Celkem mě to překvapilo. Pokud čekáte podobný adrenalinový nářez jako Úsvit mrtvých (2004) budete nejspíše zklamaní ale pokud čekáte akční horor ze staré školy z velkým množstvím povedených gore efektů budete mlaskat blahem. Zombíci jsou zde opět pomalý a v detailních záběrech sledujete buď jejich požírání nevinných lidských obětí nebo naopak jejich likvidaci. Jen mě občas trochu štvalo, že se nemrtví vyvíjí a občas sledujete jak na něco přijdou nebo zkouší používat střelné zbraně a vypadá to poněkud divně až nechtěně parodicky.(11.5.2007)

Snad jsem to viděla příliš brzy po "Úsvitu mrtvých", snad je chyba někde jinde, ale já jsem se u tohohle zombie horroru víceméně nudila. Nic překvapivého, nic napínavého, akce chabá a na strach rovnou zapomeňte (snad to bude tím, že zombíci jsou zobrazováni lidštěji než sami lidé). Zbyla tedy jen ta myšlenka, úvaha o lidskosti, která však nepůsobí převratným dojmem. Dojem po dvou nebo třech letech je minimální, zatímco špeky ze Snyderova konkurenčního filmu si pamatuju naprosto jasně. 55%(18.3.2009)

Land of the Dead je docela kvalitní zombiárnou. Příběh i atmosféra jsou více než dobré a staromódně pomalí nemrtví na mne působí mnohem líp než jejich současná rychlá varianta z Dawn of the Dead (i když to je film lepší). Scéna, kdy se tu zombíci pomalu šourají z řeky je jednoduše vynikající. Navíc je to film poměrně drsný a krvavý, pro fanoušky žánru lahůdka. 70%(15.1.2008)

Tak Romero prohrál se Snyderem na celé čáře. Kdo by to byl čekal, že divákům se budou více líbit zombíci z řádu rychlejších, zato hloupějších a nekřísených samotným Darwinem. Myslící zombie, co to kurv... ano, a Santa Klaus existuje, a děti nosí čáp, Elvis je stále naživu. Větší kravinu jsem neviděl. A ten truck měl znamenat co? Konkurenci pro minibusy z Úsvitu? Pche, další trapárna. No myslím, že víte co tím vším chci říci. Úsvit je o hodně lepší, tohle je už jen Romero upadající v zapomění.(4.1.2006)

Příšerné béčko, ale těžko určit co všechno je záměr a kde pouze vytryskla tvůrčí neschopnost. Každopádně Země mrtvých je zhovadilost prvního stupně, ale tak zábavná a krátká, že to ani nelze považovat za ztrátu času. S tvorbou legendy George A. Romera jsem se u tohoto filmu střetl poprvé a nějak extra odvázanej fakt nejsem, ale předpokládám, že býval v lepší formě.(11.11.2008)

• - Scéna, ve které zombie vylézají z řeky, je pocta filmu Carnival of Souls (1962), kde mrtví povstanou z Great Salt Lake před taneční scénou. (topesto)

• - V předešlém snímku Úsvit Mrtvých (2004) umí zombie narozdíl od původní série velice rychle běhat. Důvodem změny bylo obsazení jiného režiséra než Romera, který tvrdil, že děsivost zombie pochází rpávě z jejich pomalé chůze. V sequelu se opět ujal režisérského postu, takže zombie schopnost běhat "ztratili". (Zackk)

• - 15-milionová zombie párty vydělala během úvodního víkendu (24. – 26. 6. 2005) slušných 10,2 mil. dolarů. Celkový obrat v kinech Severní Ameriky se pak vyšplhal na 20,7 milionu. (imro)