Řád saténových mašlí (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 65 min

Eva Papoušková

David Ployhar

Kostýmy:

Elen Horská

Je vidět, že tady pohádku hodnotí spíše dospělí:(.... Je to velice originální a zdařilé dílko. Má to atmosféru, je v tom napětí a nechybí tomu ani love story pro děti jako stvořená - zamilovaná dvanáctiletá princezna! A KOSTÝMY - to je opravdu BOMBA!;-)...To se jen tak nevidí. Strhující hudba, která na člověka opravdu zapůsobí. Kraus jako hnusák je vážně dobrej. Holčičky jsou velice různé, každá z nich je něčím strašně zajímavá. Podle mě je výběr herců moc dobrý a režie přímo geniální.(14.3.2011)

• lubospoti

Hodně zvláštní příběh. Popravdě řečeno tahle pohádka se mi nelíbila. Herecké obsazení nebylo špatné, pokud tedy mluvíme o dospělých hercích. U dětských rolí už to taková sláva nebyla. Masky se docela povedly, postavička trpaslíka ovšem nikoliv. Podivně hrůzostrašná atmosféra pohádce moc kladných bodů nepřidala.(10.8.2013)

• Jezinka.Jezinka

Pro malé holčičky mám docela slabost. Nehledejte v tom nic, co v tom není. Mám tři malé neteře. Tohle je ale moc. Ten potenciál humoru v tom dívčím penzionátu je, Jitka Asterová se snaží přímo nadlidsky a ta čarodějka je hypnoticky fascinující. Bílý králík, který trousí amulety to pozdvihuje, ale na to, aby to byla dobrá pohádka, tohle všechno nestačí. Hlavně ty strojené dialogy recitované jak na školní besídce a afektované chichotání. Tohle děti fakt nedělají. A vůbec nejhorší je ten skřítek, tohle mi vrávorat na parapetu, tak do něj žďuchnu, aby měl tu strašnou nejistotu konečně za sebou.(27.8.2010)

Bohužel, neproměněná šance. Nápad s partou odvážných mladých aristokratek je skvělý, stejně tak úžasné kostýmy a výprava obecně. Nohy tomu podráží ke konci plytký scénář a skutečně nepřesvědčivé výkony dětských představitelek, hlavně té,co hraje princeznu Viktorii. Skřítek štěstí je docela roztomilý a báječně nadabovaný panem Lábusem, ale jako postava je tam úplně nadbytečný. Je to škoda, tahle pohádka mohla být výborná.(10.1.2008)

• Prochy38

Nenene, já se omlouvám, ale tohle nejde. A tento paskvil si říká pohádka? Úplně čistý odpad! ve všech ohledech. * dávám tak trochu ze soucitu a za výkon zde nejmenované herečky, která zvárnila hraběnku Beatrix. Jinak katastrofa. Jak příběhově, tak herecky! Hlavní hrdinka byla obzvláště špatná. Dyť to němělo skoro děj a ten závěr byla solidní katastrofa. Vtipná Lábusův dabing sice zafungoval, ale film ho totálně udupal. Připadlo mi to jako úplná amatéřina ze školního klubu. Omlouvám se, ale tohle nemá s pohádkou nic společného!(21.6.2012)

• - Ve vedlejší roli vévody Kristiána se objevuje Jan Maxián, jehož postava za celou dobu nesesedne z koně a nepromluví. Navzdory tomu byl později Jan Maxián známý převážně jako dabér. (JUK_JANA)