Akční

USA, 2004, 90 min

• Deimos

VHS/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +občas ta akce -řídký příběh, slabá zápletka, málo akce/// Tak tohle už bylo hodně důchodcovské. Hlavně ta režie a scénář. Sniper si sice nikdy moc nenaběhá, o tom to opravdu není, ale sniper se taky nikdy moc nevykecává a o tom to je. Prostě tady je více keců (rozuměj zybtečných dialogů) než pořádné akce. Tu sice Tom Berenger zvládá stále dobře, ale tvůrci mu k ní moc nepomáhají. Film je tak více na pokraji nudy než zábavy a vy si tak říkáte, že hlavní hrdina měl raději zůstat na odpočinku./// Celkem 38%///(25.2.2009)

• Paxxx.cz

Příběh jsem docela snesl, ale hlavní postavě jsem nežral, že je elitní odstřelovač. Polovina akčních scén byla absolutně přehnaná ( v čele s tou kdy Thomas Beckett v noci trefil nepřátelského odstřelovače devítkou na nějákých 100-200 metru do oka ) a chvílema jsem se fakt nestačil divit. V celku jasné céčko a pro mě 25%.(16.3.2010)

• Ondrew

Co k filmu tohto typu dodat... ANO, mrkol som si ho len tot pred par dnami na jednej z "veleuzasnych" SK komercnych televizii... ANO, nikdy som nevidel ziadny predosly diel (a rovno vravim: vdaka Luciferovi za to!). ANO, ide o absolutny podpriemer, avsak v tom... hmmmmm... nazvyme to, "lepsom zmysle slova", t.j. da sa na to aspon pozerat. Ano, ako som pochopil, tak hlavny hrdina, ktory ma konkretne v tomto, tretom pokracovani (smankote, ono ich je az 5?!?!) na xichte nasadenu totalne... ale vskutku TOTALNE tzv. "kozenu tvar" (cize cosi, comu chyba akykolvek vyraz, mimika, proste cokolvek... ja fakt neviem, mozno mu v Hollywoode do tvare nabodali prilis vela botoxu, netusim, ale fakt to prehnali kreteni tupi), hral predtym v druhom a naposledy v piatom dieli tejto -- nepochybne -- "epickej sagy" (OMFG, strelte ma niekto do hlavy sniperkou!). Skratka a dobre... Ok, osobne som si to dal nahrat tak, aby som to nemusel v ziadnom pripade pozerat v tzv. "prime time" jednotlivych komercnych TV, ktore su schopne podobne filmy uvadzat staby kasove trhaky (bueeehehehhe, ehm). Mrkol som sa na to az neskor, pekne v kliiidku a tym skor mi proste neuslo, ze na film ako taky sa v podstate aj da pozerat, no predovsetkym ide vyslovene iba o snimku na jedno jedine mrknutie a este i to popri tom stihnete vykonat zopar dalsich ukonov, v mojom pripade to bolo napr. pohodlne odoslanie par sprav na Twitteri a odpisanie na par mailov cez tablet, priamo pred obrazovkou. Napriek tomu som vobec o nic neprisiel (ved zvuk som mal, samozrejme, zapnuty) a okrem toho... scenar je od isteho konkretneho momentu tak predvidatelny, ako vysledok volieb teraz tento vikend v roku 2016 na Slovensku! A nie, nechcite po mne, aby som sem napisal, KTO vyhra... i tak to v podstate kazdy jedinec, ktoreho IQ dosahuje ASPON cislo okolo 75 (nie je to nahodou uz podriemer???) davno vie. Toz, co sa mna tyka, ak by zas nejaka TV vysielala napr. dalsie pokracovanie tohto "velediela", iste nim uz len pre tu srandu nepohrdnem (i ked... no nic), ale pevne verim, ze sa to nestane. Aspon nie v mojom zivote. A neskor je mi to uz skutocne jedno... Nehovoriac o tom, ze dovtedy uz budu musiet hlavneho predstavitela, Toma Berengera, tak ci onak dat do hybernacie, "mrazak" sa azda poskodi, a tak napokon akekolvek dalsie pokracovanie odvolaju, pretoze hlavny hrdina sa im skratka... tak trochu... "rozpusti"... Skoda, ze sa im "nerozpustil" i tento film (smola, asi uz tocili na digital). 35%.(5.3.2016)

• lennyd

Zrovna když je syn nejlepšího Thomasova (Tom Berenger) přítele (padlého ve válce ve Vietnamu) pasován na senátora (či co), se Thomas dozvídá, že jeho přítel nejenže není mrtvý, ale vede ve Vietnamu pašeráckou grupu, z části placenou americkou vládou. Ta se ho chce (už) zbavit, proto posílá Thomase, aby svého dávného přítele oddělal (a vytrhl tím trn z paty několika senátorům). Thomas se do Vietnamu sice vydá, ale (jak už to bývá) vše se pokazí, tak je nucen s místním (dost aktivním) poldou nejdříve vypátrat, a pak i zneškodnit celou pašeráckou bandu... Autoři se asi nějak nemohli shodnout, jaký typ filmu to má být, takže střídají žánry od sniperského po velmi akční (ten aktivní polda se asi 20 minut řeže s nepřátelským soldátem) až po normální detektivku. Tím se celý film rozpadá na hromádku dílů, které pospolu moc nedrží a závěr je už totálně uhozenej. Tome Tome, už opravdu jdi do důchodu - a žádné střílení v domově důchodců...(20.2.2005)

• 5150

10%.. Takovéhle smrtelně vážné akční béčka fakt nemusím. Hlášky žádné, jen proslovy jako "Když já někoho zabiju, je to proto, že potřebuje zabít. Podívám se na jeho život a když za nic nestojí, vezmu mu ho." Velká škoda, protože peníze na výbuchy a střílení tady byly, a rovněž postarší Tom Berenger v titulní roli ušel.(5.1.2009)

• - Dva poslanci, kteří se objeví na začátku filmu, jsou pojmenováni Mangold (Andrew Lawrence) a Pennycate (Domingo Elias De la Garza). Jde o poctu Tomu Mangoldovi a Johnu Pennycateovi, autorům knihy "Tunely Cu Chi". (BloodMax)

• - Film, na který se v motelu Beckett (Tom Berenger) dívá, je Most přes řeku Kwai (1957). (BloodMax)