Playboy Cooper a nesmělý Ed jsou bratři, navzdory naprosté vzájemné odlišnosti. Ed má jediný víkend na záchranu své kariéry, ale Cooper má o ideálním prožití konce týdne jiné představy. Chtěl by trhnout rekord v uloveném počtu dívek a Eda chce vzít na tuhle ďábelskou jízdu s sebou. Bez ohledu na to, jak se upjatý a neurotický bratříček bude bránit. (oficiální text distributora)

FandaF

Komedie, s několika drobnými originálními gagy. Např. to "mokré" stehno mě fakt rozesmálo - prostě ze života ;-) A některé ty prostřihy home-videa byly taky dost dobré. Tento film by měl i na 4*, ale chtělo to v pár věcech dotáhmout, současný stav na mě spíše působí jako "rychle to natočit a hned to prodat" film. ()

Mire

Bežná komédia z americkej produkcie akých vám naseriem plný kýbeľ. Najvtipnejšie boli asi tie videá z kamery, inak film postrádal naozaj vtipné momenty a Chrisovi Kleinovi som jeho úlohu veru neveril, on je pre mňa proste ten plachý Oz z American Pie, nie nejaký Casanova :)) A Cobie Smulders tu vyzerala ako kočka, nie ako teraz v HIMYM... ()

BadoXXII

Nemám rád filmy o úplných sráčoch čo sa ani len nevedia prihovoriť k žene a nakoniec sa z nich stanú kanci čo zbalia poriadnu samicu. Je to už tisíckrát prevarená téma podobných komédií. Ak by v tomto prípade nebol film obohatený o amatérske (dobre vybraté) vtipné videá, tak by to bolo extrémne nudné. 35% ()

P@\/EL

Opravdu vydařená komedie, která nabídne řadu sranfovních, leč někdy dost sprostých, scén, které mě parádně pobavily. Velkým plusem jsou bezpochyby úsměvné záběry z amaterských kamer, jimiž je celý děj opravdu originálně proložen a díky kterým není film nudný. Děj je plný nedorozumění, omylů a úletů, tudíž má celkem svižný spád. ()

Rex Mundi

Trochu čudný chlapec, ktorý nakrúca svojou kamerou smiešne "domáce videá" - nádejný úvod a nápad s dobrým potenciálom. Na takej myšlienke by sa dal vystavať dobrý "uletený" film, ktorý by bol humorný a inteligentný zároveň. To by však musel po spomínanom úvode nasledovať úplne iný scenár. Bohužiaľ zvyšok filmu je v porovnaní so začiatkom ako ľadová sprcha. V prípade Dlhého víkendu totiž zostalo len pri podpriemernej bláznivej komédii, kde hlavný hrdina je blbec na zaplakanie - lebo keby nebol, tento film by nevznikol. Tisíckrát omletý guláš štýlu "čo sa ešte môže stať", kde jediný ako-tak hrajúci herec je Chris Klein v úlohe obsedantne sukničkárskeho Coopera a jediné skutočne vtipné zábery sú tie "domáce videá". ()

• Natáčelo se ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (BMW12)