (dojde i na legrační scénu "my is bigger -- my is loaded"). Nedá se nic dělat, musejí si nakrást ještě víc zbraní. Chuck tomu nebude přihlížet, protože ho přišla domů odhnojit kočka hlavního padoucha, zamordovali mu pejska a nějaké lidi a tak. Narozdíl od spousty lidí si myslím, že v Norrisovi něco z herce fakt je... a Carradine jako padouch moc prima. Varování: pokud nevydýcháváte účesy z osmdesátých, budete to mít těžké.(3.12.2011)

Úplně první film na úplně prvním videu, viděla jsem ho asi 20x, což bylo při černobílé tv s podivem, ale nikdo mi nic jinýho dlouho nepujčil, protože nikdo nic jinýho dlouho neměl, bylo to jako zázrak - moct si pustit lážo plážo emerickej film a couvat si nebo popohánět. Dneska by to bylo s bídou za 2*, ale tehdy ... byla v tom romantika (Carrera Chuckovi v kutlochu vygruntovala a on ji za to postříkal hadicí) i akce (Carradine kopl při zápase Chuckovi písek do očí a to od něj nebylo vůbec pěkné) a člověk taky nebyl tak filmově (i jinak) zmlsanej, chjo.(13.6.2007)

Bavilo, moc. Texaskej bad ass movie, ve kterým si Carradine jezdí v káře s espézetkou CARATE, skoro do každýho souboje tu řvou melodie jak v Tenkrát na západě a v dokonale debilním finále dochází konečně i na Peckinpaha. To když se mlátí ženský a je to zpomalený. Mám rád, když se v těchhle osmdesátkách střílí hodně z UZI, chlapi tu hrajou všema barvama a do otevřených ran si lijou pivka z plechu jak na běžícím pásu. Navíc jsem se u tohohle filmu několikrát podrbal v rozkroku a jak tady říká sám velký R. G. Armstrong, styl je základ.(17.2.2012)

Oficiálne najlepší Chuckov film. To ako sa s fárom vyhrabal z piesku, nemalo najmenšiu chybu. ;-)(29.4.2008)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $12,232,628Tržby Celosvetovo $17,900,000║ Raz čapil, sedem ich zabil, Chuck Norris je najlepší akčný karate zabávač od dôb Bruca Lee. /20%/(2.11.2009)

Z exhumace káry jsem jako šestiletej parchant nespal a ten film si díky tomu pamatuju jako jeden z VHS památníků probouzející se cinefílie.(10.8.2012)

Chuck Norris je tu hroznej buran, pořád je zpocenej a když ho parta zloduchů zmlátí, tak se křísí pivem. Celkově má toto béčko oproti ostatním velkou výhodu ve výborné hudbě, která film posouvá o hodně nahoru. Sice je to moc dlouhý a David Carradine neumí z bojovejch umění zhola nic, ale koho to štve, když je to celkem zábava. Akorát mohl Chuck nějak vyřídit toho ďábelskýho liliputána, to bych předl jako kočka.(3.8.2006)

• Faidra

Chuck Norris pořádá texaský masakr bez motorové pily, lítá při tom, jako kdyby ho honila druhá míza a první infarkt, je pevně rozhodnut kill David a rozhodně se s tím nemaže dva díly jako Uma Thurmanová a kupodivu je to blbost dost zábavná na to, aby se to dalo sledovat u mé časté činnosti u filmů - žehlení.(25.1.2008)

• choze

Tady se někdo snažil seč mohl, aby ze všech myslitelných klišé akčních filmů (hrdina je osamělý drsňák, na kterého šéf řve pro jeho nekonvenční metody, dostane vyměklého parťáka a dceru mu unesou padouši) a spaghetti westernové hudby vysoustružil legendu. No, povedlo se to jen napůl a vznikla jedna z těch zábavnějších norrisovek, která ale předznamenala legendu jinou - Walkera Texas Rangera. Úvodní akce nemá díky hudbě a vykopnutí zubů chybu, ale pak to sklouzne k běžnému norrisovskému podprůměru a la předchozí spolupráce Chucka se Stevem Carverem, OKO ZA OKO. Jinak jakkoli se režisér snaží jeho postavu heroizovat, Chuck hraje stejně mizerně jako vždycky a nechá se přehrát i tím nejposlednějším komparzistou, takže alespoň v tomto směru je o zábavu postaráno. A pak je tu záporák David Caradine, dvě hezký ženský a nepřeberně fetišů akčního hrdiny jako masivní brokovnice, terénní auto s nabušeným motorem a vlk. A ve finále to, když nic jiného, pěkně zabouchá.(27.6.2007)

Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o texaskom rangerovi, ktorý je vo svojej práci najlepší, ale kvôli svojej nedisciplinovanej povahe nie je moc obľúbený a musí zastaviť obchodníkov so zbraňami, ktorí sa pokúsili zabiť aj jeho dcéru. Mohol byť síce o niečo lepšie spracovaný, pretože sa tu nájde niekoľko zbytočnejších scén, ale celkový dojem to moc nekazí. Akcie je tu dosť, som s ňou spokojný, ale nie je to nič výnimočné. V porovnaní s ostatnými Norrisovými filmami z tej doby je to skôr podpriemer, ale aj tak je to stále dobrá kvalita. Najviac sa mi páči celý akčný záver, bitka na slávnosti alebo aj úvodná akcia. Celý film svojou vizuálnou stránkou, atmosférou, ale aj hudbou pripomína western, čo mi síce neprekáža, ale skôr by som ocenil klasicky natočený akčný film. Herecké obsadenie nie je ničím výnimočné, praktcky všetky vedľajšie postavy sú úplne priemerné a to platí aj o Davidovi Carradinovi v úlohe hlavného záporáka. Prekvapuje ma hodnotenie tohto filmu, pretože je to jediný Norrisov film, ktorý podľa mňa nie je podcenený a má omnoho lepšie hodnotenie ako jeho viaceré, podľa môjho názoru lepšie filmy, za ktorými Osamelý vlk McQuade o niečo zaostáva. Ale aj tak to nič nemení na tom, že to je aj po rokoch veľmi lušný akčný film. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 72%.(6.9.2008)

Coogan po norrisovsku - romance v bahně, bondovský liliput, auto snů a pivo.(9.12.2010)

Je bezesporu jeden z nejlepších filmů, jaké kdy Chuck Norris natočil. Zábava, která ve své jednoduchosti dávkuje vše, co má akční film nabídnout. Ačkoliv například jiní borci jako Steven Seagal či Jean-Claude van Damme nejsou o nic lepší, kladu si otázku, proč je tedy tak všeobecně zesměšňován? Že by ohledně hereckých výkonů či přehnané fyzické super výkonnosti? Kdo ví? Možná příčina tkví, že jeho role vyznávající kult síly jsou vždy přednostně ztvárněny a proto vypadají asi jako jediný atribut jeho herectví, ale nepochybuji, že tento film patří k té lepší části jeho filmové kariéry.(19.8.2007)

• paascha

Nevím, jestli to bylo v tomto filmu, a něco mi říká, že ano, ale jediný husarský kousek Cucka Ňourise je ten, jak se vyhrabe s autem z 3 m hluboký díry, kam ho padouch zakope. To jsem si tenkrát říkal, ty jo, to je ale kára:-)) Pak už jsem si při jeho filměch říkal jen: Ouvej, ouvej, to je ale shit:-((25.1.2008)

Můžete Chucka zasypat i s autem pod zem, ale pak musíte počítat že vás vyhodí do vzduchu s celým barákem. Více než půlka scén je okopírovaných z různých filmů a dokonce z různých žánrů. Některé scény nevymyslíš (romance v bahně). Celkově to má tady Chuck s ženskýma docela zajímavý. Potěší Carradine. Béčko jako kráva. 50% PS: I přes názory typu že je tohle nejlepší Chuck se mě Ztracen v akci mě líbilo tedy více.(23.12.2014)

Už v tomto snímku Chuck Norris potvrdil, že mu bude rangerská hvězda slušet. Pakliže si nějaký Norrisův akční film zaslouží červená čísla, je to právě Osamělý vlk McQuade a snad ještě Delta Force 1. V tomto akčním filmu, v němž se mísí žánr westernu, akční krimi a klasického karate filmu, je krásně vidět ona atmosféra a styl béčkových počinů z 80. let. Natočit jej dnes v této podobě a přidat více vtipu, bude možná opěvován. Stejně jako v prvních epizodách Walkera, tak i zde je ještě radost sledovat Norrisovo bojové umění. Souboj s Carradinem je již kultovní záležitostí a na filmu potěší i hudba, která nápadně připomíná (vykrádá?) Morriconeho melodie a styl.(10.2.2015)

Aj keď dna adresu Ch. Norrisa koluje v poslednej dobe množstvo vtipov na internete /výborných/ , skôr za to môžu jeho filmy a trápne seriály z posledných rokov. Pravda je, že v istom čase svojej najväčšej slávy patrili jeho akčné filmy k vyhľadávaným, spolu s Schwarzenerggerom, Stallonem, Seagalom, Dudikoffom a inými, patril medzi akčné hviezdy 80.rokov. Na tento film si pamätám z doby VHS, ešte s českým dabingom narozprávaným jednou osobou. Výborný a najsilnejší je "westernový úvod so "zápalnými strelami schopnými prevŕtať pancier", kde v pozadí znie dokonale chlapský hudobný doprovod. Nepopieram, že hlavne hudba, ale aj kus nostalgie, to u mňa dvíha až k štyrom hviezdičkám. Bohužiaľ jediným v jeho filmografii. Nepodarený seriál ťaží zo slávy práve tohto filmu. Svojho času som mal tento film rád, videl som ho niekoľkokrát a je jeden z mála, na ktorý môže byť Chuk hrdý. Asi najlepší vtip, ktorý dokonale vystihuje Chuckovu kariéru je - Chuk Norrris nespí, Chuck Norris čaká... Film 70%.(22.2.2010)

Asi jeden z nejlepších počinů pana Norrise coby herce .(14.4.2010)

Tak takovou BOMBU jsem teda nečekal. Doposud mám u Chucka za 5* filmy Delta force 2: Columbijská spojka (97%) a Braddok: Ztracen v boji (90%). Toto je ještě o chlup lepší než Braddock. Opravdu, snímek má perfektní příběh o Rangerovi Mc Quadovi, který řeší a jedná své případy po svém, za žádnou cenu nechce k sobě mít partáka (nakonec začnou dobře spolupracovat) - takže Robert Beltram coby Norrisův parták ve filmu víc než zaujal. To platí i o zbytku hereckého obsazení, záporák David Carradine hrál přesvědčivě a i měl pár slušných soubojů. Hned na úvod je zde akce, kde jde spíše o přestřelku o kterou se Norris hravě proti několika zločincům postará. I v průběhu filmu nalezneme menší automobilovou honičku, řadu soubojl, přestřelek a dost výbuchů. Ke konci filmu je více akce, a skvělý souboj Norris vs Carradine. Vůbec jsem nezazanemanal nudu, ani v neakčních scénách, kdy je potěšením vidět jak jedná Norris se svými přáteli a i nadřízenými, i pár dobrých hlášek se mu povedlo. Tempo filmu je stejné po celý čas, atmosféra zde je také - taková trošku westernovská, což právě nemusím, ale zde mi to vůbec nevadilo. Jako western to pojato ani nebylo. Co se týče hudby, ta mě také potěšila, hezky figurovala ve všech scénách, v těch nostalgických. Takže ve výsledku ? Rozhodně velké překvapení, stará klasika s Norrisem jak má být. Nějaké nedostatky by tu byly, ale moc jich teda není. Možná zvelkolpeit finální boj a lépe zasadit zločineckou myšlneku hlavního padoucha, ale to je asi vše. Celkově teda hodnotím na zasloužených 94% = *****(20.3.2013)

Chuckův nejlepší film s fantastickou hudbou Francesca De Masiho. Už dlouho nebyl v televizi, že by se nenašel čas mezi Luz Marii a Ošklivkou Betty (jinak to nevětší sračky jaký Nova v současný době vysílá).(30.3.2003)

Chuck Norris se zlobí a když se Chuck Norris zlobí, tak všichni umřou. Ale co taky čekat jiného, když mu sejmou kámoše, unesou dceru, rozmlátí barák, pohřbí auto a hlavně zastřelí psa. A Chuck se moc zlobí, když vidí jeho prázdnou a opuštěnou misku! Naštěstí když se definitivně nazlobí, tak začne vybíjet celou vesnici nepřátel Rambo Style a kolem jen létají kulky, pěsti, šípy i rakety, všechno vybuchuje, všichni umírají a Carradine se ďábelsky šklebí. Což je také ďábelsky zábavné a přijde to ďábelsky pozdě - až v poslední dvacetiminutovce filmu, přičemž přes hodinu před tím jen trpně bobtná směšný a zbytečný děj s jen občasnými záblesky akce. Což je tak trochu nuda, Chuck tu totiž evidentně trénoval na svůj erbovní seriál a tak většinou jen zmateně běhá kolem, mává plackou texaského rangera a exhibuje svůj gargantuovský vous. Má to sice být určitým připomenutím klasických westernů, ale přes rámec dementního akčního béčka to překračuje jen minimálně. Jen jedním McQuade nad ostatními dementními akčními béčky jasně ční - hudba je tu vynikající a vykrádá Morriconeho tak umně, že jsem si skoro myslel že ji Morricone sám napsal. Pravdou to není, stojí za ní Francesco DeMasi, ale i tak nad jeho absolutním plagiátorstvím musím uznale pokývat hlavou. 6/10(26.8.2010)

Tak toto som žral. Drsný policajt hrajúci sa na kovboja strieľa všetko čo mu stojí v ceste, len aby zachránil ženu. Škoda, že finále je o strieľaní a nie o bitkách. Rád by som vedel, ako by to na mňa zapôsobilo dnes...(11.3.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5