Otello (TV film)

Hudební / Drama / Romantický

Velká Británie, 1992, 147 min

Brian Large

William Shakespeare (divadelní hra)

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Miluju všechny verze Otella s Domingem, pořád si ve svém soukromém žebříčku řeším, která z těch čtyř verzí, které vyšly na DVD (filmová 86, záznam z MET 96 a záznam z La Scaly 01), je pro mě ta TOP a asi je to právě tahle, z Covent Garden. Domingův Otello - to je ukázka špičkového herectví a zpěvu, figura plná rozporu a emocí, ke které ale díky Verdiho hudbě nelze nemít kladný vztah. Jaga v této inscenaci ztvárnil Sergej Leiferkus. Jeho Jago není na první pohled "zloduch", nepůsobí zprvu vyloženě nesympaticky a o to je zrádnější. Desdemona v podání Kiri te Kanawy, nádherná, něžná, milující - je pro mě naprosto dokonalá. Píseň o jívě a Ave Maria, které korunují čtvrté dějství jsou v jejím podání úchvatné. Jako třešinka na dortu je účast - tehdy ještě páru - prince Charlese a Lady Diany na tomto představení a záběr do jejich lóže a nadšený potlesk (ostatně Kiri te Kanawa jim zpívala na svatbě).(13.1.2009)