Osou!

Attacked!

Thriller / Pornografický

Japonsko, 1978, 72 min

Jasuharu Hasebe

Osou! aneb erotická kriminálka na japonskej způsob.Příběch typyckej na zemi vzniku-znásilnění policistky násilníkem a poté pořád dokola.Scény znásílnění byly natočeny brutálně a solidně na rok vzniku.Ve svém žánru rozhodně perfektní film se zajímavým koncem. 82%(11.1.2013)

Jasuharu Hasebe natočil zajímavou pink eiga detektivku o hledání vlastní sexuality. V první části příběhu se mladá policistka k sexuální tématice dostává jen díky erotickým časopisům, ovšem od mužů si stále drží odstup. Již při druhém setkání dochází k brutálnímu napadení a jejímu odpanění, a to jak v symbolické rovině (její auto je zatlačeno vozem násilníka na zátaras v jakési slepé uličce?), tak i v rovině zcela fyzické. Snaha o vyrovnání se s nově nabitými zkušenostmi je symbolizováno skrze hledání pachatele, při němž je postupně znásilňována na stále jí známějších místech. Ke konci začíná mladá Kumiko sama experimentovat se svým tělem, až dojde k závěrečnému vyvrcholení. Osou! nepůsobí sofistikovaně svým dějovým obloukem, ten je velmi primitivní, je ovšem velmi výrazný v používání obrazových a zvukových efektů, pro neznalého diváka může být překvapivé i použití klasické hudby, pro Hasebeho tvorbu tolik typické. Kamera při jednotlivých scénách znásilnění působí jako nezúčastněný pozorovatel, skoro až spolupachatel. Nešokuje explicitní erotikou – té se nedočkáme – nestojí na zobrazování obscénností, přesto však akt samotný zůstává nezpochybnitelný.(5.3.2010)

Jeden z mnoha erotických exploitationů režiséra Hasebe. V tomto filmu je mladá policistka opakovaně (později již téměř každý den) znásilňována neznámým násilníkem v plášti a rukavicích. Vždy jí spoutá jejími pouty a zalepí páskou oči a ústa. Policie pátrá po sériovém "znásilňovači", který by měl být i tím, kdo napadá policistku. Všechno ale nakonec dopadne trohu jinak a docela zvráceně ... Film není nijak zvláště brutální, jako spíše erotický, spousta a spousta souloží, jedna střídá druhou, spousta nahoty a málo děje. Brutální jsou jen napadení policistky na různých místech, dokonce i na wc policejní stanice... V rámci žánru se jedná o kvalitní kousek, ovšem pouze jen pro "zasvěcené". Je to taková silně erotická kriminálka/"giallo"...(5.8.2009)

• RetroMan

Zpočátku slibně rozjetý film o mladé policistce Kumiko řešící každý den dopravní přestupky. Následná scéna prvního znásilnění je nejlepší na celém filmu. Decentně natočené erotické scény (celkem dvě nahé obyčejné Japonky) nezvyšují atraktivitu filmu, stejně tak ani brutální scény znásilňování. Bohužel se scény znásilňování několikrát opakují, až to přestává být zajímavé. Také jsem nepochopil, jak se ve filmu chovají řidiči k dopravní policistce, ani nepřestanou souložit, pokřikují na ní, osahávají ji apod. V poslední třetině jsem čekal zásadní zvrat. Ten skutečně přišel, ale já jsem jen kroutil hlavou. Chápu, že film je krom jiného o hledání vlastní sexuální identity. Chápu, že i policista nebo policistka jsou lidé se svými intimními zážitky a vášněmi, ale ten konec mě naprosto unavil.(4.3.2012)