Rána v srdci (festivalový název)

• Švédsko

Lukas Moodysson

Jacek Petrycki

Lars Jönsson
  • dANo

Nepochopil som, načo bol vôbec taký film natočený a aj keď nie je natočený zle, tak je to hnusné, odporné, úchylné a hlavne zbytočné...(28.9.2005)

• Jhershaw

Pseudointelektuální pseudoporno, absolutní podivnost a zbytečnost. Za 3 roky na MFFKV první film, ze kterého jsem odešel.(6.7.2005)

Moderátorská hviezdička slovenských superstar, Adela Banášová, v novinovej úvahe propagovala liposukciu, botulotoxínové injekcie, operačné zväčšenie pier, pŕs a pod. Podľa nej ide o prijateľnú náhradu bolesti, poskytovanú partnerke mužmi počas veľkonočnej šibačky. V čom sa jej postoj líši od obrazov kozmeticky upravovanej vagíny ? Vzájomnné súlože v štýle každý s každým na víkendových chatovkách, či intrákoch sa tiež veľmi neodlišujú od trenia slizníc a bezuzdnej chlastačky ústrednej trojky, natáčajúcej amatérske porno. Ignorácia tretích, citovo zainteresovaných osôb (v tomto prípade mladíka uzatvárajúceho sa v tvrdej hudbe, ako forme úniku) tiež nie je nič výnimočné. Nezáujem ako princíp, hoci v protiklade s ním sú osobné sny aktérov veľmi poetické a súzniace s idylickou prírodou (akési pokrivené naplnenie reklamného hesla "buď svoj, osobitný a v súlade s okolím !" ). Vo filme použité znepokojivé obrazy podľa mňa vcelku výstižne (napr. bojujúce horiace plastové figúrky barbie) zobrazujú spoločnosť klipovitého obrazu, neschopnú spracovať množstvo chŕlených podnetov, zakladajúcich si na okamžitom užití si kdekoľvek a čohokoľvek. Spoločnosť znudeného panelákového žitia sa snaží vyrovnať silným dráždidlám, poskytovaným mediálnymi obrazmi, šírenými televíziou, internetom, dvd... Pri týchto pokusoch však vyplavuje na povrch skôr rastúca sociálna izolovanosť, mestská anonymita vzťahov, uzavretosť bytových buniek. Použité zábery sú diskutabilné, na hranici s úchylným pornom (aj keď osobne nepoznám nikoho, koho tento film vzrušil, skôr znechutil - súdiac aj podľa reakcií tu, na čsfd), ale sú naozaj tak odlišné od toho, čo sa vo sfére vzťahov a sexu často deje ? Kiež by som sa mýlil, kiež by bol Moodyssonov obraz naozaj len nevydareným, ničnehovoriacim šokizmom !(24.6.2006)

• anderson

Už viem, kde čerpali inšpiráciu tvorcovia kórejského filmu GOGAL. Akurát tu sú namiesto ZOOporna, zábery z akejsi operácie z ktorých sa mi obrátil "kufr". HNUS a ODPAD je slabé vyjadrenie toho čo som počas tohto zvratku prežíval. (12.9.2009)(12.9.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 2005 - nominácia na 1. cenu(2.3.2010)

• - Natáčelo se ve městě Trollhättan ve Švédsku. (Cheeker)

• - Filmový štáb se dohodl, že o filmu nic neprozradí dříve než týden před premiérou, která se konala 17. září 2004 ve Švédsku. (Cheeker)