Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatá dědička Stefanie Harperová, matka dvou dětí, se provdá za pohledného sportovce Grega Marsdena. Věří, že život s ním bude plný lásky a pohody. Úmysly jejího vypočítavého manžela jsou však úplně jiné. Přelétavý Greg touží jen po rodinném majetku a Stephanii podvádí s její nejlepší kamarádkou Jilly. Při jedné projížďce v buši srazí Greg Stephanii do řeky. Ta během okamžiku zmizí v kalné vodě, plné krokodýlů. Z pohledné a šťastné mladé ženy se rázem stane znetvořená oběť muže, který se jí chladně zbavil. Stefanie má ale velké štěstí, když jí zachrání starý zálesák.

Návrat do ráje získal v době svého vzniku celosvětovou polularitu a patří mezi nejznámější australské seriály. Dědička rodinného impéria Stephanie Harperová se stala životní rolí Rebecky Gillingové. Díky zajímavému hereckému obsazení i přiznané přímočarosti a naivitě si seriál uchoval svoji přitažlivost. Přispívá k ní také náhled do atraktivního prostředí a životního stylu vyšší společnosti v osmdesátých letech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Ruffus83 

všechny recenze uživatele

Budu jeden z mála, který dá Návratu do ráje 1 méně hvězd než jeho pokračování. Jsou to tři, ale pěkné hvězdy. Sedí mi asi spíš dallasovsko-rodinně-firemní atmosféra. I když krokodýlní zápletky měly tedy taky něco do sebe. Možná mi, oproti Návratu 2, tady přišlo poměrně dost hluchých míst, zbytečných prostojů (hlavně v samotném začátku série). Herecky skvělý mi přišel J.Reyne (jinak také australský zpěvák), další důkaz toho, že ryze záporné role bývají divácky nejvděčnější. Naopak W.Hughes jako Jilly poněkud zaostávala za skvělou mrchou z druhé řady v podání P.Topano. Maskéry bych pochválil za ´ožranou´ image R.Gilling, byla to tehdy docela mrazivá podívaná... ()

Allan 

všechny recenze uživatele

Zcela souhlasím s uživatelem gudaulin - kdesi hluboko v hlavě jsem měl uloženo, že tenhle seriál byl poměrně kvalitní, svižný, napínavý a dobře nasnímaný. No, z toho seznamu kvalit nyní zbyla snad jen ta kamera. Australané dokázali, že i oni umějí točit bezduché tuposti romanticko-dramatického charakteru. Pokud by se seriál sestříhal tak, že z každého dílu by se vzalo 15 minut, mohl by z toho býti průměrně dobrý TV film. Ale stopáž 6 x 45 minut tento výtvor prostě nedokáže smysluplně vyplnit. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Ani nevím, jak jsem se k Návratu do ráje dostal, ale kdysi dávno jsem četl původní knihu a vcelku se mi líbila. Když jsem se k tomu dostal v podobě seriálu, pustil jsem si jej taky. Nebylo to úplně špatné, příběh je vcelku jednoduchý a přímý. Díky tomu nestihne nudit a rychle osýpá. Postavy jsou jasně čitelné, ale také slušně obsazené a zahrané. Zkrátka dobrý televizní seriál, který dokáže na šest večerů pobavit. Nic víc, nic míň. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

Hodnotím asi s odstupem 20 let :D. Viděl jsem to snad asi jako jedenapůlmetrový špunt, ale vím jistě, že jsem se vždycky těšil na další díl (celkem 6 :-)), protože zde jsem se poprvé setkal s tím, že na konci dílu předcházejícího byla vypjatá scéna, která byla násilně přerušena, aby to divák prostě zapnul příště. I takto se k divákovi chovali tvůrci. Na mě to zabíralo, ale cítil jsem se vždycky televizně zneužitý :-). ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zajímavý doklad toho, jak nostalgie, mrška jedna, dokáže ovlivnit hodnocení tuctového televizního produktu. Romantickým telenovelám se vzhledem k průměrnému věku uživatelů moc nedaří, ale Návrat do ráje byl tuším úplně první průnik tohoto formátu na naše obrazovky a dokázal si najít početnou obec fanoušků, kteří si i po letech vybaví, jak byli svého času přikováni k televizní obrazovce. Návrat do ráje byl ve skutečnosti autralskou variantou úspěšných amerických seriálů, jako je Dallas, s tím rozdílem, že producenti měli dostatek soudnosti utnout seriál dřív, než scénáristům došla fantazie. Pozdější pokračování mělo konec konců výrazně sestupnou úroveň. Celkový dojem: 35 %. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama