Ssssnake

Ssssnake

Horor / Sci-Fi

USA, 1973, 95 min

• -Bomba-

Čekal jsem typický eko horror, ve kterém budou zabíjet hadi, už první scéna převezení do Panoptika zrůd mě ale přesvědčila, že tohle by mohlo být zajímavější. A taky bylo. Začátek byl slibný ale na hlavní příšerku musíme čekat přes hodinu (!) a nakonec se na obrazovce ani moc neohřála. Je to škoda, protože zrůdy ve filmech mám rád. Další plus je za opravdové hady a že se autoři vysrali na nějaké gumáky (tu poslední přeměnu nepočítám). Kdyby to nebylo tolik natahované, tak bych dal o hvězdu víc, takhle je to jenom za dvě.(25.4.2010)

Nikdy by som nehľadal atmosféru u zvieracích hororov... Jednoducho sa ani nedá navodiť, a preto tento druh hororu ide akosi mimo mňa. Každopádne tento film so zvláštnym názvom má celkom dobrý scenár, a spolu s obstojnými hereckými výkonmi patrí k tomu lepšiemu čo som v danom žánri videl. (opakujem že zvieracím hororom sa vyhýbam, takže ich moc nemám napozeraných!)(16.2.2009)

Príjemný štýlový biják, na ktorý zrejme dúhové deti chodili autom do kina. Premena Davida na hada je pekna, ale koniec autori poriadne posrali. Cakal som, ze sa premeni na nejakeho obrieho hada a oni tam strcia obycajnu kobru, ktoru aj tak SPOILER zozerie fretka. Musim vsak uznat, ze stretnutie s hadim muzom bolo super, az mi liezol mraz po chrbte. Priemer, ale malo to na vyrazny nadpriemer.(18.9.2010)

Konečne poriadny hadí horor od spoločnosti Řitka Video, po slabých hadích hororou ( Rattlers 1976, Ravenous 2001) prichádza poriadny horor, u ktorého sú vidieť aj lepšie herecké výkony správne béčkove, máme tu aj vela hadov a hlavne smrtelne jedovatú kobru královskú. Zaujímavá je aj hudba a atmosféra, a samozrejme scénky s hadmi ktoré sú vynykajúce a na ktoré len tak lahko nezabudnete u mňa jasných 80 percent.(9.2.2009)

• MM_Ramone

Hneď na začiatku filmu, ešte pred úvodnými titulkami, ma jeho tvorcovia uistili, že všetky hady v tomto snímku sú živé, žiadne gumové atrapy. To ma potešilo a navnadilo. No prišlo sklamanie. Hadi síci boli reálni, čo je určite zaujímavejšie ako nejaké digitálne karikatúry. Ale inak to bolo celé o ničom. Tento film ma vôbec nebavil. Ako horror je to velice slabé. Nevidel som nič desivé. Nanajvýš tak mierne nechutné, ale i to len preto, že sú mi hady protivné. Bola to ssstraššššná sssprossssstossssť. "Sssssss". *(13.4.2016)

• - Ve Španělsku byl film pojmenován Ssssilbido de muerte, což znamená "syčení smrti". (Elwanelyn)

• - Všichni jedovatí hadi ve filmu jsou skuteční a herci s nimi museli pracovat. Pouze v záběru, kde doktor Stoner (Strother Martin) chytne hlavu kobry, byl použit umělý had. (Elwanelyn)

• - Filmový debut Reba Browna. (Elwanelyn)