Ssssnake

Ssssnake

Horor / Sci-Fi

USA, 1973, 95 min

Nikdy by som nehľadal atmosféru u zvieracích hororov... Jednoducho sa ani nedá navodiť, a preto tento druh hororu ide akosi mimo mňa. Každopádne tento film so zvláštnym názvom má celkom dobrý scenár, a spolu s obstojnými hereckými výkonmi patrí k tomu lepšiemu čo som v danom žánri videl. (opakujem že zvieracím hororom sa vyhýbam, takže ich moc nemám napozeraných!)(16.2.2009)

„Zabudnite na to, či vyhynie ľudstvo a pomôžte mi radšej umyť riad.“ Dole klobúk za všetky tie naozajstné hady. Dnes by sa to robilo pomocou nudných počítačových trikov. Napriek tomu (a napriek áčkarskej produkcii dua Zanuck/Brown, dva roky pred ich legendárnymi ČEĽUSŤAMI) to zo SSSSSSS bohužiaľ lepší horor ešte nerobí. Poteší „vážne“ budovaná atmosféra a celkový civilný prístup bez zdržujúcich a otravných žánrových klišé. Napriek tomu priemer. Dosť to zostarlo.(20.2.2009)

Konečne poriadny hadí horor od spoločnosti Řitka Video, po slabých hadích hororou ( Rattlers 1976, Ravenous 2001) prichádza poriadny horor, u ktorého sú vidieť aj lepšie herecké výkony správne béčkove, máme tu aj vela hadov a hlavne smrtelne jedovatú kobru královskú. Zaujímavá je aj hudba a atmosféra, a samozrejme scénky s hadmi ktoré sú vynykajúce a na ktoré len tak lahko nezabudnete u mňa jasných 80 percent.(9.2.2009)

• moviefan4

Frankenstein trochu inak. Dej filmu je čistá prerábka Frankensteina do hadieho prostredia. Prácu s hadmi cením a uznavam lebo ja by som sa hada nechytil nikdy. Herci boli fajn, kamera priemer lenže tento film ma u mňa jednk velké mínus a to to že je strašne nudný a zdĺhavý. Radšej by som si tento film prečítal ako poviedku než aby som sa naň znova pozeral.(7.6.2018)

• bulawaio

klasický příběh o mutovaní v nějaký jiný objekt, tady jde konkrétně o hada. Hady já rád a tady jich bylo opravdu dostatek a reálných. Horší však byly masky, ty vypadají víceméně usměvně a hadího muže bych si představoval jinak, naž jako přerostou vybledlou okurku. No nic. ještě bych vyzvihl kvalitně zpracovanou hororovou hudbu, ale bát se teda rozhodně nebudete.(7.3.2010)

• - Filmový debut Reba Browna.

• - Krajta použitá ve filmu byla přivezena ze Singapuru.

• - Ve Španělsku byl film pojmenován Ssssilbido de muerte, což znamená "syčení smrti".