Smrtelná lavina

Smrtiaca lavína

Dobrodružný / Thriller

Kanada, 2005, 87 min

• Tommassi3

"Pane, vždyť jste právě obelhal prezidenta Spojených států !!" - "Já vím !!" ;) Další typické nesmírně vtipné "céčko (s)hitmakera Jima Wynorskiho, která však ze všech jeho filmů působí nejzábavnějším a rozhodně nejméně otravným dojmem, se spoustou žánrových (vyhaslých) hvězd jako Costas Mandylor, Linden Ashby či Nia Peeples vypráví příběh skupiny horolezců, zasvěcený divák by se jistě potrhal smíchy, která se vydává kvůli záchraně světa, tedy samozřejmě toho amerického světa, na nebezpečnou cestu pro poněkud futuristickou verzi rubikovy kostky ovládající satelity, která leží na vrcholu K2, to vše s tak ďábelským časovým limitem, že by se i Jack Bauer pomočil do kalhot..;) Tentokrát Wynorski slátal velmi zábavnou pitomost plnou ruských agentů toužících vrátit Rusko na piedestal slávy Sovětského svazu s triky tak slabými, až jeden pláče smíchy, s naprosto luxusním výbušným finále..;)(11.8.2013)

• Brano

Dejovo hlúpe a dosť jednoduché a čo sa týka spracovania a trikov, tak je to na dosť amatérskej úrovni. Herecké výkony slabé. Scenár stupídny. Tento film ma nudil od začiatku, preto som veľkú časť musel popretáčať, lebo by som pritom asi zaspal. Nenachádzam dôvod dať tomu aspoň 1*. V rámci žánru jasný odpad.(15.7.2015)

• gachik

Hrůzinec!!! Myslel jsem si o sobě, že snesu ledacos, ale tohle opravdu nešlo. Už jenom téma studené války v roce 2005 je hodně přitažené za vlasy, ale když se na scéně objevila barevná blikající kostka, která ovládá satelity - to bylo moc. Do toho šroubované dialogy a patetické kecy horolezců o obětování, vizuální efekty jako z českých televizních pohádek ze 70. let....... a už jsem mazal od televize. Jako jediný důvod, proč by bylo možné tuhle slátaninu dokoukat, jsou nádherné záběry na hory. Ty se ale dají vidět i jinde, kvůli nim se nemusím mučit u tohoto "díla"....(18.10.2009)

Typicka Wynorstina na vrcholu K1 lezi kostka ovladajici satelit co muze znicit svet je treba tam vylezt! film u kteryho se vsichni profesionalni horolezci museli pochcat smichy hrdinove vylezou na vrchol samozrejme nejtezsi cestou ve stanoveny dobe zachrani svet a pak jednoduse seskoci dolu padakem! co k tomu dodat? neco takovyho muze natocit opravdu jenom Wynorski ale ja mam pro nej slabost a tak pod standartni 3 hvezdy nepujdu ani ted(22.11.2011)

• Orlau32

Myslela jsem si, že to bude film o herolezcích a "smrtící lavině". Omyl ! Byla to vojensko-politická kravina natočena ve vysokohorském prostředí, s pomocí elitních světových horolezců. No... zvažuji sice též "odpad", ale přece jenom tam bylo pár dobrých záběrů, tak tomu dávám jednu * za snahu Kanaďanů udělat "napínavý film". Kdyby to natočili v 50.letech minulého století, tak by to mělo "břink", ale točit "studenou válku" v r.2005 svědčí o politické naivitě režiséra.(17.4.2009)