poster

Lhát se nemá, princezno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 31 min

 • otík
  ****

  Sice velmi prostá, ale o to více zábavná studiová pohádka československé televize o princezně, která si lstí vymohla svatbu s královským štolbou. Nemohu si pomoci, ale starší pohádky české (československé) televize mají své osobité kouzlo. Je to dáno hlavně proto, že v malých postavách vystupují známí herci (tady např. v rolích dvorních dam Světlana Nálepková, Zlata Adamovská, král Petr Čepek) a své postavy dokáží zahrát zábavně a s přehledem.(28.12.2007)

 • Tommassi3
  **

  "Omdlívám !!" - "Uklidněte se, má drahá !! Jsou tu lidi !!" ;)(19.10.2014)

 • blackrain
  **

  Tahle pohádka má sice nějakých 30 minut, ale při sledování má člověk pocit, že je mnohem delší. S tou půl hodinou šlo určitě zatočit i jinak. Takhle je to velmi nezáživné a tupé dílo. Nevím, jestli si z ní děti odnesou nějaké mravokárné poučení. Já jsem si z této pohádky nikdy nic neodnesla. Nejzajímavější postavy z celého pohádkového příběhu jsou jedině královští rodiče zamilované princezny.(22.5.2012)

 • LadyPupu
  *

  Ve chvíli, kdy Petr Čepek jako král řekl, že už se na to nemůže dívat, mi promluvil z duše. Ani já, Péťo, ani já. Fakt síla. Jedna hvězda za krále. Jinak bída.(13.12.2015)

 • vitekpe
  ***

  Luxusni Zlata v prumerne televizni pohadce...s kralovnou Jitkou Smutnou (?) a princeznou Kamilou Sprachalovou (!?)... :-)(21.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace