Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka o prozrazeném tajemství a růžovém keři. Královský šašek Olivier se snaží rozveselit nešťastnou královnu, která touží po dítěti. Odvede ji k vědmě, která jí pomůže a královně se narodí krásná dceruška. Musí však slíbit, že nikomu neprozradí kouzlo, které jí pomohlo k vysněné princezně. Královna, zářící štěstím, však po návratu tajemství vyjeví svému muži a přijde trest! Její dcera se promění v růžový keř. Nepomůže ani zoufalství a zlost krále, ani žal královny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

otík 

všechny recenze uživatele

Krátká variace na klasickou pohádku o Šípkové Růžence, tentokrát je však malá Růženka zakleta do šípkového keře a královna k ní chodí si povykládat, zatímco král jezdí na lov. Jenže pak přijde mladík se srdcem na dlani a vyzná růži lásku. Slabá těžce kulisová pohádka. Hudební režie: Eva Javúrková ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Působivý minimalismus, který si vystačí s jednou papundeklovou polorozpadlou zdí, holou místností se závěsem (potom postupně kolébkou a trůnem) a šesti postavami, aby byla převyprávěna jedna z klasických pohádek. Růženka tentokrát nespí, ale rovnu se změní v keř a to ještě kdo ví jaký, když z něj jak bolavý palec trčí ta růže na dlouhém stonku, nespí ani její královští rodiče, královna žvatlá u keře a král jezdí na lov, což, díky zmíněnému minimalismu, nevidíme a všechno to rozetne zasněný mladík s podivnou fixací na rostliny, který růži začne zpívat. Jo jo, zeťák, co zpívá do roští, to je sen každých rodičů, správná snacha potom dělá co? Vaří guláš kopřivám? ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama