poster

Hrdinové z galaxií (TV film)

 • anglický

  Battlestar Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1978, 148 min

 • Paldini
  ***

  Neskutečně naivní sci-fi, ale docela dobře se na to kouká a dokonce i nějaká ta napínavá chvilka se najde. Obsazení herců je taky dobré a řekl bych, že povedenější než v ve verzi z roku 2003, která je i celkově méně povedená. Otravná je jen postava malého neposedného kluka a jeho psího robota. Triky jsou samozřejmě velice slabé a zamrzí i časté opakování záběrů, což lze vidět hlavně ve scénách vesmírných bitev, které jsou natočeny dost nepřehledně a pořádně nebylo poznat, kdo po kom vůbec střílí.(30.4.2006)

 • noriaki
  ***

  Je těžké napsat výstižný komentář, aniž bych použil to ono zde všeobecně oblíbené slůvko "naivní". Taky se samo nabízí. Ten kdo zná remake seriálu z roku 2004 a hledá něco podobného, tak bude určitě zklamaný. Battlestar Galactica 1978 se svému mladšímu bratříčkovi nepodobá prakticky v ničem. Zápletka je mnohem plytčejší a nejen že tu není ani stopy po atmosféře paranoie, ona ta atmosféra úplně chybí. Herci, jedna z největších devíz nové verze jsou tu přinejlepším úsměvní a skoro to samé se dá říct o efektech a akci. Argumentace věkem na mě nezabere. Doctor Who a Star Trek jsou mnohem starší, ale o parník sofistikovanější, nápaditější a filmařky po všech stránkách lepší.(24.2.2014)

 • farfalla
  **

  Je to pilotní film televizního seriálu ‘Battlestar Galactica’ (1978-1980), který je rozdělený na dvě části. Herci jsou vybráni spíše kvůli svému vzhledu než kvůli herectví. Děj se týká takticko-balistických vesmírných a mezinározních hrátek. Přeživší lidé se letí zachránit na vzdálenou planetu Zemi a robotičtí Cykloni se je snaží vyhubit. Lidští vesmířané měli slušivé uniformy, zato Cykloni byli rozmanitější. Jeden byl obzvášť nepříjemný. Jednak byl nepřátelský, zlý a mazaný, a pak na místě očí mu ve tváři jezdily dvě červené tečky sem a tam, a když mluvil, tak mu blikaly disco-čelisti.(7.3.2015)

 • gudaulin
  **

  Mé hodnocení je ovlivněné nostalgií - kdysi předávno jsem film i seriál viděl na rakouské televizi. Jje to naivní a laciná napodobenina Hvězdných válek, béčková podívaná, která má v dnešní době význam pouze jako odrazový můstek pro současný úspěšný remake. Ve srovnání s dneškem je původní film a seriál stejně a možná i víc naivní než původní Star Trek ve srovnání s jeho současnou podobou. Celkový dojem: 35 %.(28.5.2009)

 • klerik
  ****

  Podľa pár dielov serialu som celu staru BSG považoval za úsmevnu zaležitosť... A potom som si pozrel tento štart - a bol som prekvapený. Je tam trochu naivity, samozrejme, ale je to skvely iný pohľad na cylonský útok (ten je vyslovene skvelý) a ako celok to ma nezabudnuteľné čaro a krajšie masky a kostimy i hercov ako v starých SW...(7.12.2009)

 • - Původní originální název filmu zněl Star Worlds, ale byl změněn pro přílišnou podobnost s názvém série Hvězdné války. (Hans.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace