Docela příjemné seriálové překvapení letošního podzimu. Až na nevýrazné herecké výkony některých dětských herců, zejména hlavního hrdiny, (vyjma té holky co hraje Helenu B., ta je přesvědčivá) je to docela dobrá zábava. Kaiser a Vilhelmová jsou dobří. Oceňuji pokus o rodinnou zábavu s "výchovným" podtextem o odlišnosti kultur.(30.11.2004)

Tady přiznávám se nadhodnocuji a hodnotím a komentuji s více než desetiletým zpožděním poté, co jsem to viděl. Ale tehdy jsem byl zrovna v takovém citovém rozpoložení, že poetika tohoto seriálu pro mě byla úžasnou útěchou a relaxací. Ano, hodnotím tedy spíše svůj postoj k dílu a vlastní prožitek než samotné dílo, ale... ale je to vlastně špatně? Jak nad tím teď přemýšlím, tak je to možná jediná správná cesta - tisíc lidí dá k dispozici svůj subjektivní prožitek a jejich zprůměrováním vyjde odhad kvality díla. Tak to má vlastně být. Takže zpět k Josefovi a Ly - oba dětští hrdinové byli kouzelní a Kaiser se Stašovou působili důvěryhodně a mile.(28.12.2016)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +František Bauma a Anh Thu Nguyen Thi(tedy hlavní dětští představitelé), naprosto vhodné pro děti -nevyužití herci v hostujících rolích (Donutil, Obermaierová, Hrušínský, Kraus), herci v hlavních dospělích rolích mi byly nesympatičtí (Stašová, Kaiser, Chýlková), slabý scénář, nudné dialogy, monotóní hudba, laciná výprava/// V tomto seriálu jsem byl zvedavej především na Ly (herečka později hraje v seriálu Ulice). Kromě ní je tady ještě zajímavý nápad: seriál nabízí zjednodušený pohled na rodinu z Vietnamu a na to jak zapadne mezi nás čechy. Jinak je seriál zpíše zklamání a velká nuda. Dětem to vadit nebude, protože pro ně je tu prostinký příběh o chlapci který (i proto že kamarádí s Ly) je utlačován a šikanován svými spolužáky. Hádám tedy že děti se tady v některých postavách najdou, případně je to bude zajímat. Mluvím o věku tak 9 až 13 let. Zajímavé by možná bylo kdyby se Jozef a Ly po 10ti letech znovu sešli, ale jinak je příběh uzavřen a seriál dále už nemá co nabídnout. Sedm dílů bohatě stačilo./// Celkem 36%///(20.8.2008)

Podařený seriál, který je pro sledování určitě vhodnější než bláznivé střílečky, případně filmy a seriály s naprosto odtažitou a rádoby reálnou tématikou. Jediné, co mi na seriálu opravdu vadí, je naprosto nevěrohodné komolení češtiny vietnamskou představitelkou dívky Ly. Námět seriálu je velmi zajímavý a kladně přispívá k výchově rasové snášenlivosti. Herecké výkony hlavních protagonistů úroveň seriálu jen podpořily. Své herecké umění potvrdili jak Oldřich Kaiser, Simona Stašová i Tatiana Vilhelmová. Myslím, že si dobře počínal i František Bauma (Josef). Velmi vysoce hodnotím, jak se tvůrcům filmu podařilo skvělými záběry kamery a prvotřídními dialogy vytvořit gradující vztah mezi Tatianou Vilhelmovou a Oldřichem Kaiserem. Svojí dokonalostí mi připomněly nepřekonatelné dialogy ze seriálu „Nemocnice na kraji města“. Například jak se podařila během několika slov ukázat změna chování dr. Blažeje, když se stal primářem.(10.7.2008)

Povedený seriál, který si nehraje na žádné umění, má zajímavě napsané postavy (i hlavní záporačku Helenu B. člověk často lituje, i když by ji jindy radši nařezal) a třešničkou na dortu je obsazení. Nejvíce pozornosti na sebe strhávala Hydra Tatiany Vilhelmové, která se na ní opravdu vyřádila, a rodiče Kaiser a Stašová, ale děti byly také ve většině případů docela přesvědčivé.(27.12.2004)

• - Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)

• - Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)