Ore ni sawaru to abunaize

• Japonsko

俺にさわると危ないぜ

Black Tight Killers

Thriller / Krimi / Akční

Japonsko, 1966, 87 min

Perlička vytažená ze Cinemaggedonu ___ Jazz, jazzík, ještě více jazzu a 5 černě oděných Japonek, prahnoucích po ukrytém zlatu. Z tohodle by byl možná Tarantino šťastný, pokud to už dávno nezná. Ztepilý hlavní hrdina, snažící se zachránit svoji unesenou dívku, do toho mafie, která soupeří s pěti sestrami a sestřenicemi (oblečenými v černých kožených bundách a černých elasťácích), kdo dříve vypatrá, kde je ukryté zlato z 2.světové, každý z jiných pohnutek. Holky si říkají "black tights" a ovládají samurajské techniky. Kontaktní souboje jsou neuvěřitelně roztomile nemotorné, zvláště když bojují ženy, divák si užije i četných pohledů na Japonky ve spodním prádle a co se mi hodně zamlouvalo, byla ta netradiční obrazová stylizace při všech scénách jízdy autem, kdy pozadí hrálo křiklavě oranžovou a modrou barvou. Je tu i milá reminiscence na bondovského ´Goldfingera´, kdy je hlavní hrdinka mučena tak, že je její tělo přestříkáváno bílou natěračskou barvou, aby "....se póry ucpaly a ona se zadusila". Milá blbůstka.(23.7.2016)