Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Sedmidílný seriál ze současnosti o přátelství desetiletého Josefa a jeho stejně staré spolužačky, vietnamské holčičky Ly, vypráví s jemným humorem o krizi, kterou prochází Josefova rodina. Ly se stává Josefovou spolubojovnicí nejen proti tetě Martě, která se "nebezpečně" sblížila s jeho otcem, ale je mu oporou také ve chvíli, kdy ztrácí své nejlepší kamarády a život mu ztrpčuje uražená spolužačka - Helena B, jejíž nenávist se nakonec soustředí na Ly. Lyino charisma nakonec pomůže ukončit dětské podrazy a sváry, stará přátelství jsou obnovena, našel se i ženich pro tetu Martu. Autorka seriálu scenáristka Anna Vovsová spolupracuje s Českou televizí přes deset let. Pro dětské diváky napsala původní pohádkový příběh "Pohádka o prolhaném království" a příběh "Zamilovaná" (premiéra 1993), který získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech (v Remeši, v Montevideu, v Chicagu). (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Obstojný produkt upadající české seriálové tvorby, avšak více než v mezích přijatelnosti zjednodušenou sondu do života českých školáků v něm nehledejte. (Koneckonců proč taky?)Vietnamský problém mu pak má dodat punc modernosti a společenské "závažnosti". Asi velice těžko bychom po něm mohli chtít nějaký pokus o vyvážený a nestranný pohled, ale mě přeci jen mrzí, že současná moderní politika integrace menšin musí být prezentována až takto okatě. ()

#47 

všechny recenze uživatele

Vydržel jsem pouze první 2 díly, což možná byl pouze slabší rozjezd, nicméně jsem brzy pochopil že jde hlavně o očividnou pozitivní diskriminaci vietnamské menšiny a ještě k tomu jsem se u seriálu nudil šíleným způsobem, což je pro mě zcela zásadní aspekt, který Josefa a Ly sráží na maximálně 2 hvězdičky...zajímalo by mě jestli vůbec u toho mohly vydržet děti pro které je tento seriál primárně určen. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Především je to herecká šou Tatiany Wilhelmové, je vidět, že si patřičně užívala svou roli tetičky Marty alias "Hydry", příjemně působí i Simona Stašová a Oldřich Kaiser v roli rodičů, dětští herci jsou prostě děti, nejsou to žádní Tomáši Holí, příjemný, poklidný seriál, který rozhodně nedělá díru do světa, ale dokáže pohladit po duši. Malá chyba v obsazení: Ivana Chýlková v tom určitě nehraje. ()

Flyer 

všechny recenze uživatele

První dva díly slabší, už jsem chtěl sledování tohoto seriálu pomalu vzdát, ale nakonec dobře, že jsem vydržel. Zbylých 5 dílů totiž nemělo chybu. Milý, nenásilně a s humorem napsaný scénář podtržený slušnými hereckými výkony - to vše se zasloužilo o pohodovou podívanou zpříjemňující pondělní večer. ()

Don Carlos 

všechny recenze uživatele

Vynikající rodinný seriál, který se konečně nezaobírá životními starostmi dospělých (viz Náměstíčko, Místo nahoře či Nemocnice po 20 letech) ale starostmi a dobrodružstvími prepubertálních dětí. Pěkný příběh, jež s humorem popisuje chod obyčejné rodiny, vás určitě na mnoha místech příjemně pobaví, neboť vám připomene vaše vlastní školní či rodinné příhody. Vynikající Táňa Vilhelmová v roli tetičky "HYDRY" Martičky skvělě paroduje pitomé holky, pro které je nejdůležitější kufřík se šminkami a "jedno pifko". ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)
  • Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)

Reklama

Reklama