Reklama

Reklama

Galactica, kosmické plavidlo budoucnosti velikosti malého města, prolétává spolu s jinými plavidly vzdálenými hvězdokupami, všichni prchají před zničením lidské rasy. Pod velením důstojníka Adama (Lorne Green) se vydali k 13té sesterské kolonii ve vzdáleném hvězdném systému, k planetě jménem Země. Hrdinové z galaxií vypráví příběh mezihvězdných uprchlíků a jejich bitev se strašlivými Cylony. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

klerik 

všechny recenze uživatele

Podľa pár dielov serialu som celu staru BSG považoval za úsmevnu zaležitosť... A potom som si pozrel tento štart - a bol som prekvapený. Je tam trochu naivity, samozrejme, ale je to skvely iný pohľad na cylonský útok (ten je vyslovene skvelý) a ako celok to ma nezabudnuteľné čaro a krajšie masky a kostimy i hercov ako v starých SW... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak tento film veľmi zostarol, netreba si nič nahovárať. A netreba si ani nahovárať, že okato nekopíruje Hviezdne vojny. Ale zase si nenahovárajme, že pôvodná trilógia SW taktiež už riadne nezostarla. Pokiaľ sa na BG budete pozerať ako na film s podtitulom "Modelky vo vesmíre", tak si ho celkom slušne užijete. Príbeh odsýpa, má to spád, vtipnú logiku a nezmyselnú náväznosť scén, ale to je popravde úplne jedno. Pôvodný seriál, ani následné filmy, pozerať nebudem. ()

Reklama

Paldini 

všechny recenze uživatele

Neskutečně naivní sci-fi, ale docela dobře se na to kouká a dokonce i nějaká ta napínavá chvilka se najde. Obsazení herců je taky dobré a řekl bych, že povedenější než v ve verzi z roku 2003, která je i celkově méně povedená. Otravná je jen postava malého neposedného kluka a jeho psího robota. Triky jsou samozřejmě velice slabé a zamrzí i časté opakování záběrů, což lze vidět hlavně ve scénách vesmírných bitev, které jsou natočeny dost nepřehledně a pořádně nebylo poznat, kdo po kom vůbec střílí. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Pilotná trojepizóda seriálu zostrihaná do podoby filmu. Veľmi dobrý úvod do inak priemerného seriálu, v ktorom sa kĺbia sympatické postavy, vesmírne bitky, mimozemské ohrozenie, intrigy a skvelá epická hudba. Nechýbajú ani známi herci - Ray Milland, John Colicos (fanúšikom pôvodneho Startreku ho netreba bližšie predstavovať) či mladučká britská hviezdička Jane Seymourová. Čiatočná inšpirácia Hviezdnymi vojnami je zjavná. To však vôbec nevadí, hlavne, že tvorcovia neprebrali aj fantazijný svet, ale ostali "iba" v dobrodružno-fikčnom, resp. vesmírnej opere. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Mé hodnocení je ovlivněné nostalgií - kdysi předávno jsem film i seriál viděl na rakouské televizi. Jje to naivní a laciná napodobenina Hvězdných válek, béčková podívaná, která má v dnešní době význam pouze jako odrazový můstek pro současný úspěšný remake. Ve srovnání s dneškem je původní film a seriál stejně a možná i víc naivní než původní Star Trek ve srovnání s jeho současnou podobou. Celkový dojem: 35 %. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (4)

  • Původní originální název filmu zněl Star Worlds, ale byl změněn pro přílišnou podobnost s názvém série Hvězdné války. (Hans.)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

17.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program…

Reklama

Reklama