Lhát se nemá, princezno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 31 min

• blackrain

Tahle pohádka má sice nějakých 30 minut, ale při sledování má člověk pocit, že je mnohem delší. S tou půl hodinou šlo určitě zatočit i jinak. Takhle je to velmi nezáživné a tupé dílo. Nevím, jestli si z ní děti odnesou nějaké mravokárné poučení. Já jsem si z této pohádky nikdy nic neodnesla. Nejzajímavější postavy z celého pohádkového příběhu jsou jedině královští rodiče zamilované princezny.(22.5.2012)

• Nonna

Pohádka vcelku o ničem s nijak vábnou princeznou, unaveným Perem Čepkem, který jako by hrál v roli z nějakého toho svého temného charakterního filmu, přičemž svým výrazivem hluboce předčí všechny statisty kolkolem a se zápletkou, která ve mně na prchavý okamžik slibně rozvinula fantazii, co se asi teď stane.....a nestalo se nic. Jednou na ničím nerušené nedělní trávení po vydatném obědě stačilo.(19.10.2014)

• triatlet

Scénář je neoriginální, ale herecké výkony potěší.(12.5.2013)

Sice velmi prostá, ale o to více zábavná studiová pohádka československé televize o princezně, která si lstí vymohla svatbu s královským štolbou. Nemohu si pomoci, ale starší pohádky české (československé) televize mají své osobité kouzlo. Je to dáno hlavně proto, že v malých postavách vystupují známí herci (tady např. v rolích dvorních dam Světlana Nálepková, Zlata Adamovská, král Petr Čepek) a své postavy dokáží zahrát zábavně a s přehledem.(28.12.2007)

• Jezinka.Jezinka

Když jsem to viděla kdysi, přišly mi princezniny pruhované kalhoty, tvořící s kabátkem kostýmek, strašně zábavné a možnost připnutím sukně z toho udělat princeznovské šaty mě naprosto uchvacovala. Navíc ty luxusní bílé kozačky. Smutné je, že tohle trochu komické oblečení je na té pohádce vlastně to nejlepší.(31.12.2015)