Růžový slon

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1989, 11 min

Malá holčička ráda kreslí růžového slona. Dospělí (především učitelka kreslení a tatínek) ale pro její počínání nemají pochopení a snaží se ji všemi prostředky přesvědčit, že slon je přece šedý... Ale růžový slon ožívá a holčička s ním odlétá do říše fantazie. (Matematicka)

Pohrobek

Obrana dětské fantazie a imaginace bez hranic. Proč by slon nemohl být růžový - svět přece není zcela černobílý. ()

Karlos80

Ale paní učitelko a nejen vy, vy vůbec nechápete děti..? Prase, vepř, čuník se kolikrát také kreslili růžově a přitom skutečnost byla a je také jiná. Já když jsem byl ještě malý tak jsem v hodinách výtvarné nauky nakreslil červeného lva jenom proto že jsem neměl žlutou. Ale zpět k filmu, hudba od Merty byla skutečně hypnotická řekl bych že i taková meditační a místami mi to připadalo jak když se tu hrálo na indický sitár. Celkový pohled dobrý. ()

Matematicka

Souhlasím se všemi komentujícími :-) Proč by děti nemohly malovat růžové slony a kulaté obdélníky? Je přece krásné zkusit si spolu s nimi představit, co by bylo, kdyby... A pak nám možná ještě víc dojde, jak úžasné je to, že skutečnost je právě taková, jaká je! ()