Akční

USA, 2004, 90 min

Jednička se mi hodně líbila, Dvojku: tam jsem si užíval její akčnost, a proto mě trojka neuráží, ale ani nenatchne. Jako ostatní hodnotí odpad. proč? Sice je Becket tlustej a scénář poněkud béčkoví je to zase jen otázka žánru. Jako akční film se to netváří špatně, takové zakončení béčkové ságy odstřelovače. Vietnam, staré vzpomínky: Vietnamský policista a starý vojenský kolega který je nyní terčem. Scénář má určité mezery, ale zas tak hrozný se mi to nezdá, ale rozhodně slabší než předešlé díly. Musel bych hodnotit za 4, ale dávám pět. Možná jsem jedinej kterýmu se ten film tak líbil, nevím proč mám prostě slabost na akční filmy.(21.12.2011)

• lennyd

Zrovna když je syn nejlepšího Thomasova (Tom Berenger) přítele (padlého ve válce ve Vietnamu) pasován na senátora (či co), se Thomas dozvídá, že jeho přítel nejenže není mrtvý, ale vede ve Vietnamu pašeráckou grupu, z části placenou americkou vládou. Ta se ho chce (už) zbavit, proto posílá Thomase, aby svého dávného přítele oddělal (a vytrhl tím trn z paty několika senátorům). Thomas se do Vietnamu sice vydá, ale (jak už to bývá) vše se pokazí, tak je nucen s místním (dost aktivním) poldou nejdříve vypátrat, a pak i zneškodnit celou pašeráckou bandu... Autoři se asi nějak nemohli shodnout, jaký typ filmu to má být, takže střídají žánry od sniperského po velmi akční (ten aktivní polda se asi 20 minut řeže s nepřátelským soldátem) až po normální detektivku. Tím se celý film rozpadá na hromádku dílů, které pospolu moc nedrží a závěr je už totálně uhozenej. Tome Tome, už opravdu jdi do důchodu - a žádné střílení v domově důchodců...(20.2.2005)

• Paxxx.cz

Příběh jsem docela snesl, ale hlavní postavě jsem nežral, že je elitní odstřelovač. Polovina akčních scén byla absolutně přehnaná ( v čele s tou kdy Thomas Beckett v noci trefil nepřátelského odstřelovače devítkou na nějákých 100-200 metru do oka ) a chvílema jsem se fakt nestačil divit. V celku jasné céčko a pro mě 25%.(16.3.2010)

Je to mierne nadpriemerný akčný film, ktorý je tretím dielom tejto slušnej trilógie. Má dobrý príbeh o výbornom odstreľovačovi, ktorý už len trénuje nováčikov, ale keď vláda zistí, že jeho najlepší priateľ počas vojny vo Vietname nezomrel, ale tam zostal a stal sa vplyvným šéfom zločineckej organizácie, pričom je stále mocnejší, je odstreľovač znovu povolaný, aby ho ostránil a pomáhať mu má miestny schopný policajt. Ale časom zistia, že nie je všetko tak, ako vyzerá. Spracovanie je iba priemerné, dej je celkovo pomerne zaujímavý a nemá žiadne nudné miesto, ale problém je, že trvá prakticky polovicu filmu, kým sa začne diať to hlavné, dovtedy sa okrem iného hlavne rieši psychický stav hlavnej postavy a to do tohto typu filmu predsa len nepatrí. Akcie je tu málo, ale tá je pomerne dobrá. Sú tu prakticky len dve väčšie akčné scény, pričom na tú prvú si treba počkať až polovicu filmu a okrem toho je tu už len pár maličkostí, ale prestrelky sú až na tie niektoré zbytočné spomaľovačky dobre natočené a akcia sa mi páči aj obsahovo. Najviac sa mi páči prestrelka v bare alebo aj naháňačka v lese. Ale pochváliť musím aj originálny spôsob zabitia hlavného záporáka. Herecké obsadenie je na tom dobre, Tom Berenger už viditeľne nie je v takej forme, ale charizmu má stále, dobrý je aj Byron Mann a nesklame ani zvyšok postáv. Réžia a technická stránka sú na videofilm vysoko nadpriemerné, na film sa kvôli tomu po celý čas dobre pozerá, ale opäť platí tá istá negatívna vlastnosť, ako aj pri dvojke, v nej sa dej odohrával v Srbsku, ale prostredie Maďarska bolo až príliš do očí bijúce a tentoraz sa to má odohrávať vo Vietname a pre zmenu tentoraz do očí bije Thajsko. Ani tento tretí diel nie je žiadnym veľkým sklamaním, celá trilógia mi príde kvalitatívne vyrovnaná, žiadny hit, ale ani žiadny podpriemer, všetko to sú mierne nadpriemerné akčné filmy. Objektívna kvalita filmu- 56%, film sa páči mne na 59%.(13.3.2012)

• TonyStark

Snažím se tyhle levný béčka zbytečně nehanit, poněvadž to v dnešním přežraným světě nemají lehký,ale tenhle třetí díl už je fakt slabej. Nejde o Berengera - ten to se svým ocelovým výrazem nějak ustojí, ale všechno ostatní kolem něj prostě nefunguje anebo to tam vůbec není. Oproti předchozímu dílu je to slabota.(17.9.2015)

• - Dva poslanci, kteří se objeví na začátku filmu, jsou pojmenováni Mangold (Andrew Lawrence) a Pennycate (Domingo Elias De la Garza). Jde o poctu Tomu Mangoldovi a Johnu Pennycateovi, autorům knihy "Tunely Cu Chi". (BloodMax)

• - Film, na který se v motelu Beckett (Tom Berenger) dívá, je Most přes řeku Kwai (1957). (BloodMax)