Red Hot Chili Peppers živě v Slane Castle (koncert)

Hudební / Dokumentární

Irsko, 2003, 102 min

Nick Wickham

Oproti prvnímu DVD "Off the Map" má koncert daleko lepší atmosféru, takovou uvolněnější. Kapela hraje výborně (asi nejlepší koncertní období v historii kapely), hlavně ta sehranost je neskutečná. Setlist se skládá především z alb Californication a By the Way, takže pro příznivce spíše starejch "papriček" asi nic moc, ale pro ostatní výborná volba. Snad jedině co zamrzí je vyhozená "Soul to Squeeze" kvůli prasklé struně u Johnovi kytary. 5*(10.3.2012)

Počas sto minútového vystúpenia odoznejú tieto skladby: Intro; By the Way; Scar Tissue; Around the World; Maybe; Universally Speaking; Parallel Universe; The Zephyr Song; Throw Away Your Television; Havana Affair (Ramones cover); Otherside; Purple Stain; Don't Forget Me; Right on Time; Can't Stop; Venice Queen; Give It Away; Californication; Under the Bridge; The Power of Equality; Outro. Kapela ich odohrala v zložení: Flea - basgitara; John Frusciante - gitara, vokály; Anthony Kiedis - spev; Chad Smith - bicie nástroje. Úchvatný, energický funk rock. "Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle" je jeden z najlešpích koncertných záznamov, čo som kedy videl. *****(20.4.2008)

Pro mě naprosto nejlepší koncert, co sem viděl. Nejsem nějaký zapřísáhlí fanoušek paprik, ale co tady předvádí, to nenechá snad nikoho chladným. Je tady strašně málo hvězdiček, proto dávám jen 5. A vrátím se jen k naprosto geniálním sólům Johna Fruscianta, u kterých mi šla tak zima po zádech, že zítra očekávám opar. Kdo tohle neviděl, musí tu chybu rychle napravit...(24.6.2007)

Jsem si naprosto jistej, že tohle je zdaleka nejlepší záznam živýho vystoupení, jakej jsem kdy viděl. A myslim si, že je to lepší zážitek, než když by člověk zrovna na tomhle koncertě byl osobně, protože přeci jen bejt jeden ze statisíce lidí, kteří vřískaj, zpívaj a tak dále, asi má něco do sebe, ale krom toho, že člověk nic neslyší pořádně taky ani nic nevidí. A já jsem muzikant, umim na několik nástrojů a hraju ve dvou kapelách a ačkoliv slyšim spoustu nestoprocentních výkonů (ačkoliv spousta z nich je specifických "chyb udělaných schválně" a i to se musí umět), nikdy mě žádnej koncert ze záznamu nestrhnul tolik jako tenhle. a viděl jsem jich nepočítaně. Povinnost pro každýho fanouška "Red Hotů" a skromně řečeno zajímavej zážitek pro každýho kro má rád hudbu. Vynikající.(12.12.2013)

Jednoznačně nejlepší koncert, jaký jsem kdy viděl. Skvělá kamera, díky stotisícovému davu nádherná atmosféra a k tomu red hot chili peppers v plné síle. Samostatnou poznámku si z těch čtyř zaslouží Chad Smith, který zde podává bravurní výkon (i když to není nic nového pod sluncem, protože to on takřka vždy). 100%(17.8.2007)

• - Na koncertě kapela hraje vyjma singlu „Havana Affair“ skladby z alb „Blood Sugar Sex Magic“, „By the Way a „Californication“. (96petrol)

• - Skladba "Soul to Squeeze" musela byť z koncertu vystrihnutá, pretože Johnovi Frusciantemu sa počas nej roztrhla struna na gitare. (eurika)