Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V dnešní pohádce o království, kde je stále zima a sychravo se rozhodl pan král (V. Brabec) hledat pro svou dceru, princeznu Ledušku (J. Jurištová), ženicha. Jeden z nápadníků se s pomocí trpaslíka postaral o to, že se v královském paláci příjemně oteplilo. V království se díky němu totiž rozlilo teplo lásky pro princeznu i teplo skutečné, protože mladý chasník s pomocí dobrého skřítka objevil uhlí. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Papundeklová jeskyně s polystyrénovými či látkovými stalagmity, stalagmáty a uměle vyrobený les s umělými stromy dělají z této televizní pohádky bizarní dětskou podívanou, která si může podat ruku s americkými béčkovými filmy, které se točily v 50. letech jako ROBOT-MONSTRUM či PLÁN 9. Tyhle příšerné kulisy jsou bohužel obrovskou vadou na této pohádce, protože ta pohádka je dobře napsaná. Pohádka o objevu století pro ledové království, by si jistě zasloužila znovu přetočit za mnohem víc peněz, než jí bylo zde dopřáno. Podobně jako bylo soli dopřáno v BYL JEDNOU JEDEN KRÁL. [64. hodnocení, 1. komentář, 56%] ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hezky obsazená pohádka. Bohužel aktuální i v dnešní praštěné doby. Uhlí je nad zlato. Fajn nápad. Z námětu se dalo ale vytřískat mnohem víc. Akorát na to nebylo dost prostoru, i když mě tedy přišlo, že má pohádka mnohem delší stopáž. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tak to se české televizi povedlo. Na to, že pohádka vznikla před pětadvaceti lety, je v současnosti velmi aktuální. Sedící princezna navlečená ve svetru s šálou kolem krku, zateplenými sluchátky na uších, tetelící se zimou pod dekou a princ dobývající v lesích místo drahokamů uhlí, to je tedy něco, to jen tak nevymyslíš. Kdyby to nebylo pro pamětníky, řekla bych, že to natočili pro děti jako agitku k úsporám energie. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pohádka začíná podobně jako Princezna a půl království. Jiří Císler opět dokazuje, že měl v pohádkách hrát možná častěji. Nejvíc by se také mohla líbit možná na ostravsku a konečně také nevyhrávají jednou zlato a diamanty, ale prachobyčejné uhlí. Alespoň děti vidí, že ne všechno, co se blyští je důležité k žití. V pohádce jsou i pěkné písničky. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama