Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ta banda musí viset. Do jednoho... Do malého městečka poblíž mexických hranic přijede mlčenlivý návštěvník ze vzdáleného ranče Jim Douglass (Gregory Peck). Má jediný cíl – vidět na vlastní oči zítřejší popravu čtyř banditů, kteří čekají na smrt ve zdejší zadržovací cele. Muži zde přepadli banku a zabili člověka, avšak podle Jima toho mají na svědomí mnohem víc. Bandité ale s pomocí komplice z vězení uprchnou a dokonce unesou půvabnou Emmu, dceru místního obchodníka Guse Steinmetze (Jiří Voskovec). Po jejich stopách se vydají téměř všichni muži z městečka. A především Jim, který s sebou nosí fotografii své zavražděné ženy… (Česká televize)

(více)

Recenze (80)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám slabost pro westerny, ve kterých žene hrdinu pomsta nekompromisně po stopách padouchů. Tentokrát jsem však poněkud zklamán tím, že Jim sice zločince honí, oni před ním předpisově prchají, ale bohužel se přitom víc dumá než střílí a to mi moc nesedí. Já od westernu nečekám nic míň než divoké řádění na koních, nadsamectví s rychlými kolty a nějaké ty dámy padající do upocených náručí, ale tento snímek je vystavěn na jiných základech. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

G. Peck je dobrý a strašne charizmatický herec a táto úloha pomstiteľa mu sadla výborne. Nie je to typický western a hlavná sila filmu sa ukáže v závere, kde hlavná postava dôjde k záveru, ktorý všetko čo sa doposiaľ stalo ukáže v inom svetle. Zaslúžili si smrť? Možno áno, ale .... To nech posúdi každý sám. Jedného z banditov si zahral "Krásnoočko" alias Lee Van Cleef. Vidieť ho prosiť na kolenách o život po toľkých drsných úlohach bola trošku sranda. 80% ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní podívaná s ledovým pohledem Gregoryho Pecka v hlavní i vedlejší roli. Myšlenka filmu chvályhodná (kolikrát mě při sledování jiných westernů napadlo, že to mohlo být třeba takhle) a závěr mrazivý. Ještě by to bývalo chtělo výraznější hudbu a o trochu sugestivnější režii.___P.S. Televizní ořez (projeví se opět až po titulcích) je peklo. Peklo! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Gregory Peck a obličej lovce? Herec, který měl za svou tvář dostat Nobelovu cenu míru a který v Bravados zabíjí buď tak, že to není vidět a nebo je to zobrazeno velice decentně? Pokud ovšem mysleli zářezy na pažbě za lovení dívčích klínů, tak ano.. Křesťanský western zrcadlící dobovou zášť vůči mccarthismu a jeho honby za nevinnými (i když tihle čtyři desperáti byli nevinní jak Ceaucesku před popravčí četou), zakončený hryzajícím svědomím, zpovědí u kněze a modlete se za mě, ámen. Potěší drobná role mladičkého Lee "Il Brutto" Van Cleefa, ale žádný zázrak nečekejte. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Western Drzá čela (uváděný v TV pod názvem Bravados) s uhlazeným Gregory Peckem v roli cizince - mstitele popisuje hledání čtyř vrahů Peckovy ženy (jeden z nich je i Lee Van Cleef). Ti mají být za úsvitu pověšeni za jiný zločin, falešný kat jim však umožní útěk. Pak následuje dlouhé pronásledování, kdy Gregory Peck vede pěknými přírodními scénami výpravu zcela nesamostatných dobrovolníků, radí jim a všechno střílení vyřizuje sám... Překvapivý závěr a pokání vyzdvihne film zpět na solidní průměr. Ukázka z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=qG7QQvGX0PQ ()

Galerie (58)

Zajímavosti (6)

  • Albert Salmi dostal za roli Eda Taylora od National Board of Rewiew cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. (Terva)
  • Jeden z prvních filmů natočených barevným procesem pod značkou De Luxe. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama