poster

Doom

 • Německo

  Doom - Der Film

 • USA

  Doom

 • Slovensko

  Doom

 • Slovensko

  Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  **

  První hodinu, která je s lehkými pauzami více či méně nudná, jsem se uklidňoval tím, že je to pořád o úroveň lepší než AVP a o chlup zábavnější než druhý Resident Evil. Technicky kvalitnější podání bohužel neutralizuje dlouhé a nezáživné bloudění chodbami, kde se nestřílí, ale v podstatě jen pasivně čelí hrůze, která vystupuje z temných zákoutí (nějaká ta ruka před ječícím obličejem, monstrum pobíhající v potrubí apod.). Psychologie postav nepřesahuje rámec konverzačních klišé "v blbých akčních filmech". nadhozená traumata i motivace postav jsou k smíchu, ale díky bohu mariňáky vede charismatické a herecky "nad-kvalitní duo" Karl Urban a zkrabacené čelo The Rocka. Jenže ani oni by nestačili na víc jak smutné dvě hvězdičky nebýt výborného finále. Jakmile se z Urbana stane smrtonosný badass, jakmile Bartkowiak vytáhne pohled "z vlastních očí", vypustí do něj konečně plně funkční riffy a nechá efektně porcovat příšerky, je z Dooma jako zázrakem solidní akčňák. Navíc korunovaný velmi dobrým a do mrtě stylovým full-contact soubojem, s vychutnaným nástupem. O to víc ovšem zamrzí prázdnota rozlézající se všude před perfektní závěrečnou dvacetiminutovkou...(26.10.2005)

 • Spiker01
  ***

  Moc nevím, kde se stala chyba. Problém podle mě není v tom, že by to byla špatná adaptace stejnojmenné hry, ovšem jedná se zkrátka o béčko se vším všudy, tedy mizernými triky a mnoha roztodivnými situacemi. Celkově bych řekl, že leckoho film bavit může, ale mě zkrátka příliš nezaujal a i přes povedený závěr a skvělou fps scénu vesměs nudil. Btw Karl Urban větší badass než the Rock? Zvláštní...50%(27.12.2014)

 • Dadel
  **

  Další promarněná příležitost. Když "adaptujete" videohru tak, že do filmu nedáte žádné z mnoha oblíbených monster, zápletku změníte tak, že úplně vyškrtnete peklo a uděláte z toho úplně obyčejnou variaci na zombie film, těžko můžete čekat, že se to bude fanouškům hry (k nimž se hrdě hlásím) líbit. Herci jsou kromě Rocka nevýrazní, prostředí fádní a jedna podařená sekvence "z vlastního pohledu" to nezachrání.(18.11.2005)

 • Kaka
  **

  Zhruba pětiminutová "herní" sekvence je vskutku něco nového a pro fandy této kultovní hry bezesporu skvělý zážitek, avšak po celý zbytek filmu se toho vlastne už moc neudá. Záčátek je solidní, s dobrou atmosférou. Avšak postupem času se film dostane do takového stádia, kdy vykrádá všechny své slavnější a lepší kolegy (Predator, Aliens, Resident Evil atd). Atmosféricky celkem zdařilé (temné moderní laboratoře - sázka na jistotu) a herci jakž takž ucházející. Karl Urban je opravdu vynikající, Rock překvapivě nic moc. Akce solidní, sic místy trochu zmatená a nepřehledná. Zaujme tak především výtečné ozvučení, protože ať si namítá kdo chce co chce, Doom je dělaný jen a pouze pro pořádnou zvukovou vatáž. Potom je to opravdu mazec...bezdějový mazec...(10.4.2006)

 • petero
  ***

  Doom je evidentne natočený podľa PC hry Doom 3. Ale pozor, pretože film sa vydal iným smerom. Príšery rapídne ubudli a naopak základňa na ktorej sa niečo stalo, nikto nevie čo a ani sa to pekne dlho nedozvieme (ešte že sme hrali hru pravda pán scenárista), je pomerne dosť zaľudnená. Zásahové komando sa na Mars dostane dosť čudným teleportom, bohužiaľ nie takým ako je v hre, blúdi po chodbách a mimoriadne nehlučné príšery útočia tak bleskovo, že nie je nič vidno. Treba povedať že 2/3 filmu sú dosť nevábne a v podstate sa nič nestane, komando žiaľ neoslní charaktermi postáv ako to z Votrelcov. Prvýkrát film zaujme až vývojom jednej postavy, no pravdaže to už máme dobrú hodinu filmu za sebou. A potom príde To čím sa tento film zapíše do povedomia každého diváka a bude vždy spomínaný spolu s jeho názvom. Áno je to ten FPS pohľad, ktorý je v rámci možností naozaj vydarený a tvorcovia si na ňom dali evidentne záležať. Kamera prenikne do hlavy postavy a už ste to vy kto účinkuje vo filme. Záber ako sa pohľad zdvihne zo zeme, pozrie do zrkadla, uchopí svoju zbraň a automaticky sa otvoria prvé dvere je to najlepšie čo nám ponúka filmografia tohoto roku. A nasleduje vybýjanie protivníkov z bezprostrednej blízkosti a full kontakt s jednou príšerou len s motorovou pílou. Fanúšikovia hernej série chrochtajú blahom a ostatný nech sa strčia(2.11.2005)

 • - Scénárista David Callaham si prací na Doomovi odtočil svůj filmový debut. (imro)

 • - Rosamund Pike, která ve filmu ztvárnila vědeckou badatelku se zúčastnila několika pitev a hodin anatomie na jedné z pražských lékařských fakult. (Amplifier)

 • - Dwayne Johnson si ve filmu zahrál svou první zápornou roli. (JARDAHONDA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace