Hrdinové z galaxií (TV film)

Battlestar Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1978, 148 min

Neskutečně naivní sci-fi, ale docela dobře se na to kouká a dokonce i nějaká ta napínavá chvilka se najde. Obsazení herců je taky dobré a řekl bych, že povedenější než v ve verzi z roku 2003, která je i celkově méně povedená. Otravná je jen postava malého neposedného kluka a jeho psího robota. Triky jsou samozřejmě velice slabé a zamrzí i časté opakování záběrů, což lze vidět hlavně ve scénách vesmírných bitev, které jsou natočeny dost nepřehledně a pořádně nebylo poznat, kdo po kom vůbec střílí.(30.4.2006)

Je těžké napsat výstižný komentář, aniž bych použil to ono zde všeobecně oblíbené slůvko "naivní". Taky se samo nabízí. Ten kdo zná remake seriálu z roku 2004 a hledá něco podobného, tak bude určitě zklamaný. Battlestar Galactica 1978 se svému mladšímu bratříčkovi nepodobá prakticky v ničem. Zápletka je mnohem plytčejší a nejen že tu není ani stopy po atmosféře paranoie, ona ta atmosféra úplně chybí. Herci, jedna z největších devíz nové verze jsou tu přinejlepším úsměvní a skoro to samé se dá říct o efektech a akci. Argumentace věkem na mě nezabere. Doctor Who a Star Trek jsou mnohem starší, ale o parník sofistikovanější, nápaditější a filmařky po všech stránkách lepší.(24.2.2014)

• farfalla

Je to pilotní film televizního seriálu ‘Battlestar Galactica’ (1978-1980), který je rozdělený na dvě části. Herci jsou vybráni spíše kvůli svému vzhledu než kvůli herectví. Děj se týká takticko-balistických vesmírných a mezinározních hrátek. Přeživší lidé se letí zachránit na vzdálenou planetu Zemi a robotičtí Cykloni se je snaží vyhubit. Lidští vesmířané měli slušivé uniformy, zato Cykloni byli rozmanitější. Jeden byl obzvášť nepříjemný. Jednak byl nepřátelský, zlý a mazaný, a pak na místě očí mu ve tváři jezdily dvě červené tečky sem a tam, a když mluvil, tak mu blikaly disco-čelisti.(7.3.2015)

• gudaulin

Mé hodnocení je ovlivněné nostalgií - kdysi předávno jsem film i seriál viděl na rakouské televizi. Jje to naivní a laciná napodobenina Hvězdných válek, béčková podívaná, která má v dnešní době význam pouze jako odrazový můstek pro současný úspěšný remake. Ve srovnání s dneškem je původní film a seriál stejně a možná i víc naivní než původní Star Trek ve srovnání s jeho současnou podobou. Celkový dojem: 35 %.(28.5.2009)

Podľa pár dielov serialu som celu staru BSG považoval za úsmevnu zaležitosť... A potom som si pozrel tento štart - a bol som prekvapený. Je tam trochu naivity, samozrejme, ale je to skvely iný pohľad na cylonský útok (ten je vyslovene skvelý) a ako celok to ma nezabudnuteľné čaro a krajšie masky a kostimy i hercov ako v starých SW...(7.12.2009)

• - Původní originální název filmu zněl Star Worlds, ale byl změněn pro přílišnou podobnost s názvém série Hvězdné války. (Hans.)