Přepadení! Jack Rozparovač (festivalový název)

Bókó kirisaki Džakku

Masaru Mori

Ryōji Itō

Scénografie:

Gunji Kawasaki

Nic, z čeho bych si sednul na prdel. V podstatě jde jen o to, jak si mladý pár zpříjemňuje jinak nudný sexuální život. Takže zavraždí holku, tělo uklidí a následně si zapíchají. Následuje další oběť, úklid a zase sex. Pak další vražda, po které už ani neuklidí, hlavně, že si šoustnou. A pak už je konec, v němž hlavnímu hrdinovi rupne v bedně a zmasakruje několik ženských najednou... ale nejsou to žádná gore jatka: morduje se tu čistě cukrářským nožem, i když jeho hladké ostří občas pronikne i do intimnějších partií. Jo a za to nechutný mlaskání u večeře bych jim dopřál jednu šťastnou preparaci.(26.8.2015)

Existenciální bloumání mezi odlidštěnými betonovými monumenty s desertním nožem v kalhotách. Právě ona nepřístupnost a chlad nového Japonska, obrozeného studenými metabolistickými stavbami, vytváří kulisy pro jednoduchý příběh muže, který zkrátka není schopný najít v novém světě potřebnou satisfakci ani v základní existenci. Stejně jako stěžejní architektonické stavby tohoto období, i v protagonistovi se zde zrcadlí nejistota jeho účelu v nové společnosti, strach z transformace a pocit, že zestárl dříve než objevil své místo v prostoru. Naplnění tak dosahuje animálními extrémy na troskách starého světa, ať už se jedná o smrtící nehodu na vrakovišti, tak třeba vraždu ve zdemolované bowlingové aréně či gastro-soulož na hrobech vojáků. Panická odpověď na strach ze příliš rychle se proměňujícího Japonska 60. a 70. let.(4.3.2017)

[FOD 2017] Pokud vám to v posteli neklape, tak zkuste někoho zabít. Vašemu chátrajícímu vztahu to vrátí jiskru. A pokud je on automechanik, tak opravdu nemusí vraždit nožem na dorty. V hajzlu to ale začne být ve chvíli, když si uvědomíte, že už vás váš drahý nepotřebuje, zahýbá vám s jeho hasákem a k tomu aby se udělal mu stačí rozšmelcoval krásnejm nahejm holkám hlavu na kaši. Pokud to někdo zfilmuje, tak otrlci můžou po projekci místo dortu servírovat hasák do hlav prvních odchozích. Mimochodem, ve filmu neustále někoho uklízí, takže bych film doporučil všem lidem s vytříbeným vkusem pro čistotu, třeba Chrisovi z Dovolenkářů.(5.3.2017)

Tak už vím, že nožík na dorty se nemusí nutně používat jen na zdobení a krájení dortů, ale také na krájení něčeho jiného. Můžete ho klidně najít i mezi nohama. Není to sice nic převratného, zobrazená brutalita a sex japonců je příliš soft, ale když já si nemůžu pomoc. Ten vraždící páreček se zajímavým koníčkem ''zabij, zasexuj a u toho pij colu nebo jez sendwich'' se mi hrozně líbil. A když do toho přidáte samé dortíky, černý humor a jazz.. je to sladký film :D(6.7.2013)

Japonský mrazivě erotický horrorový thriller s notnou dávkou řezničiny aneb když tě rajcuje jenom vraždění a tvá chlípná přítelkyně tě v tom podporuje neb jen pak jí to uděláš nejlépe. Sedmdesátková japonská atmoška, fakt ulítlý (ale dobrý) hudební doprovod, hodně dobré hlavní postavy a Japonky všeho druhu. A příběh vycházející hned z několika skutečných případů.(17.5.2017)