poster

Dceruška Růže (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 32 min

Režie:

Jana Semschová

Scénář:

Anna Jurásková
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Působivý minimalismus, který si vystačí s jednou papundeklovou polorozpadlou zdí, holou místností se závěsem (potom postupně kolébkou a trůnem) a šesti postavami, aby byla převyprávěna jedna z klasických pohádek. Růženka tentokrát nespí, ale rovnu se změní v keř a to ještě kdo ví jaký, když z něj jak bolavý palec trčí ta růže na dlouhém stonku, nespí ani její královští rodiče, královna žvatlá u keře a král jezdí na lov, což, díky zmíněnému minimalismu, nevidíme a všechno to rozetne zasněný mladík s podivnou fixací na rostliny, který růži začne zpívat. Jo jo, zeťák, co zpívá do roští, to je sen každých rodičů, správná snacha potom dělá co? Vaří guláš kopřivám?(12.4.2014)

 • katu147
  *

  nic, nic, nic a najednou konec...(12.4.2014)

 • otík
  **

  Krátká variace na klasickou pohádku o Šípkové Růžence, tentokrát je však malá Růženka zakleta do šípkového keře a královna k ní chodí si povykládat, zatímco král jezdí na lov. Jenže pak přijde mladík se srdcem na dlani a vyzná růži lásku. Slabá těžce kulisová pohádka. Hudební režie: Eva Javúrková(16.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace