poster

Ostrov pro 6 000 budíků

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1977, 6 min

Režie:

Petr Sís

Předloha:

Miloš Macourek (povídka)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • Pohrobek
  ****

  Tématem čistá absurdnost a "laskavý výsměch". Nicméně funguje náramně. Typická macourkovská "přešvihnutost" o tom, že kdyby se Kolumbus neprobudil, nic by neobjevil. Provedením jsou nejzajímavější zřejmě nejrůznější způsoby likvidace dotěrných budíků.(1.8.2005)

 • Karlos80
  ****

  "Spánek je nejpříjemnější věc na světě, nestojí žádnou námahu a navíc je úplně zdarma". "Člověk je ze všech nejchytřejší, spal by celej život pokud by to šlo". "Když budím, facka, když nebudím facka, koho by to bavilo!" "A budí, jak se komu zachce, a je to nádhera, protože ať budí, jak budí, nikoho nevzbudí". Sakra, tak na tohle bych asi nikdy nepřišel, tohle bych nevymyslel, celé je to pak strašně moc pravdivé, nádherná neobjevená věc s příkladným Hrušínského mluveným komentářem. Macourkovu knížku s ilustracemi od Adolfa Borna jsem jako malý nikdy nečetl, teď už to dohánět nebudu, tak nějak díky tomuhle filmečku vím vocogo:-)(9.12.2013)

 • flanker.27
  ***

  Budíci to stejně jako buditelé nemají lehké, ale pořád mě to nedonutilo s nimi sympatizovat.(10.12.2013)

 • PinokKio
  ****

  Na tomhle ostrově plném naštvaných budíků bych rozhodně záchranu jako trosečník najít nechtěl ..(11.12.2013)

 • D.Moore
  ****

  Slovní hříčky Miloše Macourka typu "Človék se natáhne a usne, budík se natáhne a jde..." v podání Rudolfa Hrušínského, a tedy zase jeden z těch animáků, které by byla škoda nevidět. Nebo zaspat. Plus perfektní Liškova tikající hudba.(22.1.2015)

 • Tommassi3
  *****

  "Budík je samozřejmě naivnější než Palacký, a tak to zkusí o něco dřív.." ;)(31.5.2014)

 • italka63
  ***

  Milé kouzelné vyprávění pana Hrušínského o těžkém životě budíků.(10.12.2013)

 • Rodriguez
  ***

  Co by se stalo kdyby budík nikdy nevznikl? A proč ho vlastně po ránu tak nenávidíme? 50%(5.10.2016)

 • pytlik...
  ****

  Konečně někdo vyřešil otázku, která trápí každého zodpovědného člověka, totiž proč je v dnešní době daleko míň budíků než dřív. Já teda aspoň ve svém okolí neznám nikoho, kdo by tento přístroj používal. A budík, to je fakt výborné slovo... takové pravé české. Na jeho počest bych navrhoval přejmenovat žárovku na světlík, sirku na hořík, fernet na hořčík a zelí na kyslík.(3.12.2013)

 • Braddy
  ***

  Poněkud zvláštní film podle Miloše Macourka, který mě až tolik nechytil. A rozhodně se nedá moc popisovat, chce to vidět.(24.1.2005)

 • altaica
  ****

  Člověk je nejinteligentnější tvor – spal by celý život. Mladí budíci jsou čilejší než lidé. Chodí prakticky od narození. Zatímco se člověk natáhne a usne, budík se natáhne a jde. Hlavním školním předmětem malých budíků je ovšem zvonění. Hlavní poslání budíků, totiž budit, není vždy pochopeno. Jenže s nepochopením se setkal i Palacký, F,L,Věk a řada dalších buditelů..... Roztomilá animovaná ptákovina, absurditka,kdy toho budíci mají plná ozubená kolečka. Rudolf Hrušínský – dokonalý komentátor. Vřele doporučuji.(13.10.2012)

 • ArthasKarfa
  *****

  Vtipná myšlenka o těchto velkých "buditelích". :D(15.8.2018)

 • bear
  ***

  První profesionální film výtvarníka a režiséra Petra Síse, natočený ve studiu Jiřího Trnky.(13.11.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace