• #47
  **

  Vydržel jsem pouze první 2 díly, což možná byl pouze slabší rozjezd, nicméně jsem brzy pochopil že jde hlavně o očividnou pozitivní diskriminaci vietnamské menšiny a ještě k tomu jsem se u seriálu nudil šíleným způsobem, což je pro mě zcela zásadní aspekt, který Josefa a Ly sráží na maximálně 2 hvězdičky...zajímalo by mě jestli vůbec u toho mohly vydržet děti pro které je tento seriál primárně určen.(18.7.2005)

 • kocourMour
  ***

  Docela příjemné seriálové překvapení letošního podzimu. Až na nevýrazné herecké výkony některých dětských herců, zejména hlavního hrdiny, (vyjma té holky co hraje Helenu B., ta je přesvědčivá) je to docela dobrá zábava. Kaiser a Vilhelmová jsou dobří. Oceňuji pokus o rodinnou zábavu s "výchovným" podtextem o odlišnosti kultur.(30.11.2004)

 • mzss1
  ***

  Kdysi jsem tenhle seriál docela s oblibou v televizi sledoval a docela mě chytnul. Je to sice takové hloupoučké pro děti, ale i tak to dokázalo zaujmout. Šlo především a mezilidské vztahy, vtipné scény a silnou dětskou nostalgii. I herecké obsazení nebylo špatné. Takže docela příjemný sedmidílný seriál. Hodnotím na slušných 66% = ***(28.11.2012)

 • Braddy
  *****

  Taky si myslím, že takový seriál už tady dlouho chyběl. Nehraje si na nic velkého, nesnaží se vyřešit "tíživá traumata současné společnosti" , ale ukazuje nám svět který většina z nás dobře zná a tudíž se s ním může dobře ztotožnit. Musím taky vyzdvihnout výborně zahrané postavy maminky, tatínka a tety Marty (která mi silně připomíná jednu kolegyni z práce:o) ), které jsou skutečně živé a věříte jim, že existují. S dětskými herci je to malinko slabší, ale z toho malého představitele Josefa něco vyzařuje. Uvidíme, jestli bude pokračovat v herecké kariéře, tak možná to bude další slibná hvězda. Vietnamská otázka v seriálu není nijak násilně vnucována, takže to výsledný dojem vůbec nekazí.(17.12.2004)

 • Siegmund
  ****

  Podařený seriál, který je pro sledování určitě vhodnější než bláznivé střílečky, případně filmy a seriály s naprosto odtažitou a rádoby reálnou tématikou. Jediné, co mi na seriálu opravdu vadí, je naprosto nevěrohodné komolení češtiny vietnamskou představitelkou dívky Ly. Námět seriálu je velmi zajímavý a kladně přispívá k výchově rasové snášenlivosti. Herecké výkony hlavních protagonistů úroveň seriálu jen podpořily. Své herecké umění potvrdili jak Oldřich Kaiser, Simona Stašová i Tatiana Vilhelmová. Myslím, že si dobře počínal i František Bauma (Josef). Velmi vysoce hodnotím, jak se tvůrcům filmu podařilo skvělými záběry kamery a prvotřídními dialogy vytvořit gradující vztah mezi Tatianou Vilhelmovou a Oldřichem Kaiserem. Svojí dokonalostí mi připomněly nepřekonatelné dialogy ze seriálu „Nemocnice na kraji města“. Například jak se podařila během několika slov ukázat změna chování dr. Blažeje, když se stal primářem.(10.7.2008)

 • - Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)

 • - Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)