Závěr se sice nemusel zvrhnout v takovou "akci" a hlavní padouch si mohl odpustit proslov, ve kterém vykecá, jak a proč všechno narafičil(i), ale nic to nemění na tom, že Tajemný let je příjemně koukatelný thriller (light) s velice dobrou paranoidní atmosférou a vcelku originálním nápadem. Tři a půl zaokrouhluji nahoru.(4.2.2013)

• -bad-mad-wolf-

Prapůvodně dobrý nápad se utopil v průměrném thrilleru s imbecilním scénářem (SPOILER - Hoho, mám geniální plán, unesu babě v letadle dceru a budu doufat, že si jí předtím nestačí všimnout nikdo z čtyřset cestujících... a nedejbože, aby tý hysterce někdo začal věřit, nebo dokonce pomáhat!). Dvě hvězdy za paranoidní první polovinu.(30.1.2015)

Skrz naskrz průměrné dílko, které nicméně začíná (bohužel jen začíná) jako rafinovaný thriller!! Snímek, na kterém se opět ukázala jedinečnost Jodie Foster (divím se, že si dvojnásobná oscarová herečka vybírá projekty nižší svítivosti!!), slušný výkon režiséra Roberta Schwentkeho a i průměrnost scénáristů. Je mi jasné, že do tohohle letadla už na podruhé nenasednu, ale jeden let má přesto své kouzlo. Jedno se navíc musí nechat. Tajemný let umí nalákat na originalitu a schopnost vybudit divákovu zvědavost. Škoda několika dějových zlomů, které jen maskují tvůrčí nemohoucnost.(5.10.2010)

„Na buzerovanie si nájdite iného Araba.“ Výborný, ukážkovo hitchcockovský námet o bezbrannom civilistovi v neuveriteľnej situácii, vlastne celkom pochopiteľne ku koncu šumí do poloprázdna – čím viac nudných odpovedí na vzrušujúce otázky prichádza, tým divákov záujem klesá (a kvôli priemerným odpovediam dostáva zabrať i logika). Napriek tomu dokázal skúsený nemecký režisér TAJOMNÉMU LETU (kombinácia fincherovky ÚKRYT a NOČNÉHO LETU Wesa Cravena, bohužiaľ nedosahujúc vysoký štandard ani jedného z nich) vybudovať najmä v prvej polovici nádhernú napínavú staromódnu atmosféru, na čom má podiel okrem pôsobivej výpravy obrovského lietadla predovšetkým inteligentné herecké obsadenie: rozvážny kapitán Sean Bean, lietadlový policajt v utajení Peter Sarsgaard inak veľký talent svojej generácie a, samozrejme, tradične perfektne sústredená Jodie Fosterová ako žena vystrájajúca akoby stratila mobil a ktorá bude pátrať po dcére vďaka kresbe srdiečku na okne aj keby jej ukázali úmrtný. Títo traja ľudia rozohrávajú hru na mačku a myš, ktorá má IQ, postavy konajú logicky a rozprávajú veci, ktoré by sme v podobnej situácii rozprávali aj my. Takže napriek tomu, že snímke by sa skutočne dalo vytknúť všeličo (ale zhrňme to pod slovné spojenie „slabší scenár“), hodnotím pozitívne, kladne a s nadšením s nádychom len veľmi mierneho roztrpčenia.(10.4.2006)

• kingik

Začátek, kdy se hraje na paranoidní strunu, je fajn. Divák oproti hrdince, pátrající v letadle po zmizelé dcerce, není ve výhodě a netuší, co je za jejím záhadným zmizením. Jenže pak to přijde. Odhalení, jak se věci mají, je tak bezradné, až mně bylo líto tenhle film sledovat. Herecké výkony, až na Jodie Foster, jen v oblasti průměru, režie kdyby pracovala s propracovanějším scénářem, určitě by jí nebylo příliš co vytknout, ale ve výsledku ten film za moc nestál. Jako paranoidní thriller si nějakou chvilku vedl zdatně, ale pak přišel na řadu thriller, kterých je obdobného ražení hodně, s tím rozdílem, že valná většina se jich neodehrává v letadle. 40%(19.12.2011)