poster

Přepadení! Jack Rozparovač (festivalový název)

 • Japonsko

  Bókó kirisaki Džakku

 • Japonsko

  暴行切り裂きジャック

 • Japonsko

  Bōkō Kirisaki Jakku

 • anglický

  Assault! Jack the Ripper

 • anglický

  Boko! Kirisaki Jack

Horor / Krimi / Drama / Thriller / Erotický

Japonsko, 1976, 72 min

Režie:

Jasuharu Hasebe

Kamera:

Masaru Mori

Producenti:

Ryōji Itō

Scénografie:

Gunji Kawasaki
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ****

  Tak tohle bylo z japonskejch krátkejch "pinku exploitation" zatím to nejúchylnější, nejzvrácenější a nej-"sleazy" (nenapadá mě český pojem), co jsem zatím viděl ... Páreček co se seznámí v cukrárně si to rozdává za pomoci vražd dívek, jen to je dokáže dostat do maximálního sexuálního "climaxu". Holka, která se zdá být původně ta šílenější jde svojí rolí od poloviny filmu docela do pozadí a borec se rozjede s nabroušeným cukrárenským nožem fakt hustě ve velkým. I když jsolu vraždy kamerově trochu mimo, jsou opravdu extrémně drsné a brutální, plus mají fakt nepříjemný zvukový doprovod, ze kterého mrazí v zádech... Nehledě na subžánr se celý film a hlavně závěr filmu zvrhne v brutální řezničinu a počet obětí, které týpek rozpáře, je vskutku nemalý!! Takže ne ani tak sex, jako brutální vraždění je obsahem tohoto ujetého filmu. Ale to není všechno, film je navíc ještě fetišisticky založen a celý jeho "systém" je totálně zvrácený. Hlavní představitelé pracují v cukrárně, kde se prodávají sladké dortíky a zákusky, dívky jsou vražděny výhradně cukrářským nožem, film střídá záběry sexu, vražd a pojídání jídla (svačiny, večeře, ...) v příbytku těch dvou šílenců... Což zrovna já osobně nemusím. Nemám fetiš snad na nic, natož na jídlo a když tam páře holku a hned potom si maže housku s marmeládou a láduje se s ní, tak mi to fakt zvedá kufr víc, než "obyčejný" krvavý mordy ... S jídlem jako fetišem jsem se setkal ve více filmech, někde mi nevadil, někde mi dobrotu opravdu neudělal, tento film je jedním z nich ... Ale jak říkám, nejdrsnější "japan pinku", ujetost, zvrácenost, jatka ... Jen pro okrajové a podobně zaměřené publikum!! Běžný divák tohle nemůže vychytat!! V rámci žánru ale super...(24.5.2009)

 • Dudek
  ***

  Druhý díl násilné pink eiga trilogie režiséra Jasuharu Hasebeho zaujal diváky zejména skvostným propojením sexuální a krvavé roviny příběhu. Zároveň se jedná o kritikou nejlépe přijatý díl, i když Hasebe označuje za svůj největší úspěch předchozí Okasu! Nepřipravený divák nejspíš může být pobouřen zvráceností tohoto snímku, ale v rámci žánru se najdou i mnohem větší chuťovky, kvalitou ani ambicemi se však tomuto dílku povětšinou příliš nepřibližují. Co se týče dějového oblouku, tradičně nelze očekávat žádné zázraky, tentokrát si ale nemůžeme příliš stěžovat. Námět samotný je výborný a v 72 minutách nestačí nijak závazně drhnout. A to i přes fakt, že kvůli nátlaku studia sledujeme, po krátkém seznámení s postavami a příjemně bizarní scénce se spouštěcím impulzem, v podstatě sled opakujících se scének vražda-sex-jezení. Mistr Hasebe nám opět dokazuje, že i v žánru, který je považován za okrajový a hodný ignorance, si lze zajímavě pohrávat s psychologií a filmařským stylem.(9.3.2010)

 • Bloody13
  ***

  Nic, z čeho bych si sednul na prdel. V podstatě jde jen o to, jak si mladý pár zpříjemňuje jinak nudný sexuální život. Takže zavraždí holku, tělo uklidí a následně si zapíchají. Následuje další oběť, úklid a zase sex. Pak další vražda, po které už ani neuklidí, hlavně, že si šoustnou. A pak už je konec, v němž hlavnímu hrdinovi rupne v bedně a zmasakruje několik ženských najednou... ale nejsou to žádná gore jatka: morduje se tu čistě cukrářským nožem, i když jeho hladké ostří občas pronikne i do intimnějších partií. Jo a za to nechutný mlaskání u večeře bych jim dopřál jednu šťastnou preparaci.(26.8.2015)

 • peter12
  ***

  Pojem šialenstvo tento film pozná dokonale, dokazoval to hneď od začiatku. Kamera ma vytáčala, pri erotických scénkach ukázala nanajvýš kozy a pri vraždách ukázala ešte menej. Je tu znázornená explicitná krutosť v dosť hustom pomere až sa naskytla otázka, či to nieje až príliš, nehovorím o znázornení vražd, lebo prevedenie ukázané nebolo, ale hovorím o ich krutom spôsobe, kde boli mierené rany noža. Z tak zaujímavého príbehu sa mohlo vytrieskať veľa, keby kamera nebola tak hrozne sterilná, škoda lebo práve tam vidím najväčšiu chybu filmu.(5.9.2015)

 • rykardo
  ****

  ... pro mě zatím jeden z nejzajímavějších pinku violence filmečků, kterej se mi dostal do rukou, zároveň však jde, dle mého názoru, i o jednu z poměrně nejnásilnějších a nejzvrácenějších ( samozřejmě bráno s ohledem na dobu vzniku a v rámci dané kategorie ) Nikkatsu produkcí, pod kterou se kdy toto legendární japonské studio podepsalo... Jak už u pinku eiga pravidlem, samotný příběh je velice jednoduchý a abych zbytečně nespoileřil/nespoileroval ( to poangličťování češtiny dá člověku leckdy pořádně zabrat :-D:-D ) jenom prozradim, že Hasebe cca v dvaasedmdesáti minutách servíruje divákovi docela netradiční love story mezi mladou servírkou a kuchařem z jedné a té samé restaraurace, kteří k plnohodnotnému uspokojení a naplnění svých vzájemných tužeb potřebují a přinášejí daleko víc obětí než je přeci jenom zdrávo...:-):-) To, co zaujme asi nejvíc ( nebo alespoň mě teda rozhodně zaujalo daleko víc než samotné scény mysogynního násilí a následné mordy ) je forma a především styl, jakým je vše podáno, přičemž se Hasebe striktně drží všech nepsaných pravidel, kterých by měl a která jsou pro tento subžánr tak typická ( celková stopáž jen o málo převyšující 60 minut, dodržení min. množství sexuálních scén, které by měl film obsahovat atd. ) BOKO KIRISAKI JAKKU bude pro širokou diváckou obec pravděpodobně jenom těžce skousnutelnej oříšek, pro mě představuje jeden z nejstylovějších pinku, s kterými jsem měl tu čest se seznámit ( koment napsán na základě začerstva zhlédnuté DVD verze s plnohodnotnými angl.titulky - jen tak dál MONDO MACABRO, jen tak dál... )(22.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace