Návrat ku klasickým motajúcim sa zombíkom dopadol dobre. Teda dobre oproti sra*kám ako RESIDENT EVIL. Oproti Snyderovmu ÚSVITU MŔTVYCH pôsobí prispato a oproti komediálnemu SÚMRAK MŔTVYCH film príliš "rozmýšľa". Hrdinovia sympatickí ako plyšový medvedík, Asia je len(!) na okrasu a Dennis Hopper jediný prekvapil. Romero sa vrátil veľkolepo, ale dnešný divák potrebuje o trochu viac adrenalínu...(14.2.2006)

Co to má znamenat, že zombálové dovedou myslet? Co to na mě jako šijete?? Zas mám o něco víc nabouranou svojí ideu, o přežití po brutální pandemii. Jaderná válka klepe na dveře a nikdo neví. A co mám jako teď dělat? Už tak můj spánek stojí za houby. Sakra! Jediný, co mě uklidňuje může být to, že rána do hlavy stále zůstává sázkou na jistotu. Jinak uááá. A co říct závěrem? Snad jen: VÍC STŘEV, VÍC STŘÉÉÉÉV!(8.5.2014)

"Potíže ??" - "Potíže ?? Ve světě, kde mrtví ožívají, slovo potíže ztratilo svůj význam.." Legendární Romero přišel s dalším skvostným zombie bijákem, formálně příjemně starosvětským, tematicky nesmírně aktuálním.. George aktualizuje a rozšiřuje své vlastní motivy, ví dobře, co chce říct a jak.. Zombie žánr neumírá ani zdaleka..(28.10.2019)

To je ten pravý Zombie horor. Romeo se na staré koloena drží. Střeva, krev to je na tomto filmu to podstatné. Určitě nejlepší Zombie horor jaký sem kdy viděl.(23.8.2008)

• themic

Až ke konci mi to přišlo jako docela dobrý béčkový horor, ale tedy když jsem viděl konec (Nechali jít zombíky, proti kterých celý film bojovali) no, tak to mě tedy docela dost dorazilo!(8.5.2006)

Jsem fandou jak původní země mrtvých tak i tohoto remaku. Romerovi se povedlo i v novým tisíceletí zombíky oživit.(17.9.2007)

Když se mě někdo zeptá, jaký druh hororů nemám ráda, odpovím, že ty o zombíkách. Z toho důvodů ode mne nedostanou více, jak 3*, ale výjimka potrvzuje pravidlo a Země mrtvých je tou pravou výjimkou. Ačkoliv je mi od začátku jasné, že město lidí padne v čele s bohatými obyvateli luxusního mrakodrapu, když na to dojde, běhá mi mráz po zádech; dívat se jak ze zhýčkaných a kultivovaných lidí (nemluvím o chudině z okolí mrakodrapu) už ne tak tupí zombíci trhají hladově maso je něco jako útok na osobní hrdost pánů tvorstva. Romero příběh pojal z úplně jiného hlediska, než je tomu zvykem u laviny podobných filmů, kde se hloupé stroje na maso celý film toulají ulicemi; zobmíci se proměňují na další životní druh, který hledá své místo na slunci a jsou schopni se učit, což budí ještě větší hrůzu. Dala bych 5*, ale ty si skutečně šetřím na filmy, kde zombíci nejsou; jakási averze ve mně pořád zůstává.(16.11.2005)

no nic moc. priemerny zombie horor zo vsetkym co tu uz bolo, proste od usvitu mrtvych ziadna inovacia...(15.10.2005)

• SaNcHeZ_cz

Ač předchází pověst povedené zombie řežby, pro mou osobu čistě průměrná survival záležitost která i přes atraktivitu svého obsazení prostě nezaujme.(28.11.2010)

Romerovi zombíci jsou i po dvaceti letech od natočení Dne mrtvých stále při síle a mají čím překvapit. Země mrtvých je hodně akční, ne tolik pochmurná a přišla mi trošičku inspirovaná Snyderovým remakem Úsvitu.(12.3.2013)

Land of the Dead docela splnilo moje očakávania. Romero spojil typicky osvedčené žánrové ingredience (temná atmosféra, drsné gore efekty) s nejakými roztomilými inováciami (černoch, voda). Výsledný efekt pokrivkáva iba vďaka nedotiahnutej dejovej konzistentnosti. Naoplátku zase fungujú herci: Asia Argento (myslím, že k nej niet čo dodať), Dennis Hopper (tak ten ukazuje, že popri tom utápaní v béčku dokáže ešte strihnúť solidnejší part) a prekvapivo znesiteľný je aj John Leguizamo. Potešia aj cameá z hororových kruhov, ale na druhú stranu chybou bolo obsadenie necharizmatického hlavného hrdinu. Celkový dojem je však viac než pozitívny a pri zohľadnení cca. 10 miliónového rozpočtu je výsledok tohto filmu pre mňa silne uspokojivý.(19.9.2005)

A to dávám ještě s odřenýma ušima. Jsem sice fanoušek ploužících se zombíí, jenž mi nahánějí větší hrůzu než ty sprintující, ale co se týče kvality filmu, nemůže se ZM se Snyderovým ÚM vůbec rovnat.(27.11.2005)

Romero sa po dlhsej dobe vratil ku svojej volnej zombie serii. Vývoj zombiekov pokracuje a uz zacinaju pouzivat aj rôzne nastroje a konat organizovane. Dokonca tu maju hlavneho bossa. Za par dalsich filmov snad uz zacnu aj hovorit a velky rozdiel medzi nimi a ludmi nebude. Ale takeho pokroku sa od Romera asi uz nedockame. Co sa tyka linie s ludmi, tak konecne nam Romero serviruje pohlad na väcsiu spolocnost, ktora sa celej zombie situacii prispôsobila a vytvorila si svoj system, ktory akotak funguje. Tak nejak logicky sa ma dobre skupinka tych hore, ktori vladnu a ti dole zivoria. Proste jak v normalnom zivote bez zombiekov. Skoda, ze je film tak strasne kratky a nevenuje sa detailnejsie fungovaniu tej spolocnosti. Pribeh hlavnych hrdinov mi na druhej strane pripada taky tuctovy, rovnako ako postavy. Z postav ma najviac bavil chamtivy John Leguizamo a sexica Asia Argento. Ale aspon tu nie je nejaky neznesitelny debil, ktoremu by som prial smrt. Prekvapenim u Romera je len to, ze tu nie je nejaky rozumny neger, ale najrozumnejsou postavou je hlavny hrdina - beloch a blondak k tomu. To je tak rasisticke. Ts, ts. Akcne sceny su oldschool. Prehladne a krvave. Ale vo vysledku tiez len taky solidny standard. Takze celkovo to je taky mierne nadpriemerny zombie film, ktory nakusne viacero zaujimavych linii, ale ani jednu poriadne nerozvinie. Skoro to vyzera ako solidny pilot k nejakemu serialu 6/10.(9.11.2016)

• RAiken

Já osobně zombie filmečkům vůbec neholduju, ale jednou za čas jsem se chtěl upokojit nějakým tím zombáckým výplachem mozku a pobavit se nějakou tou rozkládající mrtvolou, ale opět jsem se musel jenom smát. Nevim, jak vám, ale myslící zombie se mi zdála jako opravdu nevydařený vtip, hodící se spíš do Troškova Kameňáku. Snímek skutečně postrádá jakoukoliv atmosféru a hrdiny zombie filmů si rozhodně nepředstavuji jako navoněné modely se stylovými účesy, ale pořádně hláškující šmudly, na které jsem za celý film nenarazil. Celá záležitost ohledně Greenova města a jeho hierarchie byla spíše trapným pokusem jak oživit zatuchající zombie žánr a působila značně neuvěřitelně. Takže jedinou zábavou opět zůstává klasický masakr a óda na vytržená střeva, kterou dokáže Romero jedinečně zahrát, ale co se týče ostatních složek filmu, tak jednoznačně hraje na falešnou notu...(19.3.2006)

Zombie nářez, který je v rámci žánru jeden z těch lepších. Jako fanoušek zombíků jsem si toto nemohl nechat ujít, neboť jich není nikdy dost. Ano, dokonalé to není, dokázal bych si představit některé scény více akčnější, dynamičtější, ale nic to nemění na faktu, že jde o super zážitek sálající z postapokalyptické atmosféry a tuctu mrtvých “nemrtvých.“(22.12.2008)

• UncleG

Trošku horší mrtvolácký Béčko, kterýmu se nedá upřít jistá dávka originality a zajímavejch nápadů, ovšem nemohoucnost stále převyšuje nad kvalitou. Nebudu popisovat všechno, co mě na tomhle filmu štvalo, protože toho bylo hodně. Hlavní dvě věci ale zmíním. Jde totiž o tradiční symptomy špatnejch hororů: Za prvé jsem postrádal jakékoli napětí. Ne napětí, který by člověka donutilo prokousnout si dolní ret, ale aspoň náznak dramatickýho okamžiku bych v hororu rád viděl. Bohužel všechen strach je opět o standardním eklhaftu, násilí, střevech, krvi, požírání zaživa, vyhřezlých vnitřnostech a dalším veselém hnusu. To mě, přiznávám, moc netankuje. A druhá věc - ta už mě při sledování vyloženě prudila - byly neustále otravný "teleportační" zombie, co vyskakují doslova odnikud, aby pokousaly úplně slepý, blbý a hluchý hrdiny. Pokaždý (ale fakt p-o-k-a-ž-d-ý), když byl někdo kousnutej, nebylo to proto, že by se vlastní chybou dostal do "závaru" zombáků. Vždycky odněkud vyskočí nečekanej nebožtík a hryzne. Ola-la. Jak trapné, řekne si každej, kdo viděl Dawn of the Dead. Závěrečná poznámka: Na Romera je v Zemi mrtvých přece jen málo psychologie a sociálních podtextů. I když jeho první Überzombie Che-Guevara byl docela zajímavej nápad.(15.5.2010)

Pohledný a zajímavý Romerův zombiefilm s trochu alernativním scénářem - situace ve světě, kde mrtví ožívají, se už zklidnila a stabilizovala; navrch mají zdánlivě (a proti zvyklostem žánru) živí, kteří žijí v dobře chráněném a zabezpečeném městě, ze kterého vyjíždějí čas od času do okolí pro nejrůznější věci denní potřeby. A hloupé a pomalé chudáky zombíky pro zábavu a s chutí masakrují (lest s ohňostrojem je zvrhle poetický nápad!) - připomnělo mi to skoro týrání bezbranných zvířat, nebo vytloukání ubohých Indiánů po zuby ozbrojenými bělochy. Jednoho dne se ovšem na scéně objeví mrtvý pumpař Big Daddy, který pomalu nabývá schopnosti myslet; ten spisovnou hrdelní zombieštinou zorganizuje ostatní mrtvé a všichni se vydají na dlabanec do města živých, ve kterém navíc tiká časovaná bomba sociálních nepokojů... Na pět to není, na to je scénář místy moc pitomý a napěchovaný uvědomělými kecy s marxistickým ocasem. A taky mě už ke konci nehorázně sral Simon "Mirek Dušín" Baker se svým osobním retardem a ušlechtilou kurvou. A ta téměř poslední věta celého filmu "Ne, nestřílej, vždyť oni jen hledají kam jít, stejně jako my...", tak ta je přímo k záchvatu blití. Ale na druhou stranu je tam velká spousta hezkých a zábavných momentů, které tyhle senilní a debilní momenty převáží. A dáma v červeném má krásný úsměv přes celou tvář...(18.1.2014)

Ač se film jeví jako jeden z hodně lepších zombie filmů, víc jak na 3 hvězdičky u mě stejně nedosáhne. Není to však podřadný zombie horror.(29.4.2018)

Klasicka zombikarna,ktera splnila vsechna ma ocekavani!Jeste ze se neco klasickeho jeste toci....:-)(18.6.2006)

• Toshiro

Docela zklamání. Načrtnutí postapokalyptickýho světa hodně kulhá. Děj je trapnej se spoustou nelogičností. Dawn Of The Dead pro mě zůstává nej zombiárna, která klasika Romera porazila na celé čáře.(16.10.2005)

Skvelé. Príjemný návrat k Romerovej klasike, ktorý tu opäť rozohráva spoločenskú kritiku na tému kastového systému. V dnešnej dobe otrasných lacných filmov a vysokorozpočtových zombie hororov je toto príjemný vietor, ktorý sa vraciam k takej tej 80. klasike. Plus herecké obsadenie je asi najlepší materiál s ktorým kedy Romero pracoval.(6.1.2011)

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21