Rigoletto (TV film)

USA, 1977, 180 min

Victor Hugo (divadelní hra), Francesco Maria Piave (divadelní hra)

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

na operu musí mít člověk náladu až do dnešního dne jsem nevěděl co jsem nahrál za skvost konečně jsem pochopil o čem vlastně zpívají. opera je vždy drama to je věc skladatele díky libretu za 5 kč jsem pochopil jak je to krásné v pc jsem si přečetl dueta i kvarteta ty nejsou titulkovaný prostě nádhera film blýská hřmí přesně podle libreta prostě skvělé , ale chce to klid nežehlit nežrat ale jen sledovat což v dnešní době málo kdo umí sorry :-)PS v mládí jsem chodil i do divadla obsah opery jsem znal ale zpěvákům jsem nerozuměl italsky jsem se nenaučil :-)(17.10.2014)

Perfektní verze této Verdiho opery. Trojice Cornell MacNeil-Ileana Cotrubas-Plácido Domingo typově, pěvecky a herecky dokonalá.(18.2.2010)

Nie sme statici v prepotenom divadle, ani nebehajú kulisári v intermezze. Pre mňa inovatórske zasadenie opery do „reálneho“ života, ulíc a prachu. Spev neviem posúdiť, ale ako fanúšik Huga a jeho dobu právom urážajúcej hry Kráľ sa zabáva. Výborný dej, vždy nadpozemský ľubivý a hravý Verdi, ktorý snáď ako jediný približuje zhluk preťažkých akordov a tónov v opere do počuteľnejšej laickejšej podoby, všetko pri svojom majstrovstve. Ťažká forma umenia s viacerými odľahčujúcimi prvkami.(videné 06.10.2012, ČT 2)(7.10.2012)