3-iron

Drama / Krimi / Poetický / Romantický

Jižní Korea / Japonsko, 2004, 90 min

Ki-duk Kim

Ki-duk Kim

Moje prvé stretnutie s Kimom a hneď plný zásah. V porovnaní s inými dielami ázijskej romantickej drámy ide o ešte výraznejšie pocitové vnímanie a hlbšie ponorenie sa do sveta autora prostredníctvom filmovej poézie plnej duševnej a vizuálnej symboliky. Možno absurdne, ale miestami mi to pripomenulo Winansa.(5.5.2015)

,,Těžko říct, jestli svět ve kterém žijeme, je sen nebo skutečnost“..... Korejský ,,Timur a jeho parta“ (ale bez party). Vejde, uklidí, vykoupe se, vypere, je li třeba sejme manžela, opraví rozbité věci. Artový film o lásce a citových vazbách. Ne o tom co se dá nalézt v bytech, ale spíš o tom, co nacházíme uvnitř sebe. Citlivý, nepravděpodobný příběh, který sedí ke KIM KIM DUKově image. A jaký by u nás nikdo natočit nedokázal. Já těch 82 minut pro jednou vydržím, ale.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vím co znamená film beze slov. 2.) Zajímá mě, co mají korejci doma. 3.) Nejsem si jistej, jestli rána golfovým míčkem bolí. 4.) Filmové umění MILUJU víc než Avatara. 6.) Ki-duk-Kim je bůh! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.4.2010)

Tento film mě hluboce zasáhl, a myslím si, že ve mně zůstane už navždy, jako vzpomínka na něco, co patří k tomu nejlepšímu co se kdy komu podařilo natočit. Velmi netradiční romantický film, je tak krásný, že ještě den poté cítím teplo na srdci. Kim-Ki-Duk je asi největším režisérem současnosti a myslím, že patří mezi největší filmaře všech dob. Film je sporý na dialogy, ale u hlavních protagonistů to, že nemluví, působí úplně přirozeně. Člověk je tak nějak chápe. Tenhle film opravdu vřele doporučuji všem, kdo mají alespoň trochu na filmy vkus a věřím, že krásný závěr filmu s nimi zamává. Dal bych i 6 hvězdiček, kdyby to šlo. Ode dneška patří 3-iron mezi mé osobní filmové modly.(25.1.2007)

Lidské oko spatří pouze 180° reality. Co se vlastně děje kolem nás? Stačí nám skutečně hledět jenom přes tuto bariéru? Tyto a nespočet dalších otázek "řeší," za použití mnoha metafor a úžasných filmařských dovedností, film "3-iron" od Kim Ki-duka. Příběh o lásce, intrikách a lidské zlomyslnosti mě nenechal chladným a v posledních minutách mi doslova ztuhla krev v žilách. Hlavní hrdinové i přes svoji zamlklost (za celý film spolu nepronesou ani slovo) prožívají neskutečně procítěný a intenzivní vztah a čelí všem překážkám dnešního složitého a občas i velmi krutého světa. Vše podbarveno strhující hudbou a výtečnou kamerou.(15.10.2007)

Kdyby mi někdo řekl, že budu koukat na film, ve kterém oba hlavní hrdinové promluví za celou dobu asi tak dvě slova, a ještě ke všemu že se mi to bude líbit, asi bych mu nevěřila. Přesto se tak stalo. Asi nezbývá, než souhlasit s poslední větou tohoto filmu: „Je obtížné poznat, zda svět, ve kterém žijeme, je realita či sen“.(13.6.2010)

• - Název filmu 3-iron je označení golfové hole (trojka železo). (Caelos)

• - Motocykl hlavního hrdiny je BMW R 1150 RT z roku 2001. (Saur.us)

• - Představitel hlavní role neuměl jezdit na motorce, proto jej v záběrech motorky zastupuje režisér Kim Ki-Duk. (Caelos)