Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Shit

Když sem se dozvěděl, že božských 8mm je remakem Hardcore, tak mi nezbylo nic jinýho než si to prostě sehnat. Naštěstí se ale nejedná v případě 8mm o čistej remake, spíš bych řek, že se to jen inspirovalo tématem, což v mým případě Hardcore dost pomáhá. Nicméně, tady ani tak nejde jako v 8mm, jak působí ta šílená maniakálni a absolutně temná atmosféra podsvětí na diváka, tady jde spíš o to jak působí podsvětí na silně věřícího a porno předtim nikdy nevidícího George C. Scotta a jak se s tim dokáže vypořádávat a to je i zásluhou perfektně hrajícího Scotta dokonalý. V roce 79 to musela být fakt naprosto drsná záležitost, škoda, že v dnešní době, kdy je porno všeho druhu ve výlohách trafik, už to působí o něco slabším dojmem, ale téma snuffu, je tu i tak zpracovaný výborně ()

NinadeL

Alarmující příběh, který na sebe znovu upozornil díváčtější Schumacherovou verzí. Těžko ale sledovat takový film a srovnávat si ho se situací, kterou známe tady, když jsme se s pornem seznámili neohrabaně a ve velkém až po revoluci. Pobrat snuff v kombinaci se severoamerickou verzí Nederlandse Hervormde Kerk není snadné. Ale i tak si troufám tvrdit, že kdyby se tzv. zábava pro dospělé stala kultivovanou a skutečně zábavnou, nemusel by mít snuff vůbec šanci. A zmatené dívenky z rozvrácených rodin by měly k pubertálnímu vzdoru o něco bezpečnější způsob. A právě v této rovině zůstal Hardcore pouze na půl cesty. K čemu ta strastiplná cesta otce, kterému dcera odpustí během chvilky? ()

Enšpígl

Precizně a velmi realisticky natočená psychárna z pornoprůmyslu. Pokud by někdo pochyboval o síle příběhu, tak at si představí, že je táta, který zničehonic ztratí svou milovanou dceru a najednou zjistí že točí tvrdý porno. Jenže to není všechno, tady díky velmi naturalistickým záběrům člověk vidí všechen ten humus a lidskou špínu, která se v téhlě oblasti vyskytuje. Závěrečný dialog by rozemlel i mletý mlaso. Výtečně zpracovaný silný téma korunuje mistrovským hereckým výkonem Geroge C. Scott . ()

Crocuta

Tento film jsem viděl před řadou let, ale pokud se nepletu, onen zbožný tatík pocházel z Massachussets a po nezdárné dceři pátral v San Franciscu - to jen pro upřesnění. Jinak je fakt, že snímek má více než dobrou atmosféru, velmi slušně hraje i Peter Boyle v roli soukromého detektiva. Mimochodem - populární snímek "8 mm" se "Hardcorem" nechal zřetelně inspirovat v nejednom ohledu. ()

JohnnyD

Toto by malo zremakovať HBO. Fantastický námet bohužiaľ naráža na limity doby, aj keď do nich celkom odvážne bije. Prvá dvadsaťminútovka je úplne zbytočná, rovnako ako postava súkromného detektíva a poslednú minútu si to mohlo odpustiť. Inak je to výborný dusný thriller, ktorý vydláždil cestu pre 8 mm. ()

• Hlavní roli měl původně hrát Warren Beatty. Chtěl po Schraderovi, aby přepsal scénář, s tím, že by nehledal dceru, ale sestru, na což Schrader nepřistoupil. (Kulmon)
  • Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)
  • George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)