poster

Revizor (TV film)

Komedie

Česko, 2004, 108 min

 • D.Moore
  ***

  Kromě toho, co o Revizorovi napsal Oskar (a je fakt, že ani Vlasta Burian se neutrhl ze řetězu tak, jako Oldřich kaiser), bych si ještě s dovolením rýpnul do "výkonů" Josefa Cardy a Kateřiny Hrachovcové, které jsou opravdu, vážně, vskutku a doslova mizerné. Pokud bych měl srovnávat s nedávno viděnou Kačerovou inscenací z jednasedmesátého roku, Chlestakov, jakého předvedl Jiří Kodet, opravdu nemá konkurenci.(3.5.2011)

 • roswelll
  *****

  Líbily se mi moc obě verze, jak ta Burianovská, tak i tato verze. Mile mě překvapila i Kateřina Hrachovcová, která byla ve své roli uťaplé dcery pána hejtmana výborná. Myslím, že pan Schmitzer nikdy takovou roli nehrál, aby během celého filmu nepromluvil ani slovo, ale i jeho role podnapilého(to je asi hodně mírné slovo) úředníka byla moc milá.(11.2.2017)

 • slunicko2
  ***

  Я пригласил вас, господа, с тем, чтобы сообщить вам пренеприятное известие: к нам едет ревизор. 1) Kabaretní přehrávání neboli "karikování...karikatur" (kleopatra) mi moc nesedlo. 55letý Jiří Lábus (hejtman Anton Antonovič Skvoznik-Dmuchanovskij) i 50letý Oldřich Kaiser (falešný revizor Ivan Alexandrovič Chlestakov) mají svou hereckou rutinu, která je fantastická v autorských pořadech, zajímavá v některých filmech, a jejíž absence je velkým kladem v jiných filmech. Rovněž 50letá Simona Stašová (hejtmanova žena Anna Andrejevna) parodicky přehrávala. Na tupé zírání úspěšně vsadila 31letá Kateřina Hrachovcová (hejtmanova dcera Maria Antonovna). Nejvíce se mi líbili 59letý Jiří Pecha (statkář Pjotr Ivanovič Bobčinský) a 63letý Zdeněk Dušek (statkář Pjotr Ivanovič Dobčinský nebo jsou obsazeni obráceně, ani nevím). Zvláštní do této frašky snad až nepřípadné pojetí role předvedl 63letý Josef Dvořák (Chlestakovův sluha Osip)._____ 2) Nikolaj Vasiljevič Gogol napsal Revizora ve svých 27 letech. Petrohradské premiéry v roce 1836 se zúčastníl sám 40letý Mikuláš I., který hru po zhlédnutí komentoval: Ну и пьеса! Всем досталось, а мне более всех. Postavy Revizora se dostaly v roce 2009 dokonce i na ruskou poštovní známku.(26.3.2015)

 • d@v3tranc3
  ***

  Dobře zpracovány film podle známého Gogolova Revizora. V tomto filmu můžeme spatřit českou hereckou špičku, ale herecké výkony některých hlavních představitelů jsou velmi špatné a to zejména Kateřiny Hrachovcové a Josefa Cardy. Také souhlasím, že Kaiserovo přehrávání bylo až příliš. Avšak pomůcka k maturitě je to velmi dobrá.(14.5.2012)

 • kleopatra
  *****

  Zatímco kniha a některé filmové verze Revizora apelují na svědomí a text i herectví jde víc pod povrch věcí, tato verze se zaměřila na karikování už tak karikatur ve snaze diváka hodně pobavit. Mě to ale v žádném případě neuráží, naopak, je jen logické, že každý režisér hledá "svůj" přístup a pokud je ještě Oldřich Kaiser v takovéto formě, tak já se královsky bavím.(25.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace