Rána v srdci

(festivalový název)
  • Švédsko Ett hål i mitt hjärta (více)

Film natočený v přísném utajení a odehrávající se v předměstském bytě představuje některé z nejvíc šokujících a zneklidňujících obrazů krátkodobé paměti. Zaměřuje se na Rickarda (Thorsten Flinck) a jeho nesmělého syna Erica (Björn Almroth), který většinu času tráví ve svém pokoji a poslouchá techno. Otec natáčí amatérské pornofilmy, v nichž účinkuje jeho kamarád Geko se svou dívkou Tess. Když se trojka napije, ztrácí zbytek zábran a chová se stále divočeji. "Všichni jsme produkty toho, co bylo," říká režisér. "Můj film je o tom, že minulost nikdy nekončí, že se znovu a znovu vracíme do stejného bytu a snažíme se jakýmkoliv způsobem přiblížit tomu druhému, kterým jsme ve skutečnosti my sami. Film není diagnóza, je to symptom..." (oficiální text distributora)

Dadel

Parta lůzrů točí v bytě amatérské porno, a to je prokládáno rádobyfilozofickými monology, sexem s barbínami, operací stydkých pysků apod. Vše roztřesenou ruční kamerou. A dojde i na nějaké to zvracení z úst do úst. Lukas Moodyson dřív natočil několik výborných filmů, ale co chtěl říct tímhle, nevím. Pokud mělo jít o nějaký varovný pohled na zkažený život městské chudiny, tak to už tu bylo (a lépe, viz Larry Clark apod.)Tudy ne, přátelé. ()

Dellamorte

Priznávam, že je to pomerne šok-ovo natočená DRÁMA , nechutne podaná a ťažko stráviteľná, ale preďaleko konzumovateľnejšia, ako ostatné " amaterosrandičky " Porno bizz je hazard a dokáže ukázať svoju temnú stránku. To večné " nelez kam nepatríš - najprv si over " už prebúdza únavu, tak nelez medzi kaktusy. OK snímok pre odkojencov na Lucifer V .filmových výkrikov. ( slušný vánok zo severu ) ()

Radko

Moderátorská hviezdička slovenských superstar, Adela Banášová, v novinovej úvahe propagovala liposukciu, botulotoxínové injekcie, operačné zväčšenie pier, pŕs a pod. Podľa nej ide o prijateľnú náhradu bolesti, poskytovanú partnerke mužmi počas veľkonočnej šibačky. V čom sa jej postoj líši od obrazov kozmeticky upravovanej vagíny ? Vzájomnné súlože v štýle každý s každým na víkendových chatovkách, či intrákoch sa tiež veľmi neodlišujú od trenia slizníc a bezuzdnej chlastačky ústrednej trojky, natáčajúcej amatérske porno. Ignorácia tretích, citovo zainteresovaných osôb (v tomto prípade mladíka uzatvárajúceho sa v tvrdej hudbe, ako forme úniku) tiež nie je nič výnimočné. Nezáujem ako princíp, hoci v protiklade s ním sú osobné sny aktérov veľmi poetické a súzniace s idylickou prírodou (akési pokrivené naplnenie reklamného hesla "buď svoj, osobitný a v súlade s okolím !" ). Vo filme použité znepokojivé obrazy podľa mňa vcelku výstižne (napr. bojujúce horiace plastové figúrky barbie) zobrazujú spoločnosť klipovitého obrazu, neschopnú spracovať množstvo chŕlených podnetov, zakladajúcich si na okamžitom užití si kdekoľvek a čohokoľvek. Spoločnosť znudeného panelákového žitia sa snaží vyrovnať silným dráždidlám, poskytovaným mediálnymi obrazmi, šírenými televíziou, internetom, dvd... Pri týchto pokusoch však vyplavuje na povrch skôr rastúca sociálna izolovanosť, mestská anonymita vzťahov, uzavretosť bytových buniek. Použité zábery sú diskutabilné, na hranici s úchylným pornom (aj keď osobne nepoznám nikoho, koho tento film vzrušil, skôr znechutil - súdiac aj podľa reakcií tu, na čsfd), ale sú naozaj tak odlišné od toho, čo sa vo sfére vzťahov a sexu často deje ? Kiež by som sa mýlil, kiež by bol Moodyssonov obraz naozaj len nevydareným, ničnehovoriacim šokizmom ! ()

Jhershaw

Pseudointelektuální pseudoporno, absolutní podivnost a zbytečnost. Za 3 roky na MFFKV první film, ze kterého jsem odešel. ()

Slarque

Ta jedna hvězdička je nejspíš za začátek, který mi připadal chvílemi i vtipný. To jsem ještě netušil, v jaký humus se to nakonec zvrhne. Moodysson po několika nesporně kvalitních filmech natočil naprostou úchylárnu, která se nedá nijak objektivně hodnotit a na kterou musí mít divák žaludek. Hnus! ()

anderson odpad!

Už viem, kde čerpali inšpiráciu tvorcovia kórejského filmu GOGAL. Akurát tu sú namiesto ZOOporna, zábery z akejsi operácie z ktorých sa mi obrátil "kufr". HNUS a ODPAD je slabé vyjadrenie toho čo som počas tohto zvratku prežíval. (12.9.2009) ()

pevico

..tady se hvězdama opravdu plýtvat nedá..nicneříkající tlachání a často až nechutné výstupy bandy debilů.. ()

dANo

Nepochopil som, načo bol vôbec taký film natočený a aj keď nie je natočený zle, tak je to hnusné, odporné, úchylné a hlavne zbytočné... ()

sedm.1 odpad!

Všem trubkám, kterým to vadí, se omlouvám za peprný výraz, ale co jako tohle kurva mělo bejt? Tuna nesmyslných filozofických keců, prokládaných trapnými výstupy bandy převážnou část snímku odhalených amaterských herců. A celé je to sem tam z ničeho nic pak ještě bonusově navíc "obohaceno" o záznamy z operací, mrskajícími se červami, zvracením a dalšími nesmyslnými a pouze jen hloupě a nezáživně rádobyšokujícími záběry. A smysl? Nulový!!! Tohle je fakt absolutní sračka, která nemůže být určená vážně pro nikoho! U toho musí kroutit hubou i ten největší zvrhlík a magor a pro ně to navíc ještě k tomu nebylo určitě ani původně určeno. ()

José77

nizke hodnotenie nedavam pretoze by to bol nechutny alebo odporny film, prave naopak. film nie je dostatocne uchylny ani filozoficky, ani nie je sondou do sveta loserov z najslabsich vrstiev, proste v sebe nema nic. hodina a pol totalnej nudy. toto vazne nevyslo. ()

FrankieCZ

Skoro by se až hodilo hodnocení odpad, ale něco uvnitř mi v tom brání. Upřímně se však musím přiznat, že Moodyssonovy filmy, které jsem měl možnost shlédnout mají prudce klesající kvalitu. Láska je láska je úžasný film, jeden z mých nejoblíbenějších; Lilja navždy se dala s obtížemi přežít a Díra v srdci by se možná měla spíš jmenovat Díra v hlavě. Režisér ji zjevně měl při natáčení a průměrný divák si jí bude chtít pořídit po shlédnutí. Ne snad, že by ten film byl tak neskutečná depka, jen je tak neuvěřitelně špatný, že by bylo nejlepší, kdyby býval byl nikdy nevzniknul. A to říkám i přesto, že obvykle razím právo na existenci pro téměř jakýkoli výplod "umělecké duše." ()

Hank odpad!

wtf...tohle ani nešlo dodívat...jakési pseudo-amatérské-intelektuální-porno...nuda a k ničemu...když už tak porno, ale žádné pseudo-kličky, kdy by i mé domácí homevideo bylo patrně zajímavější.... ()

Pitryx odpad!

Pokud to mělo být porno, nevyšlo to, pokud mělo jít náhodou o umění tak také. Celý film čtyři lidi. Po půlhodině jsem přeskakoval. Spousta žvástů a skutek utek. 201207279104/9419 ()