Vysoko v horách Rocky Mountains mapuje horolezecký expert John Goodwin na záchranné akci strmou stranu hory se svými kolegy Solomonem Davisem a jeho snoubenkou Nikki Radcliff. V okamžiku, kdy se přiblíží k uvízlému horolezci, jedno z jejich jištění povolí, Nikki spadne a při pádu vydá výkřik, který uvolní masu sněhu nad nimi. Goodwin se ji, za cenu svého života, snaží zachránit, ale na to je již moc pozdě obrovský lavina je již na pohybu a Nikki je navždy ztracena. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Pane, vždyť jste právě obelhal prezidenta Spojených států !!" - "Já vím !!" ;) Další typické nesmírně vtipné "céčko (s)hitmakera Jima Wynorskiho, která však ze všech jeho filmů působí nejzábavnějším a rozhodně nejméně otravným dojmem, se spoustou žánrových (vyhaslých) hvězd jako Costas Mandylor, Linden Ashby či Nia Peeples vypráví příběh skupiny horolezců, zasvěcený divák by se jistě potrhal smíchy, která se vydává kvůli záchraně světa, tedy samozřejmě toho amerického světa, na nebezpečnou cestu pro poněkud futuristickou verzi rubikovy kostky ovládající satelity, která leží na vrcholu K2, to vše s tak ďábelským časovým limitem, že by se i Jack Bauer pomočil do kalhot..;) Tentokrát Wynorski slátal velmi zábavnou pitomost plnou ruských agentů toužících vrátit Rusko na piedestal slávy Sovětského svazu s triky tak slabými, až jeden pláče smíchy, s naprosto luxusním výbušným finále..;) ()

MM_Ramone odpad!

Videl som už veru všeličo. Pozrel som si, behom rokov, všeliake nepodarky, skrachované ambiciózne projekty a rôzne odpady. Takže ma už len tak niečo neprekvapí. Ale z času na čas sa predsa ešte stane, že ma čosi úplne omráči svojou úbohosťou. Práve tento kanadský film je ukážokou takejto filmárskej neschopnosti, scénaristickej demencie a hereckej impotencie. Ozaj, ešte nesmiem zabudnúť na totálne amatérske triky a nestráviteľné dialógy. Je to "Smrtiaca lavína" neznesiteľnej filmárskej primitivity, ktorá sa na diváka valí po celý čas a s pribúdajúcimi minútami výrazne naberá na sile. Vyhnite sa jej, inak vás zasype poriadny odpad! ()

Pepinec

Hory mám rád, ale přeci se nepoprdím z toho, že někdo vezme kameru a přeletí s ní nad ´Ká dvojkou´? Sex je také krásná věc a přitom všichni dobře víme, jak dopadají erotické plácanice. Ač souhlasím s tím, že je rozdíl v kritériích hodnocení áčkového a béčkového provedení, je potřeba říci také to, že je rozdíl v kritériích hodnocení dobrého a špatného nápadu. Někdo skočí vprostřed Himalájí do propasti, ze které vylétne na paraglidu, a já tomu mám obdivně zatleskat, protože jde o béčko? ()

Wacoslav1

Typicka Wynorstina na vrcholu K1 lezi kostka ovladajici satelit co muze znicit svet je treba tam vylezt! film u kteryho se vsichni profesionalni horolezci museli pochcat smichy hrdinove vylezou na vrchol samozrejme nejtezsi cestou ve stanoveny dobe zachrani svet a pak jednoduse seskoci dolu padakem! co k tomu dodat? neco takovyho muze natocit opravdu jenom Wynorski ale ja mam pro nej slabost a tak pod standartni 3 hvezdy nepujdu ani ted ()

Orlau32

Myslela jsem si, že to bude film o herolezcích a "smrtící lavině". Omyl ! Byla to vojensko-politická kravina natočena ve vysokohorském prostředí, s pomocí elitních světových horolezců. No... zvažuji sice též "odpad", ale přece jenom tam bylo pár dobrých záběrů, tak tomu dávám jednu * za snahu Kanaďanů udělat "napínavý film". Kdyby to natočili v 50.letech minulého století, tak by to mělo "břink", ale točit "studenou válku" v r.2005 svědčí o politické naivitě režiséra. ()