Růžový slon

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1989, 11 min

Jan Sládek

Obrana dětské fantazie a imaginace bez hranic. Proč by slon nemohl být růžový - svět přece není zcela černobílý.(23.8.2005)

Ale paní učitelko a nejen vy, vy vůbec nechápete děti..? Prase, vepř, čuník se kolikrát také kreslili růžově a přitom skutečnost byla a je také jiná. Já když jsem byl ještě malý tak jsem v hodinách výtvarné nauky nakreslil červeného lva jenom proto že jsem neměl žlutou. Ale zpět k filmu, hudba od Merty byla skutečně hypnotická řekl bych že i taková meditační a místami mi to připadalo jak když se tu hrálo na indický sitár. Celkový pohled dobrý.(5.4.2007)

Hlavne o nepochopení. Výborná hudba Vlada Mertu.(29.8.2005)

Malý Kandinskij je v každém z nás, ve většině je ale podobně ubit.(9.1.2016)

Souhlasím se všemi komentujícími :-) Proč by děti nemohly malovat růžové slony a kulaté obdélníky? Je přece krásné zkusit si spolu s nimi představit, co by bylo, kdyby... A pak nám možná ještě víc dojde, jak úžasné je to, že skutečnost je právě taková, jaká je!(31.10.2012)

Pohádka o tom, že svět dětské fantazie je na hony vzdálený vnímání světa dospělými.(27.3.2013)