poster

Revizor (TV film)

Komedie

Česko, 2004, 108 min

 • Tom_Lachtan
  ****

  Výborné převedení divadelní hry na televizní obrazovku a to v tom dobrém i špatném, jednak je tu neskutečně kvalitní slet herců, kde i nejvedlejší role hrají herci tak dobří, že na divadle by se tahle skvadra nikdy neslezla, druhak se mohou opřít o Gogolovo text, který je jak jinak super, ale, žel, třeťjak už je horší, ono je to totiž převedení otrocké, vůbec nepřizpůsobené obrazovce, aneb se to odehrává ve třech místnostech (což by až takové mínus nebylo), ale hlavně většina herců své party divadelně přehání, což v mnohých scénách nepůsobí dobře, nebo ještě jinak, vypadá to jako karikatura karikatury, aneb čeho je moc, toho je moc, aneb Loupežníci na Huvlenštajnu.(10.2.2016)

 • ondrula
  ****

  Mám tuhle verzi Revizora rád; ne snad proto, že by byla nejlepší, ale Chlestakovovo opilecké holedbání se je tak kouzelné, že jsem si ho musel pustit asi desetkrát. Kaiser ale pravda mimo tuto scénu trochu přehrává, ono se však také jedná o dost náročnou roli. Zajímavý je Lábus coby hejtman; už dlouho si myslím, že Jiří Lábus neumí hrát a jeho herecké kvality zůstaly vyčerpány Rumburakem. Na jeho roli hejtmana je ovšem vidět, že hrát neumí vůbec a to obzlášť v kontrastu s tím, jak geniálně ve své době tuto postavu ztvárnil Landovský v sezóně 1971.(2.5.2011)

 • Radiq
  ***

  Nevím, jaká je předloha - jestli taky tak komediální. Ale takoví herci, kteří v tom hráli, tomu určitě ještě přidali. Takové detaily a všechno, to mě rozesmívalo celou dobu, stejně jako ty dialogy, monology a situace. Divadlu a inscenacím nějak zvlášť nefandím, ale tohle fakt stálo za to. Ještě teď se usmívám.(27.5.2007)

 • D.Moore
  ***

  Kromě toho, co o Revizorovi napsal Oskar (a je fakt, že ani Vlasta Burian se neutrhl ze řetězu tak, jako Oldřich kaiser), bych si ještě s dovolením rýpnul do "výkonů" Josefa Cardy a Kateřiny Hrachovcové, které jsou opravdu, vážně, vskutku a doslova mizerné. Pokud bych měl srovnávat s nedávno viděnou Kačerovou inscenací z jednasedmesátého roku, Chlestakov, jakého předvedl Jiří Kodet, opravdu nemá konkurenci.(3.5.2011)

 • roswelll
  *****

  Líbily se mi moc obě verze, jak ta Burianovská, tak i tato verze. Mile mě překvapila i Kateřina Hrachovcová, která byla ve své roli uťaplé dcery pána hejtmana výborná. Myslím, že pan Schmitzer nikdy takovou roli nehrál, aby během celého filmu nepromluvil ani slovo, ale i jeho role podnapilého(to je asi hodně mírné slovo) úředníka byla moc milá.(11.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace