Epizody(7)

Sedmidílný seriál ze současnosti o přátelství desetiletého Josefa a jeho stejně staré spolužačky, vietnamské holčičky Ly, vypráví s jemným humorem o krizi, kterou prochází Josefova rodina. Ly se stává Josefovou spolubojovnicí nejen proti tetě Martě, která se "nebezpečně" sblížila s jeho otcem, ale je mu oporou také ve chvíli, kdy ztrácí své nejlepší kamarády a život mu ztrpčuje uražená spolužačka - Helena B, jejíž nenávist se nakonec soustředí na Ly. Lyino charisma nakonec pomůže ukončit dětské podrazy a sváry, stará přátelství jsou obnovena, našel se i ženich pro tetu Martu. Autorka seriálu scenáristka Anna Vovsová spolupracuje s Českou televizí přes deset let. Pro dětské diváky napsala původní pohádkový příběh "Pohádka o prolhaném království" a příběh "Zamilovaná" (premiéra 1993), který získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech (v Remeši, v Montevideu, v Chicagu). (Česká televize)

Recenze uživatele KatRi k tomuto seriálu (1)

Josef a Ly (2004)

Příběh je hrozně vleklý, nemá to žádný spád. Tematika je přitom dobrá, jakási sonda do vietnamské rodiny by nabízela potenciál. Jenže tohle je spíše fraška. Jakékoli scénky s Vietnamci jsou tragikomické, až trapné...stačí poslouchat ten slovník, ono méně je někdy více. Ale zajímavé je sledovat Táňu Vilhelmovou, to je jediný důvod, proč se na to koukat. Aspoň pro mě. Dětští herci jsou šikovní, jenže rozvleklostí scénáře nemají příliš prostoru předvést něco dynamičtějšího, nebo jak to říct. Ty scénky jsou tak moc z běžného života, až to nudí. ()