Ssssnake

Ssssnake

Horor / Sci-Fi

USA, 1973, 95 min

Kobry a užovky? Pche! Kobry, krajty, hroznýši... Hady vůbec nemusím, ale tohle sedmdesátkové sci-fi dílko ano. Pozvolna se posouvající příběh plyne k jedinému možnému (a od začátku jasně odhadnutelnému) závěru a pro nás, milovníky klasických béček - je to dobrá volba. Po letech jsem film opět viděl a musím zvýšit hodnocení.(31.8.2016)

Poměrně slušná (více)sci-fi-(méně)horrorová oddechová podívaná. Docela mě to bavilo, slušně to odsýpalo, nějaké náznaky (horroru i erotiky) tu byly. Prostě nic, co bych měl filmu, který si rozhodně nehraje na nic více, než ve skutečnosti je a přesně plní to, co má, vytknout. Kromě jedné jediné věci a tou je jeho závěr. Čekal jsem ho trošku "složitější", vyhrocenější, akčnější. Ale jinak, čekal jsem to trošku horší, nakonec jsem byl ke své potěše i příjemně překvapený. Což se může stát i vám, pokud od toho nebudete čekat příliš.(17.12.2012)

• moviefan4

Frankenstein trochu inak. Dej filmu je čistá prerábka Frankensteina do hadieho prostredia. Prácu s hadmi cením a uznavam lebo ja by som sa hada nechytil nikdy. Herci boli fajn, kamera priemer lenže tento film ma u mňa jednk velké mínus a to to že je strašne nudný a zdĺhavý. Radšej by som si tento film prečítal ako poviedku než aby som sa naň znova pozeral.(7.6.2018)

• -Bomba-

Čekal jsem typický eko horror, ve kterém budou zabíjet hadi, už první scéna převezení do Panoptika zrůd mě ale přesvědčila, že tohle by mohlo být zajímavější. A taky bylo. Začátek byl slibný ale na hlavní příšerku musíme čekat přes hodinu (!) a nakonec se na obrazovce ani moc neohřála. Je to škoda, protože zrůdy ve filmech mám rád. Další plus je za opravdové hady a že se autoři vysrali na nějaké gumáky (tu poslední přeměnu nepočítám). Kdyby to nebylo tolik natahované, tak bych dal o hvězdu víc, takhle je to jenom za dvě.(25.4.2010)

Konečne poriadny hadí horor od spoločnosti Řitka Video, po slabých hadích hororou ( Rattlers 1976, Ravenous 2001) prichádza poriadny horor, u ktorého sú vidieť aj lepšie herecké výkony správne béčkove, máme tu aj vela hadov a hlavne smrtelne jedovatú kobru královskú. Zaujímavá je aj hudba a atmosféra, a samozrejme scénky s hadmi ktoré sú vynykajúce a na ktoré len tak lahko nezabudnete u mňa jasných 80 percent.(9.2.2009)

• - Všichni jedovatí hadi ve filmu jsou skuteční a herci s nimi museli pracovat. Pouze v záběru, kde doktor Stoner (Strother Martin) chytne hlavu kobry, byl použit umělý had.

• - Krajta použitá ve filmu byla přivezena ze Singapuru.

• - Filmový debut Reba Browna.