• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +František Bauma a Anh Thu Nguyen Thi(tedy hlavní dětští představitelé), naprosto vhodné pro děti -nevyužití herci v hostujících rolích (Donutil, Obermaierová, Hrušínský, Kraus), herci v hlavních dospělích rolích mi byly nesympatičtí (Stašová, Kaiser, Chýlková), slabý scénář, nudné dialogy, monotóní hudba, laciná výprava/// V tomto seriálu jsem byl zvedavej především na Ly (herečka později hraje v seriálu Ulice). Kromě ní je tady ještě zajímavý nápad: seriál nabízí zjednodušený pohled na rodinu z Vietnamu a na to jak zapadne mezi nás čechy. Jinak je seriál zpíše zklamání a velká nuda. Dětem to vadit nebude, protože pro ně je tu prostinký příběh o chlapci který (i proto že kamarádí s Ly) je utlačován a šikanován svými spolužáky. Hádám tedy že děti se tady v některých postavách najdou, případně je to bude zajímat. Mluvím o věku tak 9 až 13 let. Zajímavé by možná bylo kdyby se Jozef a Ly po 10ti letech znovu sešli, ale jinak je příběh uzavřen a seriál dále už nemá co nabídnout. Sedm dílů bohatě stačilo./// Celkem 36%///(20.8.2008)

Povedený seriál, který si nehraje na žádné umění, má zajímavě napsané postavy (i hlavní záporačku Helenu B. člověk často lituje, i když by ji jindy radši nařezal) a třešničkou na dortu je obsazení. Nejvíce pozornosti na sebe strhávala Hydra Tatiany Vilhelmové, která se na ní opravdu vyřádila, a rodiče Kaiser a Stašová, ale děti byly také ve většině případů docela přesvědčivé.(27.12.2004)

Tady přiznávám se nadhodnocuji a hodnotím a komentuji s více než desetiletým zpožděním poté, co jsem to viděl. Ale tehdy jsem byl zrovna v takovém citovém rozpoložení, že poetika tohoto seriálu pro mě byla úžasnou útěchou a relaxací. Ano, hodnotím tedy spíše svůj postoj k dílu a vlastní prožitek než samotné dílo, ale... ale je to vlastně špatně? Jak nad tím teď přemýšlím, tak je to možná jediná správná cesta - tisíc lidí dá k dispozici svůj subjektivní prožitek a jejich zprůměrováním vyjde odhad kvality díla. Tak to má vlastně být. Takže zpět k Josefovi a Ly - oba dětští hrdinové byli kouzelní a Kaiser se Stašovou působili důvěryhodně a mile.(28.12.2016)

• #47

Vydržel jsem pouze první 2 díly, což možná byl pouze slabší rozjezd, nicméně jsem brzy pochopil že jde hlavně o očividnou pozitivní diskriminaci vietnamské menšiny a ještě k tomu jsem se u seriálu nudil šíleným způsobem, což je pro mě zcela zásadní aspekt, který Josefa a Ly sráží na maximálně 2 hvězdičky...zajímalo by mě jestli vůbec u toho mohly vydržet děti pro které je tento seriál primárně určen.(18.7.2005)

Především je to herecká šou Tatiany Wilhelmové, je vidět, že si patřičně užívala svou roli tetičky Marty alias "Hydry", příjemně působí i Simona Stašová a Oldřich Kaiser v roli rodičů, dětští herci jsou prostě děti, nejsou to žádní Tomáši Holí, příjemný, poklidný seriál, který rozhodně nedělá díru do světa, ale dokáže pohladit po duši. Malá chyba v obsazení: Ivana Chýlková v tom určitě nehraje.(15.3.2005)

• - Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)

• - Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)