poster

Babylon 5: Na počátku (TV film)

 • USA

  Babylon 5: In the Beginning

Drama / Sci-Fi

USA, 1998, 94 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (21)

 • Djkoma
  ****

  V Česku neznámá série Babylon 5, která je svým příběhem lehce podobná ST: hluboký vesmír 9. Ikdyž jediné co doopravdy spojuje tyto dva seriály je děj odehrávající se na vesmírné stanici. Babylon je výborný nástupce ST, ikdyž někdy nedosahuje všech jeho kvalit. Jedná se zde o svět, který je rozdělen na mnoho ras a válek. Všichni se však bojí jdiného, aby nepřišli stíny. A jednou tento čas přijít musí a všichni se musí spojit, aby stíny byli poraženy. Výborný seriál a moc dobré filmy, který posouvají a navazují na děj seriálu.(20.3.2005)

 • Marius
  ****

  Babylon 5 je podľa mňa lepším seriálom než celý ospevovaný Startrek. Je to najmä pre jeho kontinuálny a postupne rozvíjaný príbeh a výborné postavy. In the beginning vzsvetľuje ako vôbec došlo k nápadu na zriadenie vesmírnej stanice na rozhraní teritórií rôznych rás. Na TV film výborné. 8/10(12.4.2005)

 • Dan9K
  ****

  U každého filmu, který navazuje na nějaký seriál, se vždycky říká, jak je akorát prodlouženou epizodou seriálu, i přesto, že to vůči oněm filmům často není fér. Zde to však platí do puntíku a vlastně to není ani na škodu věci. Je to velmi pěkné a poutavé utvrzení v základních reáliích světa Babylonu 5 (pobavily mě některé záběry napasované přímo ze seriálu), který je obohacen o několik málo detailů či potvrzuje pár věcí, které možná nebyly úplně jasné. In the Beginning jsem zhlédl po dokonalé poslední epizodě 4. sézóny Babylonu 5 a oba tyto příběhy mají velký časový rozsah, ve kterém se odehrávají. Takový styl a závažnost se mi moc líbí, i přesto, že napasovávání hlavních postav seriálu, s výjimkou Dellen, Sheridana a Sinclaira, bylo nucené, ale hezké (i když mi asi mohl nějaký náznak v seriálu, že v tomto příběhu měly ostatní svou roli, uniknout, Velký tvůrce Straczynsky to má přece tak promyšlené). Jinak samozřejmě asi není nutno dodávat, že člověk seriálem nepolíbený, může ocenit maximálně tak samotný příběh, ale jednotlivé a zásadní souvislosti mu utečou. Když bych srovnal s prvním filmem (The Gathering), tak se jedná o úplně jinou ligu, především již zmíněnou závažností, rozsahem, hudbou i napínavostí. Technická (ne)kvalita animací zůstala velmi podobná, ale ostatní věci ukazují jak velkou cestu seriál během čtyř let, po kterých bylo In the Beginning natočeno, urazil.(26.6.2010)

 • klerik
  *****

  Napriek tomu, že to je "len" rozprávanie a nie normálny príbeh, na veľmi malej ploche ukazuje prečo je aj celý seriál skvelý - lebo má úžasné pozadie, ktoré sa ťahá všetkými časťami. Skvelá intrigáčina, ktorá vás dokonale vtiahne do univerza B5. Odporúčam pozrieť po druhej sérii seriálu - výsledok bude o to pôsobivejší, keďže sa tu stretávajú Sinclair so Sheridanom...(24.9.2008)

 • PanCitron
  *****

  Rozhodně pěkný připomenutí co všechno vedlo k vytvoření B5 a asi nejlepší film ze světa Babylonu 5.(11.8.2008)

 • Helo
  *****

  Výborný film, vykreslující průběh Pozemso-Mimbarské války a následné důvody vzniku programu Babylon.(22.9.2011)

 • PKD
  *****

  Mistrovské a velmi temné tv dílo,odehrávající se 10 let po seriálu a kterému se jen opravdu máloco v tomto žánru vyrovná. A nevadí tomu ani trochu levný rozpočet. Je ovšem fakt,že k plnému pochopení všech prvků v tomto filmu je nutné znát zejména 3.a 4.s.(obzvláště 2díl,War without End,je v tomto ohledu dost zásadní). Když jsem to viděl poprvé,tak jsem u dobré poloviny událostí jen tápal. Teprve po shlédnutí kompletního B5 jsem zjistil,že se jedná o umně utkanou tapisérii,vedle které vypadá můj milovaný Star Trek (krom té zhuleniny jménem Diskavery),jako Bergman vedle JarJar Abramse.(17.4.2018)

 • BMAJTZ
  ****

  Tenhle film opravdu opousti latku nastolenou jinymi B5 filmy a to tim ze sam o sobe vypravi trochu vic nez jen pouha epizoda serialu. Clovek se dozvi o veskerem pozadi a nahledneme i do budoucnosti. Je az neuveritelne jak se tvurcum podarilo proplest vsechny osudy vsemi seriemi serialu a dokonce i filmy a neudelat z toho zmatek. Prozatim asi nejlepsi B5 film.(26.10.2008)

 • Paity
  ****

  Z těch filmů vztahujících se k Babylonu 5 je "počátek" asi to nejlepší. Propracovaný příběh, vyvážené postavy, stejně jako spád děje. Do konce budete poměrně napjati jak to dopadne.(11.12.2012)

 • matolas
  *****

  Najlepší film z prostredia B5 a skvelé doplnenie seriálu.(14.8.2011)

 • Scevola
  ****

  Som rad ze urobili tento film, vysvetluje vela veci, vratane priciny vybudovania stanice Babylon 5. 8/10(6.10.2013)

 • filmmovier
  *****

  Dosud nejlepší film z prostředí Babylonu 5. Co vedlo k naší válce s Minbary a k zahájení projektu Babylon, to vše tento film uspokojivě vysvětlil. Triky se zlepšili, uvidíme slavnou Bitvu o linii a spoustu dalšího... Povedla se jako vždy i hudba. Ze všeho nejvíc se mi líbily scény z budoucnosti se stárnoucím Londem Mollarim, mým oblíbencem. Opravdu fakt povedená sci-fi, bravurní začátek. Mě se to opravdu líbilo. Za mě 100%. Úchvatná sci-fi.(2.12.2012)

 • Londo
  *****

  Výborné rozšíření seriálu! Jde vlastně o prequel osvětlující důvod vzniku stanice Babylon 5.(13.1.2007)

 • tikend
  *****

  Vynikajúci príspevok do Babylon 5 univerza, ktorý zobrazuje tak často spomínané udalosti. Vracajú sa všetky hlavné postavy, ich charaktery sa dotvárajú a začiatok nakoniec uzatvára hlavnú linku celého seriálu a dopĺňa ich myšlienky.(6.2.2012)

 • Luk Skywalker
  ****

  Nechal jsem si to nakonec, ale dalo by se tím začít, ale pár scén je spoiler (už jen tím a v jaké pozici to Mollari vypraví) a je lepší vědět, kde je kdo. Nebo se to dá sledovat po 4. sérii, kdy dostanete i odpověď na závěr filmu resp. jej už budete vědět. Mnoho bylo řečeno v Babylonu 5, tady je to vizuálně a plně zpracováno a jsou tu téměř všechny hlavní postavy. Velmi dobrý film.(16.1.2017)

 • MasterD
  ****

  Seriál Babylon 5 mám velice rád. Začal jsem se nyní dívat na pokračující filmy a tento mě dost zklamal. Je pravda, že je fajn konečně vidět události, které se odehrávali před Pilotem seriálu, ale také právě proto mě tento film tak nudil. Proto, že jsem věděl, co musí přijít a jak to dopadne. Nemá to spád, nemá to překvapení. 65%.(3.3.2018)

 • LakiyL
  ****

  Film, ktorý vykresľuje počiatky nápadu na zriadenie stanice Babylon, od neúmyselného napadnutia rasy Minbari, priebeh vojny, a jeho ukončenie, ktoré bolo vysvetlené aj v samotnej sérii Babylon 5, no v tomto prípade dej rozpráva cisár Londo dvom deťom v paláci na domovskej planéte Centauri.(20.8.2010)

 • JasonV
  *****

  Veľmi zaujímavý prequel, popisujúci udalosti z vojny proti Mimbari.(21.9.2007)

 • MartyMcFly89
  *****

  Oproti perfektnímu seriálu (kde jsem odpouštěl horší kulisy a efekty) se mi zdají na lepší úrovni. Samozřejmě jako milovník seriálu těžko můžu jinak. Vždyť je to předehra k samotnému příběhu. Něco jako Star Wars III, museli napasovat minulé události na budoucí.(14.9.2009)

 • Trinculo
  ****

  Nejlepší ... definitivně. Temné jako noc, ale prostě nejlepší.(23.2.2012)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace