poster

School for Scoundrels

Komedie

Velká Británie, 1960, 94 min

 • jessic
  ***

  Velmi britská klasika s půvabem nostalgie, z níž si novodobý remake Škola svádění vzal jen zápletku školy pro loosery. Nejprve nemastný a neslaný hrdina kazí vše co jde, což vyvrcholí setkáním s playboyem s knírkem (skvělý Terry.Thomas), v druhé části proběhne škola různých vtipných situací, která ho učí být sebevědomým mužem a ve třetí části se pomstí za všechna utrpení včetně úplného zdeptání Terryho Thomase. Jemně vtipná a velmi britská komedie. Tři plus.(24.2.2013)

 • dopitak
  *****

  Velice vtipná komedie, která nemá přiliš společného s novodobou Školou svádění B. B. Thorntona. Henry je pako (slovník pro scoundrels uvádí jako jeden z alternativních překladů dokonce výraz "ošoust"), jenž si neumí udržet ani holku (Janette Scott je skutečně sladká), která o něj fakt stojí.___Za zmínku stojí z hereckého ansámblu především menší rolička Edwarda Chapmana coby Henryho přímého podřízeného (Edward Chapman je "parťák" Pitkina z několika Wisdomových komedií, legendární pan Grimsdale). Skvělý Terry - Thomas jako kníratý záporák silně připomíná Rudolfa Deyla ml. z jeho "andělských" komedií - tedy postavu vejtahy Pulečka. Filmu ovšem herecky dominuje Ian Carmichael- Henry a charismatický ředitel školy pro sebevědomé Alastair Sim.(24.2.2009)

 • Flego
  *****

  Úžasná komédia o tom, ako urobiť zo slušného nemehla sebavedomú osobnosť, ktorá dosiahne, čo len bude chcieť. Henrymu ( Ian Carmichael ) sa nič v živote nedarí, každý ho oklame alebo napáli. Navštívi kurz školy darebákov a tí ho naučia, ako z každej situácie vyjsť ako víťaz... Jednoduchá zápletka filmu obsahuje slovnú i situačnú komiku, tak príznačnú pre vtedajšie britské komédie. Skvelá zábava. Tretí komentár.(27.10.2013)