An Optical Poem

Krátkometrážní / Animovaný / Muzikál

USA, 1937, 6 min

Zajímavé je sledovat, jak hodně moc avantgardistů v úvodech ke svým filmům píše, že jsme svědky jedinečné události, kdy se oni, géniové, jako první pokoušejí vizualizovat hudbu.(2.12.2010)

Asi to nejpůsobivější, co jsem od Fischingera viděl. Jen by mě zajímalo, jestli to animoval pookénkově. Jinak si totiž nedokážu představit, jak dokázal vytvořit iluzi hloubky prostoru, použít pohyblivé stíny atd.(3.1.2011)

Psychidelie s kosočtverci(v barvě!)(17.5.2005)

Vizualizovat hudbu je fajn nápad. Ale krom toho to chce i koule a to aspoň několikatery. Ačkoliv si tohle dílko, vzhledem k době vzniku, zaslouží pár uznalých pokývnutí (největší pozornost si na sebe bere jednoznačně dojem hloubky a stíny), tak ve finále budete odcházet poměrně znudění. Tedy u mě tomu tak bylo, ale já bych taky upřednostňoval jinou než barevně geometrickou formu.(20.1.2014)

Na první pohled možná jednoduché a nezáživné dílko. Já mám ale odlišný názor. Lepší vizualizaci hudby jsem snad nikdy neviděl. Každá vteřina animace naprosto dokonale ladí s každým tónem. Na tento snímek by se dalo koukat bez zvuku, a přesto by člověk tu hudbu "slyšel".(3.10.2015)