Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Kulmon

Dechberoucí snímek o křesťanském podnikateli, jehož dcera se ztratí a pak objeví v pornosnímku. On sám se nakonec vydá po její stopě, která ho zavede do světa pornobyznisu. V hlavní roli se zaskvěl Geroge C. Scott, ten z něhož sálá obrovské charisma, dokonce takové, že si se ctí zahrál i Pattona. Na to, že se jedná o konec 70. let je to poměrně otevřená zpoveď a náhled do počátků pornoprůmyslu. Film je pro mne obrovským (pozitivním) překvapením. ()

jojinecko

Dirty film, dosť ponurý a amosferický, dá sa povedať predchodca a inšpirácia pre Schumacherových 8MM. Tematicky je film nadčasový, na svoj rok vzniku aj značne explicitný a otvorený - o to viehodnejší a predvedčivejší a ťažší. George C. Scott je štandardne vynikajúci, prakticky ako vo všetkých svojich roliach. Výborný snímok, ktorý nie je prvoplánovo šokujúci, ale má svoju hĺbku a psychológiu a to sa cení. ()

SOLOM.

Na tehdejší dobu celkem odvážný kousek, který rozhodně zaujal mou pozornost. I když jsem sice ze začátku musel přežít všechny ty pánbíčkářské kecy – ty vole jak já tohle nesnáším. Jakmile se taťka vydává hledat svou zdánlivě ztracenou dceru, mrkne na film, kde jí klátí dva borci a následně se ponoří do světa porno průmyslu, peepshow a sexshopů – výrazně se zlepšil nejen děj ale i samotná atmosféra. Z modlícího fotříka se stává ranař a hlavně George C. Scott podal velmi dobrý výkon, zdatně mu sekundoval i Peter Boyle. Season Hubley má hezkou tvářičku – no tělíčko žádná sláva – její bývalý Kurt Russell měl vždycky slabost pro pěkné holky, ale asi byl vždycky spíš „dolňák“ (nic proti Goldie, ale ani ona nahoře zrovna moc nevyrašila…). Špinavost, lehká surovost, nahota, dobrý příběh – slušná lehce nadprůměrná kombinace. Remake 8 mm, který se tímhle kouskem nechal inspirovat, mám rovněž rád – asi se budu muset brzy zase podívat po filmech s podobnou tématikou…70% ()

darkrobyk

„Vy i já považujeme sex za zbytečný. Vy ho neprovozujete a já můžu spát s kýmkoliv." Najít dceru Van Dorna, vyznávajícího kalvinismus, ztracenou ve víru pornobyznysu se zdá těžší, než objevit příznačnou jehlu v kupce sena. Zoufalý otec se nakonec vydá hledat dceru na vlastní pěst, s čímž mu začne pomáhat půvabná prostitutka Niki. Každý z nich žije v jiném světě, přesto ale se jim daří nacházet společnou řeč, byť Van Dorn musí leccos překousnout. Ponor do světa sexu, šlapek, pasáků, pornokin, bordelů a sex podniků je na tolik intenzivní, až člověk cítí tu špínu ulice. A pokud Van Dorn uspěje, není vůbec jisté, zda se bude chtít dcera vrátit zpátky. I přes tato varování soukromého detektiva se rozhodne, že dojde až do cíle své cesty.Oporou v nejtěžších chvílích se mu stává právě Niki. „Můžu jí nějak pomoct?"„Vy jeďte domů, vy sem nepatříte." ()

Rob Roy

Paul Schrader, scenárista Taxikáře, si nejspíš opět dobře zmapoval prostředí "sexprůmyslu"a natočil přesvědčivý a atmosférický příběh bez zbytečných atrakcí (zato se skvělým Georgem C. Scottem) o nábožensky založeném tatíkovi ze středozápadu, který pátrá po své dceři v L.A. a zjišťuje, že existuje i o dost jiný svět než na který je zvyklý. Výborná hudba Jacka Nitzscheho..... hurá na Mishima: Life in Four Chapters a Modré Límečky ()

• Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)
  • Hlavní roli měl původně hrát Warren Beatty. Chtěl po Schraderovi, aby přepsal scénář, s tím, že by nehledal dceru, ale sestru, na což Schrader nepřistoupil. (Kulmon)
  • Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)