• Deimos
  **

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +František Bauma a Anh Thu Nguyen Thi(tedy hlavní dětští představitelé), naprosto vhodné pro děti -nevyužití herci v hostujících rolích (Donutil, Obermaierová, Hrušínský, Kraus), herci v hlavních dospělích rolích mi byly nesympatičtí (Stašová, Kaiser, Chýlková), slabý scénář, nudné dialogy, monotóní hudba, laciná výprava/// V tomto seriálu jsem byl zvedavej především na Ly (herečka později hraje v seriálu Ulice). Kromě ní je tady ještě zajímavý nápad: seriál nabízí zjednodušený pohled na rodinu z Vietnamu a na to jak zapadne mezi nás čechy. Jinak je seriál zpíše zklamání a velká nuda. Dětem to vadit nebude, protože pro ně je tu prostinký příběh o chlapci který (i proto že kamarádí s Ly) je utlačován a šikanován svými spolužáky. Hádám tedy že děti se tady v některých postavách najdou, případně je to bude zajímat. Mluvím o věku tak 9 až 13 let. Zajímavé by možná bylo kdyby se Jozef a Ly po 10ti letech znovu sešli, ale jinak je příběh uzavřen a seriál dále už nemá co nabídnout. Sedm dílů bohatě stačilo./// Celkem 36%///(20.8.2008)

 • Slarque
  ****

  Povedený seriál, který si nehraje na žádné umění, má zajímavě napsané postavy (i hlavní záporačku Helenu B. člověk často lituje, i když by ji jindy radši nařezal) a třešničkou na dortu je obsazení. Nejvíce pozornosti na sebe strhávala Hydra Tatiany Vilhelmové, která se na ní opravdu vyřádila, a rodiče Kaiser a Stašová, ale děti byly také ve většině případů docela přesvědčivé.(27.12.2004)

 • laepus
  ****

  Tady přiznávám se nadhodnocuji a hodnotím a komentuji s více než desetiletým zpožděním poté, co jsem to viděl. Ale tehdy jsem byl zrovna v takovém citovém rozpoložení, že poetika tohoto seriálu pro mě byla úžasnou útěchou a relaxací. Ano, hodnotím tedy spíše svůj postoj k dílu a vlastní prožitek než samotné dílo, ale... ale je to vlastně špatně? Jak nad tím teď přemýšlím, tak je to možná jediná správná cesta - tisíc lidí dá k dispozici svůj subjektivní prožitek a jejich zprůměrováním vyjde odhad kvality díla. Tak to má vlastně být. Takže zpět k Josefovi a Ly - oba dětští hrdinové byli kouzelní a Kaiser se Stašovou působili důvěryhodně a mile.(28.12.2016)

 • #47
  **

  Vydržel jsem pouze první 2 díly, což možná byl pouze slabší rozjezd, nicméně jsem brzy pochopil že jde hlavně o očividnou pozitivní diskriminaci vietnamské menšiny a ještě k tomu jsem se u seriálu nudil šíleným způsobem, což je pro mě zcela zásadní aspekt, který Josefa a Ly sráží na maximálně 2 hvězdičky...zajímalo by mě jestli vůbec u toho mohly vydržet děti pro které je tento seriál primárně určen.(18.7.2005)

 • PetrPan
  ****

  Především je to herecká šou Tatiany Wilhelmové, je vidět, že si patřičně užívala svou roli tetičky Marty alias "Hydry", příjemně působí i Simona Stašová a Oldřich Kaiser v roli rodičů, dětští herci jsou prostě děti, nejsou to žádní Tomáši Holí, příjemný, poklidný seriál, který rozhodně nedělá díru do světa, ale dokáže pohladit po duši. Malá chyba v obsazení: Ivana Chýlková v tom určitě nehraje.(15.3.2005)

 • - Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)

 • - Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace