poster

Řád saténových mašlí (TV film)

Pohádka

Česko, 2000, 65 min

 • PaRi
  *

  Jasmíně Blaževič bych doporučoval, aby si pustila filmy Jindřicha Poláka o Chobotničkách či Lucii nebo filmy režiséra Smyczka či Poledňákové. Zjistila by tak, jak je potřeba režírovat dětské herce. Právě příšerné herecké výkony dětí v této pohádce celý film totálně zabíjejí. Je neuvěřitelné, že to režisérka nevnímala, ty dialogy jako čtené z partesu! Jindřich Polák mi jednou dal radu, když jsem se ho ptal, jak to dělá, že mu děti tak přirozeně hrají? Říkal: "Dětský herec neexistuje. Děti představují sami sebe a je na tobě, co a jak z nich dostaneš. Nejhorší, co můžeš udělat je, dát jim scénář, ať se naučí roli. Oni se jí, za vydatné pomoci rodiny, skutečně naučí a pak jí odříkají jak básničku před tabulí - to je, přímo zoufale." Tak přesně takhle zřejmě postupovala paní režisérka - děti se dokonale naučily text ze scénáře. Bylo to ale k neposlouchání!. Nevydržel jsem se na film dívat do konce. (Pavel P. Ries)(27.1.2008)

 • Elyssea
  **

  Podivnost s pěkným námětem, ale notně pokulhávajícím provedením. Myslím, že by se z toho dala udělat pěkná minisérie pro děti, kdyby se udělalo několik změn ve scénáři. Dialogy jsou papírové až hrůza a jedenáctiletá holčička zamilovaná do vévody Kristiána? To mi přišlo kapku mimo. Raději slečny postaršit o pár let, nebo ubrat love story, která se do dětského příběhu pro děti prostě nehodí. A král skřítků štěstí? Nejhloupější skřítek v historii televizního vysílání.(12.3.2012)

 • lekr
  odpad!

  Další kousek z cyklu morbidních pohádek spíše pro dospělé. Blbý scénář, nepovedené herecké obsazení, příšerné vtipy a strašná hudba. Navíc ta zlá věštkyně v podání Vilmy Cibulkové ( její účást mě fakt překvapila ) je celkem dost strašidelná a tohle dílko působí spíš jako horor než či pohádka. Jestli si Jasmína Blaževič myslela že tímhle obšťastní dětskou dušičku tak se fakt sekla...(13.6.2008)

 • lubospoti
  **

  Hodně zvláštní příběh. Popravdě řečeno tahle pohádka se mi nelíbila. Herecké obsazení nebylo špatné, pokud tedy mluvíme o dospělých hercích. U dětských rolí už to taková sláva nebyla. Masky se docela povedly, postavička trpaslíka ovšem nikoliv. Podivně hrůzostrašná atmosféra pohádce moc kladných bodů nepřidala.(10.8.2013)

 • Elenor
  ***

  Bohužel, neproměněná šance. Nápad s partou odvážných mladých aristokratek je skvělý, stejně tak úžasné kostýmy a výprava obecně. Nohy tomu podráží ke konci plytký scénář a skutečně nepřesvědčivé výkony dětských představitelek, hlavně té,co hraje princeznu Viktorii. Skřítek štěstí je docela roztomilý a báječně nadabovaný panem Lábusem, ale jako postava je tam úplně nadbytečný. Je to škoda, tahle pohádka mohla být výborná.(10.1.2008)

 • Jan Maxián

 • - Ve vedlejší roli vévody Kristiána se objevuje Jan Maxián, jehož postava za celou dobu nesesedne z koně a nepromluví. Navzdory tomu byl později Jan Maxián známý převážně jako dabér. (JUK_JANA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace