• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

• Phobia

Bóóóže, zač mě trestáš? Nejsem fanatická vyznavačka slavné FPS "DOOM" či jejích pokračování, ale tohle znesvěcení si dávný kult počítačových her skutečně nezasloužil. Neoriginální scénář bez špetky nápadu, absolutně nesympatické postavy, stereotypní prostředí, NUDA... Pár záběrů akce "z vlastního pohledu" bylo celkem fajn a za to také dávám jednu hvězdičku, ovšem podobný zážitek si mnohem radši dopřávám u PC her. Opravdu zklamání, úroveň filmu jako u nejhorších exkrementů od Uwe Bolla. 15%(10.4.2009)

• Kaka

Zhruba pětiminutová "herní" sekvence je vskutku něco nového a pro fandy této kultovní hry bezesporu skvělý zážitek, avšak po celý zbytek filmu se toho vlastne už moc neudá. Záčátek je solidní, s dobrou atmosférou. Avšak postupem času se film dostane do takového stádia, kdy vykrádá všechny své slavnější a lepší kolegy (Predator, Aliens, Resident Evil atd). Atmosféricky celkem zdařilé (temné moderní laboratoře - sázka na jistotu) a herci jakž takž ucházející. Karl Urban je opravdu vynikající, Rock překvapivě nic moc. Akce solidní, sic místy trochu zmatená a nepřehledná. Zaujme tak především výtečné ozvučení, protože ať si namítá kdo chce co chce, Doom je dělaný jen a pouze pro pořádnou zvukovou vatáž. Potom je to opravdu mazec...bezdějový mazec...(10.4.2006)

Hra a film sú veľmi podobne filmu Aliens, ale to mne vôbec neprekáža (práve že sa mi to páči). Scenár nie je zas až tak špatný, skôr by som povedal, že by to chcelo iného režiséra. Ak zoberiem najsilnejšiu stránku hry a porovnám to s filmom, tak to má veľmi slabú atmosféru. Inak akcie, herci, prostredie, dej všetko sa mi to ľúbi, rovnako ako scéna, keď Karl Urban dostane 24 chromozóm a vidíme len ako drží zbraň (a to všetko je ešte vygradované Mansellovou hudbou). Rozhodne to nie je perfektný film, ale nech si hovorí kto chce čo chce, mňa to bavilo a rád si to dám ešte raz. Jeden s mojich Guilty Pleasure filmov. Obľúbený soundtrack: Containment Breach, First Person Shooter, Go To Hell. Pridané scény do DC: http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=2807 Theatrical Cut 75% - 3* / Unrated Cut 80% - 4*(15.11.2009)

I když PC hry vlastně nehraju, šel jsem v posledním týdnu do dvou adaptací "proslavených" her DOOM (kdo by neznal :) a SILENT HILL (nezám vůbec).... Srovnání dopadlo z mého hlediska překvapivě. Bavil jsem se u DOOMa a neuvěřitelně jsem se nudil u SILENT HILL.... Doom je samozřejmě taky "blbost", ale je svižně natočený, kupodivu úsměvný a chatrný děj zachraňuje charisma dvojky Urban & Rock (v Silen Hill to celé nezachraňuje nic). Také "finále" mě v Slient Hill spíš rozesmálo a naopak v Doomovi mě přimělo k přihození další hvězdičky..... Vychází pro mě poučení, že adaptace PC her o kterých vůbec nic nevím nebudou nejspíš určené mému oku :)(26.8.2006)

• Lima

Zatímco hra překypovala sladce temnou atmosférou a hustým výskytem potvor všeho druhu, filmový přepis je obrazově neskutečně FÁDNÍ záležitostí, bez atmosféry a i na těch monstrech se překvapivě škudlilo. Zde ani Rockovo charisma výsledný chabý dojem nezlepšilo. Carmacku, až potkáš Bartkowiaka, flákni mu jednu i za mně....(5.1.2006)

• - Film se natáčel také na Barrandově. (Specs)

• - Dwayne Johnson (Sarge) přiznal, že mu ze stejnojmenné počítačové hry, která byla předlohou, bylo nevolno. (Corpsegrinder)

• - Idea názvu hry napadla programátora hry Johna Carmacka v roce 1992 při sledování filmu Barva peněz (1986), kde Vincent Lauria (Tom Cruise) přichází na kulečník s kufříkem s vlastním tágem a na otázku "What you got in there?" („Co v tom máš?“) s úsměvem odpovídá "In here? Doom" („Zde? Zhoubu“). (Aelita)