Student medicíny David je zpočátku štěstím bez sebe, když je přijat jako laboratorní asistent proslulého hadího experta – doktora Stonera. Brzy ale zjišťuje, že za zavřenými dveřmi ordinace se odehrávají prapodivné experimenty, jejichž cílem je přeměnit člověka ve vládce hadů – kobru královskou. A Davidovi rychle dochází, kdo má být další obětí šílené vědcovy mysli. Pod režijní taktovkou velezkušeného režiséra Bernarda L. Kowalského (hlavní tvůrce seriálů MISSION: IMPOSSIBLE, WILD WILD WEST a COLUMBO) a v produkci oscarového Richarda D. Zanucka (ČELISTI, ROZSUDEK, PLANETA OPIC) vznikl sci-fi horor, který patří ke kultovním kouskům daného žánru. (oficiální text distributora)

Trailer

Chrustyn

Pod stylovým názvem se skrývá celkem slušný ekohoror, který uskopojí všechny plazofily (není to odborný název ale určitě je dost výstižný). Avšak nejedná se o klasický horor kde skupina hadů utočí na nebohé civilisty a popravdě se ani moc nejedná o horor jelikož nápínavých scén je zde minimum. Film pojednává o vědci, který zkouší přeměnit člověka v plaza a čas od času se pomuchluje s nějakým tím jedovatým plazem např. kobrou královskou což je mimochodem nejlepší scéna z filmu i když dělá docela zvláštní zvuky. Takže horor to bude jen pro ty kdo mají panický strach z plazů jelikož těch je ve fimu nepřeberné množství. Kdo má rád hady bude z filmu jak v sedmém nebi a kdo se jich bojí tak se na film nepodívá. Prosssssssté ale já se docela bavil. ()

eraserhead666

Poměrně slušná (více)sci-fi-(méně)horrorová oddechová podívaná. Docela mě to bavilo, slušně to odsýpalo, nějaké náznaky (horroru i erotiky) tu byly. Prostě nic, co bych měl filmu, který si rozhodně nehraje na nic více, než ve skutečnosti je a přesně plní to, co má, vytknout. Kromě jedné jediné věci a tou je jeho závěr. Čekal jsem ho trošku "složitější", vyhrocenější, akčnější. Ale jinak, čekal jsem to trošku horší, nakonec jsem byl ke své potěše i příjemně překvapený. Což se může stát i vám, pokud od toho nebudete čekat příliš. ()

tron

„Zabudnite na to, či vyhynie ľudstvo a pomôžte mi radšej umyť riad.“ Dole klobúk za všetky tie naozajstné hady. Dnes by sa to robilo pomocou nudných počítačových trikov. Napriek tomu (a napriek áčkarskej produkcii dua Zanuck/Brown, dva roky pred ich legendárnymi ČEĽUSŤAMI) to zo SSSSSSS bohužiaľ lepší horor ešte nerobí. Poteší „vážne“ budovaná atmosféra a celkový civilný prístup bez zdržujúcich a otravných žánrových klišé. Napriek tomu priemer. Dosť to zostarlo. ()

ClintEastwood

Kobry a užovky? Pche! Kobry, krajty, hroznýši... Hady vůbec nemusím, ale tohle sedmdesátkové sci-fi dílko ano. Pozvolna se posouvající příběh plyne k jedinému možnému (a od začátku jasně odhadnutelnému) závěru a pro nás, milovníky klasických béček - je to dobrá volba. Po letech jsem film opět viděl a musím zvýšit hodnocení. ()

MM_Ramone

Hneď na začiatku filmu, ešte pred úvodnými titulkami, ma jeho tvorcovia uistili, že všetky hady v tomto snímku sú živé, žiadne gumové atrapy. To ma potešilo a navnadilo. No prišlo sklamanie. Hadi síci boli reálni, čo je určite zaujímavejšie ako nejaké digitálne karikatúry. Ale inak to bolo celé o ničom. Tento film ma vôbec nebavil. Ako horror je to velice slabé. Nevidel som nič desivé. Nanajvýš tak mierne nechutné, ale i to len preto, že sú mi hady protivné. Bola to ssstraššššná sssprossssstossssť. "Sssssss". * ()

• Všichni jedovatí hadi ve filmu jsou skuteční a herci s nimi museli pracovat. Pouze v záběru, kde doktor Stoner (Strother Martin) chytne hlavu kobry, byl použit umělý had. (ČSFD)
  • Filmový debut Reba Browna. (ČSFD)
  • Ve Španělsku byl film pojmenován Ssssilbido de muerte, což znamená "syčení smrti". (ČSFD)