Přepadení! Jack Rozparovač

(festivalový název)
  • Japonsko Bókó kirisaki Džakku (více)

Japonský pár pracující v cukrárně nechtěně zabije mladé děvče při pozdním návratu z práce. Oba zjišťují, že milování po vraždě bylo mnohem vášnivější, než kdykoliv jindy. Tím se rozjíždí série vražd náhodných žen a vzájemného sexuálního uspokojování. Touha po vzrušení však nejde zastavit. Tento horor v sobě kombinuje sexuální až zvrácenou rovinu s hororovými prvky, které jsou vyústěním jednotlivých vražd cukrářským nožem. (bulawaio)

Flipnic

Tak tohle bylo z japonskejch krátkejch "pinku exploitation" zatím to nejúchylnější, nejzvrácenější a nej-"sleazy" (nenapadá mě český pojem), co jsem zatím viděl ... Páreček co se seznámí v cukrárně si to rozdává za pomoci vražd dívek, jen to je dokáže dostat do maximálního sexuálního "climaxu". Holka, která se zdá být původně ta šílenější jde svojí rolí od poloviny filmu docela do pozadí a borec se rozjede s nabroušeným cukrárenským nožem fakt hustě ve velkým. I když jsolu vraždy kamerově trochu mimo, jsou opravdu extrémně drsné a brutální, plus mají fakt nepříjemný zvukový doprovod, ze kterého mrazí v zádech... Nehledě na subžánr se celý film a hlavně závěr filmu zvrhne v brutální řezničinu a počet obětí, které týpek rozpáře, je vskutku nemalý!! Takže ne ani tak sex, jako brutální vraždění je obsahem tohoto ujetého filmu. Ale to není všechno, film je navíc ještě fetišisticky založen a celý jeho "systém" je totálně zvrácený. Hlavní představitelé pracují v cukrárně, kde se prodávají sladké dortíky a zákusky, dívky jsou vražděny výhradně cukrářským nožem, film střídá záběry sexu, vražd a pojídání jídla (svačiny, večeře, ...) v příbytku těch dvou šílenců... Což zrovna já osobně nemusím. Nemám fetiš snad na nic, natož na jídlo a když tam páře holku a hned potom si maže housku s marmeládou a láduje se s ní, tak mi to fakt zvedá kufr víc, než "obyčejný" krvavý mordy ... S jídlem jako fetišem jsem se setkal ve více filmech, někde mi nevadil, někde mi dobrotu opravdu neudělal, tento film je jedním z nich ... Ale jak říkám, nejdrsnější "japan pinku", ujetost, zvrácenost, jatka ... Jen pro okrajové a podobně zaměřené publikum!! Běžný divák tohle nemůže vychytat!! V rámci žánru ale super... ()

Bloody13

Nic, z čeho bych si sednul na prdel. V podstatě jde jen o to, jak si mladý pár zpříjemňuje jinak nudný sexuální život. Takže zavraždí holku, tělo uklidí a následně si zapíchají. Následuje další oběť, úklid a zase sex. Pak další vražda, po které už ani neuklidí, hlavně, že si šoustnou. A pak už je konec, v němž hlavnímu hrdinovi rupne v bedně a zmasakruje několik ženských najednou... ale nejsou to žádná gore jatka: morduje se tu čistě cukrářským nožem, i když jeho hladké ostří občas pronikne i do intimnějších partií. Jo a za to nechutný mlaskání u večeře bych jim dopřál jednu šťastnou preparaci. ()

Dudek

Druhý díl násilné pink eiga trilogie režiséra Jasuharu Hasebeho zaujal diváky zejména skvostným propojením sexuální a krvavé roviny příběhu. Zároveň se jedná o kritikou nejlépe přijatý díl, i když Hasebe označuje za svůj největší úspěch předchozí Okasu! Nepřipravený divák nejspíš může být pobouřen zvráceností tohoto snímku, ale v rámci žánru se najdou i mnohem větší chuťovky, kvalitou ani ambicemi se však tomuto dílku povětšinou příliš nepřibližují. Co se týče dějového oblouku, tradičně nelze očekávat žádné zázraky, tentokrát si ale nemůžeme příliš stěžovat. Námět samotný je výborný a v 72 minutách nestačí nijak závazně drhnout. A to i přes fakt, že kvůli nátlaku studia sledujeme, po krátkém seznámení s postavami a příjemně bizarní scénce se spouštěcím impulzem, v podstatě sled opakujících se scének vražda-sex-jezení. Mistr Hasebe nám opět dokazuje, že i v žánru, který je považován za okrajový a hodný ignorance, si lze zajímavě pohrávat s psychologií a filmařským stylem. ()

chezush

Tak už vím, že nožík na dorty se nemusí nutně používat jen na zdobení a krájení dortů, ale také na krájení něčeho jiného. Můžete ho klidně najít i mezi nohama. Není to sice nic převratného, zobrazená brutalita a sex japonců je příliš soft, ale když já si nemůžu pomoc. Ten vraždící páreček se zajímavým koníčkem ''zabij, zasexuj a u toho pij colu nebo jez sendwich'' se mi hrozně líbil. A když do toho přidáte samé dortíky, černý humor a jazz.. je to sladký film :D ()

pornogrind

Milostný příběh páru, kterej si dokáže vášnivě užívat sex je po prolití krve nějaké mladé japonky. Kdo čeká gore bude zklamán. Jenže tenhle snímek si hravě vystačí i bez něho a myslím si, že i bez gore je brutálnější jak většina filmů kde se gore objevuje. Vražd je plno, ale většinou šikovně mimo záběr. Zde každej musí dát průchod svojí fantazii. Díky vhodně použitým zvukům to až takovej problém není. Každopádně je to hodně úchylná, bizardní a brutální love story kde není vrahem řezník, ale prachobyčejnej cukrář, kterej vypadá, že neumí napočítat ani do pěti. Záhy zjišťuje, že cukrářským nožem se nekrájí dobře jen dort, ale dá se skvěle použít i na krvavou zábavu po které následuje sex. Na filmu mě nejvíc srala cukrářova pichna. Killí ( zabíjí ) jednu pěknou japonku za druhou a doma klátí takovej zjev. Naštěstí ke konci filmu už nedostává tolik prostoru. Za mě určitě spokojenost. Kdo jede v těhle japan zvrácenostech a neviděl tenhle film. Tak určitě doporučuju. Ostatní radši ruce pryč. Jsem rád, že moje 4 hvězdy hodily tento film do červených čísel, protože tam si určitě zaslouží být. ()

PetrPan

Úchylné japonské softporno , prý se to jmenuje pink eiga, kde se všechno s láskou krájí, od dortu až po piču. ()

Othello

Existenciální bloumání mezi odlidštěnými betonovými monumenty s desertním nožem v kalhotách. Právě ona nepřístupnost a chlad nového Japonska, obrozeného studenými metabolistickými stavbami, vytváří kulisy pro jednoduchý příběh muže, který zkrátka není schopný najít v novém světě potřebnou satisfakci ani v základní existenci. Stejně jako stěžejní architektonické stavby tohoto období, i v protagonistovi se zde zrcadlí nejistota jeho účelu v nové společnosti, strach z transformace a pocit, že zestárl dříve než objevil své místo v prostoru. Naplnění tak dosahuje animálními extrémy na troskách starého světa, ať už se jedná o smrtící nehodu na vrakovišti, tak třeba vraždu ve zdemolované bowlingové aréně či gastro-soulož na hrobech vojáků. Panická odpověď na strach ze příliš rychle se proměňujícího Japonska 60. a 70. let. ()

Xeelee

[FOD 2017] Pokud vám to v posteli neklape, tak zkuste někoho zabít. Vašemu chátrajícímu vztahu to vrátí jiskru. A pokud je on automechanik, tak opravdu nemusí vraždit nožem na dorty. V hajzlu to ale začne být ve chvíli, když si uvědomíte, že už vás váš drahý nepotřebuje, zahýbá vám s jeho hasákem a k tomu aby se udělal mu stačí rozšmelcoval krásnejm nahejm holkám hlavu na kaši. Pokud to někdo zfilmuje, tak otrlci můžou po projekci místo dortu servírovat hasák do hlav prvních odchozích. Mimochodem, ve filmu neustále někoho uklízí, takže bych film doporučil všem lidem s vytříbeným vkusem pro čistotu, třeba Chrisovi z Dovolenkářů. ()

eraserhead666

Japonský mrazivě erotický horrorový thriller s notnou dávkou řezničiny aneb když tě rajcuje jenom vraždění a tvá chlípná přítelkyně tě v tom podporuje neb jen pak jí to uděláš nejlépe. Sedmdesátková japonská atmoška, fakt ulítlý (ale dobrý) hudební doprovod, hodně dobré hlavní postavy a Japonky všeho druhu. A příběh vycházející hned z několika skutečných případů. ()

corpsy

Stále to bolo v takýchto filmoch o Základných Inštinktoch. Komu čo praje. Divný, zvrátený a vo svojej podstate živočíšny a reálny snímok. Tu sa jedná o čistokrvný ´´čo na raňajky, to na večeru´´ príbeh, ktorý miestami zabeháva do paródie, ale v skutočnosti desí, aj napriek minimu explicitnosti. ()

Astaroth12

Pojem šialenstvo tento film pozná dokonale, dokazoval to hneď od začiatku. Kamera ma vytáčala, pri erotických scénkach ukázala nanajvýš kozy a pri vraždách ukázala ešte menej. Je tu znázornená explicitná krutosť v dosť hustom pomere až sa naskytla otázka, či to nieje až príliš, nehovorím o znázornení vražd, lebo prevedenie ukázané nebolo, ale hovorím o ich krutom spôsobe, kde boli mierené rany noža. Z tak zaujímavého príbehu sa mohlo vytrieskať veľa, keby kamera nebola tak hrozne sterilná, škoda lebo práve tam vidím najväčšiu chybu filmu. ()

kaylin

Kdyby se Japonci ještě tolik nebáli a tohle bylo skutečně explicitní i v té erotice, asi tomu dám trochu více, na druhou stranu i ta skutečnost, jak vidíme jen uměřenou nahotu, má něco do sebe, především pak vzhledem k násilnostem, které se zde odehrávají. Snímek je dobrou ukázkou toho, jak nahlédnout do hlavy šílence. ()

rykardo

... pro mě zatím jeden z nejzajímavějších pinku violence filmečků, kterej se mi dostal do rukou, zároveň však jde, dle mého názoru, i o jednu z poměrně nejnásilnějších a nejzvrácenějších ( samozřejmě bráno s ohledem na dobu vzniku a v rámci dané kategorie ) Nikkatsu produkcí, pod kterou se kdy toto legendární japonské studio podepsalo... Jak už u pinku eiga pravidlem, samotný příběh je velice jednoduchý a abych zbytečně nespoileřil/nespoileroval ( to poangličťování češtiny dá člověku leckdy pořádně zabrat :-D:-D ) jenom prozradim, že Hasebe cca v dvaasedmdesáti minutách servíruje divákovi docela netradiční love story mezi mladou servírkou a kuchařem z jedné a té samé restaraurace, kteří k plnohodnotnému uspokojení a naplnění svých vzájemných tužeb potřebují a přinášejí daleko víc obětí než je přeci jenom zdrávo...:-):-) To, co zaujme asi nejvíc ( nebo alespoň mě teda rozhodně zaujalo daleko víc než samotné scény mysogynního násilí a následné mordy ) je forma a především styl, jakým je vše podáno, přičemž se Hasebe striktně drží všech nepsaných pravidel, kterých by měl a která jsou pro tento subžánr tak typická ( celková stopáž jen o málo převyšující 60 minut, dodržení min. množství sexuálních scén, které by měl film obsahovat atd. ) BOKO KIRISAKI JAKKU bude pro širokou diváckou obec pravděpodobně jenom těžce skousnutelnej oříšek, pro mě představuje jeden z nejstylovějších pinku, s kterými jsem měl tu čest se seznámit ( koment napsán na základě začerstva zhlédnuté DVD verze s plnohodnotnými angl.titulky - jen tak dál MONDO MACABRO, jen tak dál... ) ()

zvrator

Ukrutne špatná a nesympaticka casnicka...take pekne zeny skoncili pod nozom :) a ta,ktoru by som trafil najradsej ako prvu ma srala hned od zaciatku...az na hole ciciky a polku riti sem tam nebolo k videniu nic,aj pri mordoch som sa nudil,ako pan cukrar,ked si sukal tu svoju spuchlinu...2/5 ()

majo25

Japonska perverznosť na krimi spôsob alebo naopak? Explicitné násilie a explicitný sex. Nič viac, všetko ľahko predvídateľné a ešte k tomu pokazené divným chovaním postáv. Dvojica, ktorá mi istým spôsobom pripomínala Bonnie a Clyde. Ešteže je to tak krátke, ak by to bolo dlhšie, pravdepodobne by to bolo vyplnené zasa len ničím nehovoriacou ďalšou brutálnou vraždou a následným sexom. Sexom, ktorý ale väčšinou skrýva než odhaluje, takým studeným a strojeným spôsobom. ()

VanTom

Neskutečná píčovina. Nesmělý kuchař odváží autem domů novou (nesympatickou, nehezkou) servírku a náhodou srazí bláznivou nahou dívku. Při následném milování zjistí, že zabití tomu dodalo dosud nepoznanou vášeň, takže vraždí znovu (a znovu), chlapa ale sex přestává bavit, naopak mordování se mu zamlouvá čím dál víc. 70-minutový snímek se vleče, postrádá jakýkoliv humor, nijak nekončí a těch pár obnažených prsou ho rozhodně nespasí. ()

Wade

Jack Rozparovač na japonský způsob a nebyly by to japonci, kdyby ho nenatočily podle sebe. Cukrář co v sobě objeví skrytou touhu tudíž, že ho dokáže pořádně vzrušit jen vražda, ale to by nebylo ničím zvláštní kdyby ho v tom nepodporovala i jeho druhá polovička. Bôkô Kirisaki Jakku nezaujme jen zabíjením a sexem, ale taky překvapivě kvalitním a poutavé zpracováním takže se divák nebude vůbec nudit. Každý si musí před spuštěním uvědomit 3 věci a to tyhle 1-Natočil to japonec 2-Rok 1976 - 3-film je určen jen určitému publiku. Mě se film líbil a oceňuji i zajímavý konec. Nic mi extra nevadilo snad kromě té strašné melodie co občas hrála. 80% ()

Arkanoid

Ku dojmu americkej kaviarne chýbajú už len oddelené boxy s gaučami. Nová nevrlá čašníčka nemá svoj deň, ale takej zákernej osobe ťažko priať nejaké pozitívne veci. V priebehu filmu je to však ona, čo spúšťa potrebné dejové línie a vie im dodať zábavu. Úvodné titulky sa tvária skôr komediálne ako dramaticky. Kuchár a čašníčka sa zoznamujú bližšie aj za čudných okolností so stopárkou, čo prebieha krvavo. Je to možno Hasebeho reakcia na Texas Chain Saw Massacre. Desivý zážitok sa snažia zabudnúť terapiou sexom. Nakoniec Hasebe odporúča dosť nebezpečnú sexuálnu úchylku na naplnenie adrenalínového zážitku aj šťastného vzťahu, ale jej prevedenie je divácky zábavné. Ku dokonalosti mi tu chýba hlbšia myšlienka, aj keď krvavé scény sú dostatočne napínavé a tie vzťahovo výborne dramaticky komediálne. Hasebe tu je viac zameraný ako v Okasu. ()