Red Hot Chili Peppers živě v Slane Castle (koncert)

• Irsko

Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle

Hudební / Dokumentární

Irsko, 2003, 102 min

Nick Wickham

Niečo neuveriteľné!! Pár minút po projekcii normálne nemám slov. Všetky hity Redhotov, od Universally Speaking až po Californication pred zrakmi takmer stotisícového írskeho davu, zaznejú na jednom z najväčších a najlepších koncertov aké som mal možnosť v živote vidieť. V niektorých momentoch mi až behali zimomriavky po chrbte a tlačili sa slzy do očí pri spomienkach na časy dávno minulé spojené s týmito hitmi. Títo chlapci dokazujú, že sú jednoducho extratrieda v popmusic už nejaký ten rok a vedia, ako vytvoriť správnu šou. Tu sa nedá udeliť menej ako 100 %. Ach, byť tak vtedy tam.(6.4.2010)

Oproti prvnímu DVD "Off the Map" má koncert daleko lepší atmosféru, takovou uvolněnější. Kapela hraje výborně (asi nejlepší koncertní období v historii kapely), hlavně ta sehranost je neskutečná. Setlist se skládá především z alb Californication a By the Way, takže pro příznivce spíše starejch "papriček" asi nic moc, ale pro ostatní výborná volba. Snad jedině co zamrzí je vyhozená "Soul to Squeeze" kvůli prasklé struně u Johnovi kytary. 5*(10.3.2012)

John je prostě borec. Jeho geniální "funky licks" a procítěná sóla jsou prostě slast pro uši. Flea je slapový blázen. Asi nejlepší funky basový hráč co znám. Chad "madafaka" Smith ovládá jeho bicí s neskutečnou přesností a technikou. A Anthony je prostě leader jak se patří :-). Nezbývá nic jiného než dát 5 hvězdiček.(27.1.2013)

Nemohu polemizovat s tím, že RHCP předvedli fantastické vystoupení a nebudu ani zastírat skutečnost, že bych chtěl být jedním z rozmačkaných diváků asi tak deset metrů od pódia. Já jen nemohu napálit plné hodnocení, neboť dle mého nepodstatného názoru kapela poněkud přepálila začátek a pak jen horko těžko udržovala vysoko nastavenou laťku. Já mám zkrátka raději, když koncert graduje k nezapomenutelnému závěru a k tomu tady snad ani nemohlo dojít.(23.11.2012)

Srdce sa skladá z dvoch komôr, tou druhou bol John Frusciante. Red Hot Chilli Peppers nasmerujú týmto koncertom k svojím najlepším rokom, ktocré nemali ani v pôvodnej zostave i keď Jack Irons je geniálny bubeník. Č o sa týka zvuku je to výborne-kapela je tak dobre nazvučená, že aj keď si Flea prdne zo svoju basou tak je počuť. Čo napísať, Red Hot chilli peppers- vytiahli svoje najlepšie pecky, ktoré majú v ponuke tej doby. Každý jeden muzikant sa predvedie pri tomto koncerte. Každú pesničku čo hrajú sa idú ľudia zblázniť. O tom že Flea má fantastický jazz feeling okrem trubky je aj počuť v každej note, ktorú zahraje na palcoch. Tento koncert bohato postačí, že John Frusciante má omnoho väčší hlasový rozsah ako jeho kolega Thony Keidis. Kamera dobrá, zvuk bezchyby, kapela v ohni, ľudia šalejú. /90 %/(8.10.2016)

• - Skladba "Soul to Squeeze" musela byť z koncertu vystrihnutá, pretože Johnovi Frusciantemu sa počas nej roztrhla struna na gitare. (eurika)

• - Na koncertě kapela hraje vyjma singlu „Havana Affair“ skladby z alb „Blood Sugar Sex Magic“, „By the Way a „Californication“. (96petrol)