Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

POMO

Slušně vtahující old-school thriller, který nás s hlavním hrdinou zatáhne do porno zákulisí všech třech velkých kalifornských měst (LA, SD, SF). Pohodová country hudba v úvodu a závěru kontrastuje s gradující intenzitou objevování čím dál temnějších míst, ve kterých zoufalý otec hledá ztracenou dceru. Působivě vykreslení záporáci, dusná atmosféra i statement ke konfrontaci mladické nevinnosti se zkaženou tváří dospělé společnosti. V dnešní době už film tolik nešokuje, ale vystavěním dramatického příběhu a křehčími lidskými nuancemi (pomáhající prostitutka, dialog s dcerou) funguje pořád výborně. Season Hubley krásná i živočišní zároveň. Podobnost s 8MM nemůže být náhodná, film staví na stejných psychologických pilířích. Jedná se prakticky o remake. ()

Lima

Jasná inspirace pro ´8mm´, kdy pozdější Schumacherův film nejenže čerpá z námětu, ale dokonce pečlivě opisuje některé scény a výjevy zde. To, co začíná jako upjatá církevní selanka, se změní v působivý náhled do porno branže se starostlivým tátou, který hledá svoji dceru v téhle nepřehledné špinavé stoce. A přerod George C. Scotta je tu fascinující. Z naivního chlapíčka coby křesťansky založeného muže, který zmateně přechází z jednoho porno podniku do druhého a vy úplně cítíte jeho úzkost, do sebevědomého borce, který poté, co dostane lekci, musí změnit svojí pátrací taktiku a vy jenom se zájmem pozorujete, jak s pečlivou důsledností rozplétá stopy, stejně jako o 20 let pozdějí Nicolas Cage. Schrader ve svých scénářích vždycky ťal do živého a obrovský boom porno branže v 70.letech se úplně nabízel pro jeho břitký komentář.__ PS: Upozornění pro Malarkeyho: 70.léta byly všechno možné, jen ne „puritánské“. Po vrcholící sexuální revoluci na přelomu 60. a 70.let se v západní společnosti jelo ve tvrdém sexu zcela naplno a otevřeně, všechna ty grindhouse, půlnoční a ´for adult´ kina plus sex podniky, kterými se to na bulvárech jen hemžilo. ()

Enšpígl

Precizně a velmi realisticky natočená psychárna z pornoprůmyslu. Pokud by někdo pochyboval o síle příběhu, tak at si představí, že je táta, který zničehonic ztratí svou milovanou dceru a najednou zjistí že točí tvrdý porno. Jenže to není všechno, tady díky velmi naturalistickým záběrům člověk vidí všechen ten humus a lidskou špínu, která se v téhlě oblasti vyskytuje. Závěrečný dialog by rozemlel i mletý mlaso. Výtečně zpracovaný silný téma korunuje mistrovským hereckým výkonem Geroge C. Scott . ()

Malarkey

Naostro je tak moc zajímavý film, který nebere ohledy na nic. Skoro mi až přijde, jak kdyby tvůrci hledali herečky na Woodstocku, protože se tu celá řada z nich vůbec neovládala a filmu tak přidávala na kvalitě. Nemyslím v rámci těch kurev, jako spíš v rámci toho, že se film snažil být hodně realistický. No a celý ten příběh by byl na solidní tři hvězdy. Především díky hlavní roli, ale i té klasické americké atmosféře sedmdesátých let. To by ale nesměl přijít dost brutální závěr, který mě okamžitě knockoutoval a představil mi jednu z nejdrsnějších scén, které jsem v podobných filmech ze sedmdesátek viděl. A to jsem přitom o filmu nevěděl vůbec nic. Až tak mě sejmul. ()

Superpero

Napínavý a ponurý snímek ze "špinavých ulic." Hodně se to otírá o pornotématiku a myslím, že na rok 1979 je to film hodně odvážný. V zobrazování nahoty a sexuálních praktik jde mnohem dál, než např. Půlnoční kovboj. Film, ale nestaví jen na "šokantním" zobrazování, ale i na kontrastu věřícího puritána a pornoprůmyslu. Bavila mě část kdy spolupracuje s pornoherečkou a vyříkávají si vlastní náhledy na svět, sex, víru a všechno kolem. A stejnak by ten film byl poloviční bez skvěle úchylné hudby a prvotřídního výkonu George C. Scotta. P.S. Díky Moviezone za jejich V.I.M. rubriku, bez ní bych se nedozvěděl o tomhle super filmu ale i o spoustě dalších. ()

Rob Roy

Paul Schrader, scenárista Taxikáře, si nejspíš opět dobře zmapoval prostředí "sexprůmyslu"a natočil přesvědčivý a atmosférický příběh bez zbytečných atrakcí (zato se skvělým Georgem C. Scottem) o nábožensky založeném tatíkovi ze středozápadu, který pátrá po své dceři v L.A. a zjišťuje, že existuje i o dost jiný svět než na který je zvyklý. Výborná hudba Jacka Nitzscheho..... hurá na Mishima: Life in Four Chapters a Modré Límečky ()

Slasher

Vděčný film, bavil jsem se od začátku do konce. Už ta zápletka je super: maloměstská dcerka se trhne z křesťanský exkurze rovnou do porno byznysu morálně pokleslý Kalifornie, otec po ní na vlastní pěst pátrá. Toho hraje George C. Scott (jedno velký plus), výtečná je "špína ulic" plná světelných poutačů, pochybných podniků, temnoty a dekadence, často v kombinaci s groovy muzikou. Jediná moje výtka jde na úplný závěr - rodičovský twist by nebyl zlý, film ale končí náhle a nepřirozeně, prý za tím byl tlak ze strany studio-uprděnců... Když bych dělal seznam 1970s perliček, tady to tam bude na 100%. ♪♫ ()

movie

70% Schrader na to jde bez okolků a po vzoru Roberta Bressona i velmi minimalisticky, žádné extra křoví a vše servíruje velmi přímočaře. Calvinista George C. Scott se donekonečna probíra pornoprůmyslovou špínou aby došel zadostiučinění v posledních pár minutách snímků s až katarzním vyustěním, které podtrhuje skvělá hudba Jacka Nitzscheho (ten chlapík byl třída). Ve spoustě scénách jsou znát i vlivy z dospivání Paula Schradera v silně věřící rodině (např. scéna, kdy otec vypíná TV a nadává na brak v ní -- Schrader měl styk s tv / kinem zakázaný a první film viděl až v 17ti letech). ()

Kulmon

Dechberoucí snímek o křesťanském podnikateli, jehož dcera se ztratí a pak objeví v pornosnímku. On sám se nakonec vydá po její stopě, která ho zavede do světa pornobyznisu. V hlavní roli se zaskvěl Geroge C. Scott, ten z něhož sálá obrovské charisma, dokonce takové, že si se ctí zahrál i Pattona. Na to, že se jedná o konec 70. let je to poměrně otevřená zpoveď a náhled do počátků pornoprůmyslu. Film je pro mne obrovským (pozitivním) překvapením. ()

Shit

Když sem se dozvěděl, že božských 8mm je remakem Hardcore, tak mi nezbylo nic jinýho než si to prostě sehnat. Naštěstí se ale nejedná v případě 8mm o čistej remake, spíš bych řek, že se to jen inspirovalo tématem, což v mým případě Hardcore dost pomáhá. Nicméně, tady ani tak nejde jako v 8mm, jak působí ta šílená maniakálni a absolutně temná atmosféra podsvětí na diváka, tady jde spíš o to jak působí podsvětí na silně věřícího a porno předtim nikdy nevidícího George C. Scotta a jak se s tim dokáže vypořádávat a to je i zásluhou perfektně hrajícího Scotta dokonalý. V roce 79 to musela být fakt naprosto drsná záležitost, škoda, že v dnešní době, kdy je porno všeho druhu ve výlohách trafik, už to působí o něco slabším dojmem, ale téma snuffu, je tu i tak zpracovaný výborně ()

choze

Skvělý námět, nápaditý scénář, sedmdesátková atmosféra a spolehliví Scott a Boyle. Ale chybí tomu větší drajv a vlastně mi to noření se do pornoprůmyslu přišlo docela fádní. Obcházet ta místa sám by mohlo být vzrůšo, ale takhle mě ničím nepřekvapily - prostě jen spousta neónů, svolných žen a barevně nasvícených místností, nic šokujícího, ani vytažení snuff karty. ()

NinadeL

Alarmující příběh, který na sebe znovu upozornil díváčtější Schumacherovou verzí. Těžko ale sledovat takový film a srovnávat si ho se situací, kterou známe tady, když jsme se s pornem seznámili neohrabaně a ve velkém až po revoluci. Pobrat snuff v kombinaci se severoamerickou verzí Nederlandse Hervormde Kerk není snadné. Ale i tak si troufám tvrdit, že kdyby se tzv. zábava pro dospělé stala kultivovanou a skutečně zábavnou, nemusel by mít snuff vůbec šanci. A zmatené dívenky z rozvrácených rodin by měly k pubertálnímu vzdoru o něco bezpečnější způsob. A právě v této rovině zůstal Hardcore pouze na půl cesty. K čemu ta strastiplná cesta otce, kterému dcera odpustí během chvilky? ()

darkrobyk

„Vy i já považujeme sex za zbytečný. Vy ho neprovozujete a já můžu spát s kýmkoliv." Najít dceru Van Dorna, vyznávajícího kalvinismus, ztracenou ve víru pornobyznysu se zdá těžší, než objevit příznačnou jehlu v kupce sena. Zoufalý otec se nakonec vydá hledat dceru na vlastní pěst, s čímž mu začne pomáhat půvabná prostitutka Niki. Každý z nich žije v jiném světě, přesto ale se jim daří nacházet společnou řeč, byť Van Dorn musí leccos překousnout. Ponor do světa sexu, šlapek, pasáků, pornokin, bordelů a sex podniků je na tolik intenzivní, až člověk cítí tu špínu ulice. A pokud Van Dorn uspěje, není vůbec jisté, zda se bude chtít dcera vrátit zpátky. I přes tato varování soukromého detektiva se rozhodne, že dojde až do cíle své cesty.Oporou v nejtěžších chvílích se mu stává právě Niki. „Můžu jí nějak pomoct?"„Vy jeďte domů, vy sem nepatříte." ()

JohnnyD

Toto by malo zremakovať HBO. Fantastický námet bohužiaľ naráža na limity doby, aj keď do nich celkom odvážne bije. Prvá dvadsaťminútovka je úplne zbytočná, rovnako ako postava súkromného detektíva a poslednú minútu si to mohlo odpustiť. Inak je to výborný dusný thriller, ktorý vydláždil cestu pre 8 mm. ()

Javert

Sonda do 70s pornobyznysu jak se patří. Syrovost na n-tou v podání Paula Schradera a hlavně pak rozeného drsoně George C. Scotta. Nebýt utahané první půlky filmu, je to za plný počet. ()

sochoking

Hardcore mi neprišiel ani ponurý, ani temný, ani dychberúci, ba ani hardkor. Hlavný hrdina ma ustavične sral svojim neurotickým chovaním, takže som mu ani nedržal palce, ale ani ho nenávidel. Skôr som ho mal vpaži. Dosť som sa divil nad na hlavu postavenými situáciami, ako napríklad, že chlapíci točia porno na motelovej izbe s odostretými závesmi, kde každý okoloidúci sa veselo a zadara môže pozerať na trtkačky a tak podobne. A takýchto mne nepochopiteľných situácií tam bolo veruže dosť. Nuž, filmy v sedemdesiatych rokoch sa točili inak... Chcelo by to remake a to by bolo hviezd viac, pretože napísané to nebolo vôbec zle. ()

DwayneJohnson

Film plný protikladů a hlavně dvou zcela odlišných světů. Pokud to s výchovou přeženete, jakkoliv jsou Vaše cíle ušlechtilé, může se klidně stát, že z milovaného dítěte máte záhy pornoherečku. Hrozná představa, která mě snad nikdy nepotká. Film však na na svou dobu velmi otevřený a výkon George Scotta nelze označit jinak, než vynikající. Vřele doporučuju. ()