poster

Doom

 • Německo

  Doom - Der Film

 • USA

  Doom

 • Slovensko

  Doom

 • Slovensko

  Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Já nevím, čím to, ale mě to bavilo. Ano, charaktery postav jsou ploché, dějová zápletka vachrlatá, povídání "vědkyně" Pike veselé, první hodinu se prakticky nic neděje. Většina problémů jde ovšem na vrub dost slabého scénáře, který v první polovině nedává moc prostoru pro výraznější rozjezd. Zato k režii nemám moc výhrad, Bartkowiak tlumí hluchá místa kde může (například rádobykůl drsňácké hlášky dokáže utlumit k téměř snesitelné civilnosti) a je jen škoda, že nebyl u projektu od počátku. Akce vypadá dobře, FPS pohled netřeba komentovat. Závěrečný souboj full contact sice do světa Doomu moc nepasuje, na druhou stranu jde o jednu z nejlépe natočených mlátiček s krví, zraněními a bolestí. Je to tak na 3,5*, ale poněvadž jde o zatím jednoznačně nejlepší herní film, který mě na hodinu a 40 minut opravdu zabavil, a poněvadž je pořádných akčních hororů jako šafránu, dávám s velmi přimhouřenýma očima 4.(4.11.2005)

 • Pepinec
  *

  To víte, že i já jsem kdysi hrával Doom. Tak jsem byl jednoduše zvědav, jak vypadá film inspirovaný touto hrou. Upřednostnil jsem ho v nabídce mnohem lépe hodnocených filmů, a skrz vraždění zmutovaných neviňátek jsem se prozíval k dvouminutové pasáži, uschované až na samém sklonku filmu, která mi konečně hru připomněla. Ať už se však na Doom dívám z pohledu bývalého hráče nebo člověka, který neví, o co jde, napadá mě jen jediná otázka; co to hergot bylo? "Pane starosto, půjčte nám klíče od městské kanalizace. Vezmeme s klukama bambitky a půjdeme si tam něco natočit. Že tam je tma? To nevadí, oni kluci stejně nejsou moc hezcí, navíc mají baterky. Jé, pane starosto, vy zrovna hrajete Doom! Aha aha, zajímavé..."(4.12.2011)

 • kinej
  **

  Myslím, že na téma Doomu, by se dal napsat mnohem zajímavější příběh. Tento stávající je nudný až běda. Tvrdí mariňáci kopírují osté hochy z Aliens, zde jsou však tak drsní, že to až hraničí s karikaturou. Na filmu se asi také podepsal nízký rozpočet, takže prostředí tam působí ještě hůře, než průměrné epizodě seriálu Stargate. The Rock je špatný herec a vlastně nikdoi kdo si zde štěkl není žádný Moliére. Taky mě iritovali předimentované a slabé zvukové efekty. No a onen pohled z 3D perspektivy, je zajímavý, ale dobrý zrovna taky není.(17.11.2006)

 • Spiker01
  ***

  Moc nevím, kde se stala chyba. Problém podle mě není v tom, že by to byla špatná adaptace stejnojmenné hry, ovšem jedná se zkrátka o béčko se vším všudy, tedy mizernými triky a mnoha roztodivnými situacemi. Celkově bych řekl, že leckoho film bavit může, ale mě zkrátka příliš nezaujal a i přes povedený závěr a skvělou fps scénu vesměs nudil. Btw Karl Urban větší badass než the Rock? Zvláštní...50%(27.12.2014)

 • imf
  ***

  Chewieho názor, zrcadlově obrácený ;) Expozice je až příliš dlouhá (kolem hodiny) a mariňácké špičkování á la Aliens je sice chvályhodné, ale nikdo se z něj na zadek neposadí. Pak ale Rock popadne BFG, mezi jeho bližními to začne mutovat ostošest a z některých hrdinů se stanou superhrdinové (a to doslova). Bartkowiak herní adaptaci ukočíroval bez zbytečných ústupků a spokojeni snad budou jak příznivci předlohy, tak fandové akčních filmů, pokud se smíří s tím, že filmový Doom je megabéčko s průměrnými hláškami, nadprůměrnými triky a velmi silnou závěrečnou dvacetiminutovkou.(26.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace