• Německo

Doom - Der Film

• Německo

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

• Niktorius

Dosazuji své dávné hodnocení z mých vlastních webovek: Karl Urban, jakožto mariňák John Grimm a silák The Rock, jako jeho nadřízený seržant pak doprovází diváky primitivním dějem, ve kterém se lidé na vědecké základně na povrchu Marsu proměňuji v slizké příšery. Řízeni bídným scénářem, pronikají na základnu povolaní mariňáci, aby situaci vyřešili a zabránili invazi monster na Zemi..Zcela nezajímavý děj ještě podtrhuje nezvládnutá režie Andrzeje Bartkowiaka, přičemž akční scény (jež by měly být chloubou filmu) jsou pojaty značně nepřehledně a do snímku se nepodařil přenést ani kousek z atmosféry herní trilogie, jež stála filmu předlohou. Krátká scéna viděná z pohledu první osoby spíše připomíná arkády typu House of Dead, než nadupaný/strašidelný (podle toho zda máme na mysli první dva díly nebo trojku) Doom. Není se proto čemu divit, že filmová podoba Doomu si na sebe v kinech ani nedokázala vydělat (kritici film rozstříleli na kusy) a tvůrci budou rádi, pokud se jim nějaké peníze vůbec vrátí z prodeje VHS a DVD, či z televizního vysílání. Pro pravý pekelný zážitek tedy spíše doporučuji zapnout počítač, než DVD přehrávač...(13.10.2007)

I když PC hry vlastně nehraju, šel jsem v posledním týdnu do dvou adaptací "proslavených" her DOOM (kdo by neznal :) a SILENT HILL (nezám vůbec).... Srovnání dopadlo z mého hlediska překvapivě. Bavil jsem se u DOOMa a neuvěřitelně jsem se nudil u SILENT HILL.... Doom je samozřejmě taky "blbost", ale je svižně natočený, kupodivu úsměvný a chatrný děj zachraňuje charisma dvojky Urban & Rock (v Silen Hill to celé nezachraňuje nic). Také "finále" mě v Slient Hill spíš rozesmálo a naopak v Doomovi mě přimělo k přihození další hvězdičky..... Vychází pro mě poučení, že adaptace PC her o kterých vůbec nic nevím nebudou nejspíš určené mému oku :)(26.8.2006)

Hned mi bylo jasny, ze nepujde o nejakej velkofilm, ale o becko, coz se potvrdilo, ale je to becko hodne dobry. Nechapu ty nizky hodnoceni, podle me se film v ramci moznosti hodne poved. Precejen Doom je bezducha strilecka skoro bez pribehu a Doom 3, kterym se film nejvic inspiroval, je to samy, jen udelanej vic hororove. Takze v ramci moznosti byl pribeh slusnej a par scen bylo docela strasidelnejch. A zaverecna pointa, proc je nekdo nadclovek a nekdo monstrum byla sice dost naivni, ale asi by se lepsi nevymyslela. Herci jsou v pohode, Rock je jako vzdy krutej a obcas hodi hlasku a nehraje nejhur a Karl Urban je taky v pohode. Stejne ale film pusobi jako promarnena sance. Mohlo tu bejt trikrat tolik akce, vic druhu monster a hlavne vic akce s BFG. Film mi prisel jako takovej chudej pribuznej Vetrelce. Ze zacatku se sice moc nedeje, ale me film bavil od zacatku do konce, navic perfektni zvuky a hudba, bezchybny triky, obcas dost krve a hlavne petiminutova kruta akce z vlastniho pohledu. Bavil jsem se fakt perfektne a film nema zadny nudny mista, mezi hernima adaptacema se radi mezi ty nejlepsi, ale presto sel udelat daleko lip.(8.6.2006)

• tron

„Stav Dr. Carmacka je neliečiteľný, pretože Dr. Carmack je mŕtvy.“ Páčil sa mi RESIDENT EVIL aj VOTRELEC VS. PREDÁTOR (a to už je vážne čo povedať), ale DOOM je teda poriadne nudná konina! Andrzej Bartowiak (ktorého životným veľdielom je solídna seagalovka LOVEC POLICAJTOV) vykráda všetko možné (hlavne z votreleckej ságy) a to tak, že to miestami neskutočne bije do očí (obrovský Afroameričan s rotačákom, to ako vážne?). Lenže márne sa snaží byť „stará škola" (SPOILER finále pozostáva z toho, ako sa dvaja tvrďácki svalovci mlátia v jednej miestnosti! SPOILER), proste je mimo. Tvorcom robí zjavný problém čo i len dobre natočiť "tradičnú" scénu s vulgárnymi mariňákmi v letiacej helikoptére. Plus príšerné chovanie vojakov (začnete v hrobovom tichu smrteľne nebezpečnej marťanskej základne citovať Bibliu?) a veľmi nesympatické (už fyzicky) herecké obsadenie. S čestnou výnimkou The Rocka, ktorý sa milo nebál prijať SPOILER relatívne zápornú rolu SPOILER. Len zopár vecí má šmrnc (desaťminútovka „z pohľadu hráča“, miestami slušné hlášky: „Je to len pár dní, čo som tuná seržanta prosil, nech nám do tímu privedie nejakú slečinku.“). Obrovské sklamanie. Doom: Annihilation z r. 2019 nebol o veľa lepší (ale o čosi áno...), no aspoň sa na nič nehral.(21.5.2006)

Moc nevím, kde se stala chyba. Problém podle mě není v tom, že by to byla špatná adaptace stejnojmenné hry, ovšem jedná se zkrátka o béčko se vším všudy, tedy mizernými triky a mnoha roztodivnými situacemi. Celkově bych řekl, že leckoho film bavit může, ale mě zkrátka příliš nezaujal a i přes povedený závěr a skvělou fps scénu vesměs nudil. Btw Karl Urban větší badass než the Rock? Zvláštní...50%(27.12.2014)

• - Rosamund Pike, která ve filmu ztvárnila vědeckou badatelku se zúčastnila několika pitev a hodin anatomie na jedné z pražských lékařských fakult. (Amplifier)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 44. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Film se natáčel také na Barrandově. (Specs)