Krkavci (TV film)

Československo, 1982, 85 min

Velice povedené drama na téma "náhle bez peněz", kdy se krkavci slétnou a nemilosrdně trhají svou oběť. Kamila Magálová a Vlado Müller byli úžasní, u mě filmová spokojenost.(24.6.2018)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 11.4.1983, pôvodná televízna inscenácia adaptácie (13.11.2016)(13.11.2016)

"Láska neexistuje, alespoň já jsem se s ní nikdy nesetkal, existují jen obchodní transakce...". O údělu ženy, která se v jistých chvílích stává tím posledním majetkem, který lze zpeněžit. Již klasicky nadprůměrné herectví, které slovenské inscenace neztrácejí ani v těchto letech.(29.8.2016)

Ako môže staršia matka vyrovnať svoje dlhy, keď má už len tri dcéry súce na vydaj? A ešte má továreň a pozemky, ale ničoho z týchto majetkov sa nechce vzdať. Tak sa na úplne všetko uvedené zlietajú krkavci a charaktery vychádzajú na povrch. Inscenácia je suverénne zahraná aj zrežírovaná, ale na silnejší zážitok mi téma predlohy nestačila. –––– Zdá sa, že sme sa väčšmi ľúbili, keď sme boli šťastné. Hoci by to malo byť naopak.(2.9.2018)

Slusne drama o penezich (resp. jejich nedostatku). Potesila okata Sona Valentova.(7.3.2017)