Romero využil všechny svoje nabyté kvalitní zkušenosti a dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Film je v podstatě ve všech směrech velice vyrovnaný, ať jsou to herecké výkony, děj, spád, akční scény, masky, gore scény, tradiční kritika společnosti ... Prostě všechno tak nějak šlape na velice kvalitní úrovni. Není to však vyjímečná bomba, vzhledem k například Snyderovu remaku "Dawn of the Dead", který je mnohem dinamičtější, nebo "28 týdnů poté", který je mnohem depresivnější ...(23.4.2008)

Zombie nezombie, polhodinka naviac v tomto prípade by vôbec neškodila. Veľká škoda, že Romero nešiel viac do hĺbky a nevyťažil zo skvelého nápadu maximum. Každopádne aj v tejto podobe s mnohými chybami a béčkovým vzhľadom dokáže Land of Dead vtiahnuť diváka do seba ako máloktorý film v dnešnej dobe, nehovoriac o hororoch.(17.2.2011)

Hodně nejednoznačný film. Chvíli se to tváří vážně a chvíli to působí jako komedie. Partu zombieků vedenou jedním zombie vůdcem, kterej ostatní zombíky učí střílet z kulometu a prostě mu to myslí opravdu nejde brát příliš vážně. Některé smrti ve filmu byly také dost vtipné a místo toho, aby se člověku zvedal kufr, tak se spíš za břicho popadal. Například přetažení držky přes lebku si budu pamatovat jako komickej vrchol tohoto filmu a ne jako největší nechuťárnu a myslím, že autoři to tak i zamýšleli. Mělo to ale docela nudnou první polovinu, zachránila to až lepší druhá polovina a slušný závěrečný masakr. Po filmech jako Úsvit mrtvých a 28 dní poté už mám navíc pocit, že se v žánru zombie (nebo obecně nákaz, které lidi mění v krvelačná monstra, protože zombie se ve 28 dnech poté nenachází) už asi nikdy nic lepšího neurodí. Celkově jsem se však u Land of the Dead slušně pobavil a na dlouhej večer bych to i mohl doporučit.(21.2.2011)

A ďalší zombícky film pri ktorom mi niečo málo chýbalo k dokonalosti. Vadilo mi tam truchu to rozmýšlanie zombíkov a tá ich sila, ktorou trochu moc ľahko trhali ludí nakusy. Na mrtvoly je to trošku moc sily. Inak je to parádna zábava a konečne aj tá akcia sa už dá a krvi sú tu naozaj litre. VIDENÉ 2x(15.7.2011)

Jen mi trochu vadilo, že se Romero snažil prezentovat zombíky jako "inteligentní" tvory. Co já vím, tak to mají být prostě chodící mrtvoly, co jen žerou lidský maso, a ne žádné ,,myslící hlavy". Vyjma tohodle, tak potom spokojenost.(26.9.2011)

Vcelku originální zombie horor a první film, co jsem od legendárního Romera viděl. Bylo tu pár zajímavých nápadů (speciální náklaďák, přemýšlející zombíci) a u některých jsem se dokonce i zasmál (ohňostroj). Celkově mi to přišlo natočený s přehledem a paradoxně vcelku "pohodovou" atmosférou. Příběh fajnovej, dějová linka s boháčem se mi hodně líbila. Zombíci slušně namaskovný, triky vcelku dobrý a herci taky v pohodě. Docela jsem si to užil, čtyři slabší hvězdy.(15.11.2011)

ja mám radšej inteligentnejší Úsvit alebo 28 dní potom, nemám rád prvky humoru v zombi-filmoch. Ale pozerať sa to dá je to taký priemer, nič ohromujúce.(19.3.2012)

• Bollek

Celkem tradičně pojatý zombie film. S příběhem si autoři asi velkou hlavu nedělali. Postavy snad nemají žádné emoce, jsou to pouze "drsňáci". A to, s jakou jednoduchostí nemrtví trhali lidská těla, mi přišlo trochu nereálné. (Nejsem si jistý, jesi lze chytit člověka za vlasy a vytrhnout mu tím hlavu z páteře.) Důraz je kladen hlavně na akčnost a rozhodně se tu nešetří krví. Po uspěchaném konci jsem byl hodně zklamaný. Spíš se mi zdálo, jakoby konec chyběl.(9.7.2012)

Mohlo to mít i na víc, kdyby nebylo kdyby. Takhle je to celkem pohodavá zombie věc. Nic extra. Určitě se vám těch pár zombie jokeů může zalíbit. Ale nic nového pod sluncem.(20.12.2012)

• Chuppa

Zpracování zombie trhající lidi na kusy bylo povedené, ale ten koncept, že zombie začnou myslet a používat střelné zbraně mě přišel fakt debilní. Obsazení taktéž, Mentalista a Mario se prostě do takovýho filmu nehodí..(23.4.2015)

• vikino1

Ne ne tohle se nepovedlo. Romero si neuvědomil, že v roce 2005 se diváci už nespokojí s trykama jak z osmdesátek. Ani příběh není nic extra. Ono je to vlastně o bandě blbců, jednom náklaďáku a zombíkách. Bez nápadu, bez zaujetí, bez gradace a bez pořádných postav.... A je to poslední film, ve kterém jsem viděl, že vojáci stříli zásadně od pasu :-)(21.6.2017)

Lahůdkový zářez do zombieho subžánru, kterému nejde prakticky co vitknout. Je to zábavné,je to krvavé a především to má pomalu se pohybující dobře vypadající zombíky a slušnou atmosféru.(7.8.2019)

Tiez pocitujete to jemne chvenie v zaludku pri navrate cloveka, ktory napriek predpokladom ostal legendou? Je dobre vediet, ze niektore veci proste ostavaju take, ake sme ich vzdy mali radi. Potesi takto aj Carpenter?(18.11.2005)

Mě se tento snímek prostě líbil i když té krve a podobných zombií pojídajících nějaké části lidského těla tam bylo na moje gusto až moc, jinak dobrý snímek...(3.2.2006)

Naprosto dokonalý zombie splatter. George Romero tu bezpochyby dokazuje, že je králem hororů. Tedy alespoň těch, které se spíše než na psychologii zaměřují na násilí a vyvražďování. I když, nenechte se mýlit, hrůzy se zde také dočkáte - téměř němé záběry na nemrtvé (hlavně ze začátku) opravdu vyvolávají nefalšovanou hrůzu. Romero je skvělý jak v budování atmosféry, tak v samotné akci. Příběh je staromilsky drsný. Výběr herců je bezchybný - kraluje Dennis Hopper, ale i Simon Baker, John Leguizamo a Asia Argento (k nakousnutí) odvádějí dle mého názoru skvělou práci. Je skvělé, že i dnes může vzniknout podobný film.(13.5.2007)

Celá krajina je plná zombíkov. Ľudia prežívajú v meste bezpečne zabarikádovanom a oddelenom vodou. Bohatí tu však vykorisťujú chudobných a medzi ľudmi vládne nespokojnosť. Zombíci začínajú podliehať evolúcii, zhromaždia sa do masy, berú do rúk ako zbrane všetko, čo im príde pod ruku a blížšia sa k mestu. A voda ich tentokrát nezastaví!!! Romero sa vrátil, oprášil starú trilógiu, večitú zápletku a pridal moderné nabrutálnejšie gore násilie hodne jeho zombíckeho majestátu. Nový Úsvit mŕtvych je dokonalá pecka, Hory majú oči je nápor na nervy, pocit z Krajiny mŕtvych sa dá vyjadriť len slovami humus, sliz, vracanie, znechutenie a v žiadnom prípade pri tom nejedzte!!! Požieranie a porcovanie vnútornosti nezvládal lepšie ani Fulci. Ako zombie fajnšmejker som chrochtal blahom a odpúšťam predvídateľný stupídny dej a dialógy. Je tu násilie, je tu množstvo krvi a končatín a zo dve plné obžraté hlavy sviežich nápadov. A to je podstatné:-).(13.3.2008)

Osobne som si nemohol vybrať lepšie pre svoj prvý komentár. Prešlo plných 20 rokov od Day of the dead a kráľ a spolutvorca subžánru -ZOMBIE horor- George A. Romero sa vrátil k svojej sérii v plnej paráde. Film má tú správnu dĺžku, pôsobivého prachatého hajzlíka v podobe Dennisa Hoppera a hlavne: plno, plno Walking Dead. Nijak mi nevadí mierne mysliaci zombík, režisér aj tak necháva ich "spomienky" a vnímanie na veľmi primitívnej a skratovitej úrovni ("Vyplo mi zbíjačku ... nuž čo, idem ďalej! :-)). Ono skôr pochopím zbytkové fungovanie mozgu ako perfektne pracujúce prehnité stehenné svaly - napriek tomu mám Snyderových pretekárov z Dawn of the dead neuveriteľne rád. Pre mňa 5 ***** a keby to šlo, tak 6 za upgrady žánru ako vynáranie sa zombies z vody, baterkový pohľad na hodovanie v sklade a najmä chlapík s hlavou visiacou na chrbte a jeho "nadhodené" zahryznutie :-)))))(17.7.2008)

• Jara_II

V hororech tápu, nemám nasledováno téměř nic a k tomuto filmu jsem se dostal vlastně omylem (hledal jsem prvotinu Zacka Snydera). Kdo se v tom taky má vyznat, když během jednoho roku vyjde Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých a Země mrtvých. No teď ale aspoň vím kdo je George A. Romero. Příběh který Země mrtvých nabízí je asi klasicky o ničem, taky co hlubokomyslnýho vymýšlet v zombie žánru. "Přemýšlející" zombie mi určitě nevadil, ale celkově se těch mrtvých snad není proč bát. Já vlastně neviděl žádný klasický zombie film, vše co jsem viděl bylo 28 dní poté, 28 týdnů poté, Já legenda a Resident Evil (možná jsem na něco zapomněl). U všech těchto filmů jsem alespoň sem tam dostal strach, u Země mrtvých ne. Zombíci mi přišli směšní, pomalí - to že se dají zabít jedinou kulkou taky není úplně podle mých představ. To jak všude lítá maso mi taky po určité části filmu začlo vadit, nic se nemá přehánět. Podle komentářů tuším že Úsvit mrtvých bude pro mě stravitelnější.(18.3.2009)

• Pepeto

jedna * za Likvidátora...inak maximálne trapná kokotina...(30.3.2009)

Celkem vkusně a zajímavě udělané :)(26.4.2009)

řekl bych obstojné pokračování Úsvitu mrtvých. Člověk se občas i lekne, ale opravdu strach jsem zde nepocítil. Zombie působí realisticky až na onu schopnost že se zombie "učí" a najednou tam pochodují M16kama v ruce. Je to tak 65%. Koukatelnej večerní horor k popcornu idealka(:(20.10.2011)