poster

Čingischán

 • Velká Británie

  Genghis Khan

 • Západní Německo

  Dschingis Khan

  (Západní Německo)

Dobrodružný / Drama / Historický / Válečný

Velká Británie / Západní Německo / Jugoslávie / USA, 1965, 124 min

 • Anderton
  **

  Takáto koprodukcia ma vôbec neprekvapuje, Džingischán mi totiž pripomínal nemecko-juhoslovanské Mayovky. Bohužiaľ ale tie slabšie a tým pádom aj nudnejšie. Pokiaľ porovnávať s americkou produkciou, spomeniem si na Alexandra Veľkého s Richardom Burtonom, podobný historický patvar. Tam ťahali film dole nepresvedčivé bitky, tu na tú v podstate jedinú musíme čakať dve hodiny a tiež z nej nepadneme na zadok. Dovtedy nám Levin ponúka iba kecy. Savalas je čisto do počtu, Wallach má dôležitejšiu úlohu, ale je skôr za karikatúru veľkého vodcu.(19.9.2016)

 • PaRi
  ***

  Američtí Mongolové se prohánějí v těch samých místech, kde se točil Vinnetou. Nejvíce mongolsky působila žena Čingischána. Ale americkému divákovi hltajícímu v té době Dallas, a nejen jemu, to jistě nevadilo a byl spokojen. Vzpomínám si, že nám dvanáctiletým klukům v té době také ne. Jinak není co komentovat - typický Hollywoodský spektákl té doby, který jistě celosvětově vydělal víc než se do jeho výroby vložilo. Jen je třeba zapomenout na historii, ale tenhle film nebyl dělán pro ty, kdo jí znají.(15.7.2017)

 • tahit
  ***

  Po zhlédnutí filmu lze říci, že jde o jednoduchou podívanou se vším všudy. Jinými slovy, americký režisér Henry Levin si střihl oddechový film, který je především hollywoodskou fikcí. Zbývá už jen dodat, že s historií kromě jména Temundžin má příběh opravdu málo společného a je poněkud v rozporu s pravdou o Čingischánovi. Jinak na zhlédnutí docela pohoda.(2.11.2010)

 • zdeny99
  ***

  Čekal jsem mnohem víc. Čingistán byl vylíčen jako vojevůdce, ale to jak dobýval území, bylo zfilmováno nějak jednoduše. Alespoň mám takový dojem. Střety tam sice byly, ale chyběla mi tam více politiky. Sice k dané době jí nebylo tolik, ale pořád si myslím, že jí bylo více, než film zachycoval. A proč Mongoly hrají Američani a Evropani? A už vůbec ta čingischánova žena. Copak Mongolky jsou plavovlasé? Co je ale veliké, tak ta příroda. Bývalá Jugoslávie (dnešní Chorvatsko) je v tomto ohledu kouzelná a filmaři té doby to dobře věděli. Natáčelo se ve stejnou dobu, na stejném místě jako Vinnetou. [497. hodnocení, 47. komentář, 56%](23.1.2017)

 • Necrotongue
  odpad!

  Strašné!Netuším,proč se v popisu k filmu uvádí slovo historický,já bych spíše volil slovo zoufalý.Temüdžin vypadá jako typický představitel obyvatelstva ze sídliště Chánov,kostýmy vypadají jako z evropského filmu o zbojnících,a když tak vidím,kdo hraje Mongoly a Číňany,divím se,že ve filmu hrají ženy a že muži nevystupují i v ženských rolích.Bída...(17.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace