• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

• monolog

Někde jsem kdysi četl, že Dwayne Jonson je důstojným nástupcem Arnolda Schwarzeneggera. Hovno! Kdyby Arnie hrál ve stejných sračkách, jako tenhle Skála, nikdy by se z něj guvernér nejmocnějšího státu USA nestal, protože by fanoušky nezískal. Nevím, jaká česká společnost do toho dala prachy, ale měli by se zamyslet, jestli je nechtějí raději vkládat do něčeho smysluplnějšího. Postavy plytký, děj o ničem prokládanej akcí pro oko, která je vložená čistě jen kvůli zrychlení děje. Jedinej mě zaujal Karl Urban, ale to možná bude tím, že jsem ho viděl v Riddickovi. No, pohoršil si. Film nemá děj a to je to nejhorší, co se filmu může stát, přestože u filmů podle počítačových her je to pravidlem. Je to škoda, mohl to bejt dobrej SF akčňák, takhle to je jen nuda. Jedna lepší scéna je téměř finále, který je natočený jak ve hře (první osoba, střídá zbraně, zabíjí mrchy apod.), ale to na dobrej film nestačí. Nevadilo by mi ani tak, kdyby postavy nebyly nijak moc prokreslený, příběh ohranej a herci jaloví, ale muselo by to být zábavný. A to to není.(9.5.2006)

Neznám snad nikoho, kdo by neproseděl x-stovek hodin u Dooma. Jedna z totálně kultovních akčních first person her se dostala na filmová plátna. Ožijí tak nestvůry jako Hellknight, Pinky demon a další. Film se odehrává přesně tam, kde Doom 3. Takže je jasné, jaké bude prostředí. Temné zákoutí a uličky komplexu na Marsu + kvílející lidé a tuny démonů a zombíků. To mě vyloženě sedí, pěkná temná a napínavá atmosféra, partička mariňáků. Úplně se vidím jak sedím u pc a pařím:D Postupné odumírání party nadržených mariňáků a přibývající střety s ne-zrovna přátelskými démony, kteří jsou namaskováni parádně. Doktor Carmack nebo asi náhoda:D (tvůrce legendárního Dooma z ID Software se jmenuje Carmack). Komu se líbí hra, tomu se bude určo líbít i film, je to vlastně 3dakce na plátně. Myslím, že fandové hry, tak jako já si mohou dovolit dát o hvězdičku více:)(21.11.2005)

• Lima

Zatímco hra překypovala sladce temnou atmosférou a hustým výskytem potvor všeho druhu, filmový přepis je obrazově neskutečně FÁDNÍ záležitostí, bez atmosféry a i na těch monstrech se překvapivě škudlilo. Zde ani Rockovo charisma výsledný chabý dojem nezlepšilo. Carmacku, až potkáš Bartkowiaka, flákni mu jednu i za mně....(5.1.2006)

Úžasně odpočinková věc a zároveň perfektní nenáročná odměna po těžkém pracovním týdnu, to je DOOM. Přesně zapadá do škatulky filmů, vysílaných v pátek v deset hodin večer na komerčních TV, k čemuž se váže spousta špatných, ale i dobrých věcí. Je to blbé, je to k prasknutí nacpané neherci a hrozně béčkové, zároveň to ale má povedenou akci, šílené hlášky a ucházející atmošku. Když u toho člověk vypne a rozvalí se na pohovce, není v tu chvíli na světě lepší filmové volby!(6.8.2011)

• D.Moore

To byla zase jednou hrůza. Hry mám rád, dokonce jsem nedávno zase dohrál první i druhý díl, ale nebýt loga, Marsu, korporace UAC a zbraně BFG, snad bych ani nepoznal, že s nimi tento výtvor má něco společného. Nejde mi ani o příběh, ten je přiměřeně videoherní a nic hlubšího jsem nečekal. Jde mi o promrhaný potenciál, o nevyužití takového množství rozličných herních příšer a démonů, o nulovou atmosféru (Bát se? Ani nápad!) a bídné technické zpracování na úrovni průměrného televizního či video filmu. Zkrátka všechno špatně. I tolik vychvalovaný záběr z pohledu první osoby byl naprosto nudný až směšný. Líbila se mi jen Rosamund Pike, ale to rozhodně není zásluha tvůrců.(22.8.2014)

• - Dwayne Johnson (Sarge) přiznal, že mu ze stejnojmenné počítačové hry, která byla předlohou, bylo nevolno. (Corpsegrinder)

• - Mnoho postav je pojmenovaných podle členů vývojového týmu Id Software, kteří se podíleli na vývoji série Doom, jsou to například Dr. Carmack – John Carmack či Dr. Willits – Tim Willits. (imro)

• - Role Johna Grimma (Karl Urban) byla nabídnuta i Vinu Dieslovi, ale odmítl ji. (Corpsegrinder)