Ples příšer

Monster's Ball

Ples príšer

Drama / Romantický

USA, 2001, 111 min (Director's cut: 112 min)

Ples příšer je hrozně pěkně natočený, Marc Forster zde předvedl fakt hodně dobrou práci. Za zmínku stojí i scénář (nominovaný na Oscara), který mě hned v několika momentech překvapil zajímavým zvratem, naopak Halle Berry, která si za svůj výkon Oscara odnesla, mě štvala v podstatě každou minutu, kterou se na plátně objevila. Zdá se mi, že té svojí postavě příliš života nevdechla, působila na mne hodně umělým dojmem, a je tak jedinou vadou na kráse jinak excelentního filmu.(31.1.2012)

Možná, že si spíše zasloužil Oscara Billy Bob Thorton, ale přece jenom, to že ho Halle Barry dostala mi vadilo z letošních Oscarů rozhodne nejmeně!. Za co ho třeba dostal Danzel Washington? A co nejvíce bije do oči je porážka Pána prstenů Čistou duší! Letošní Oscary jsem zkrátka nepochopil. Nebo vlastně ano!(1.2.2003)

Velmi dobrý scénář, výborný režisér a neselhávající Billy Bob Thornton jsou pevnými pilíři tohoto dramatu, které jsem plně docenil, až po jeho opětovném shlédnutí. Sice mi přišlo, že Halle Berry dostala Oscara spíš za odvážnou sexuální scénu, než za herecký výkon, ale to není chyba filmu, ale Akademie.(26.12.2010)

Výjimečně nasnímaný film. Komorní příběh o rasismu v USA, kterému dominuje úsporné herectví Thorntona. A nemůžu si pomoct - ale za Oscarem Halle Berry pořád vidím spíš politiku než cokoliv jiného - na plátně buď souloží, nebo se vzteká jako malej fracek. Pravda, oboje vykonává naprosto přesvědčivě.(13.7.2002)

Vďačná filmová otázka, keď sa k tomu navyše podarí ju dobre spracovať, dostáva divák takýto príjemný filmík. Je to všetko jedna veľká náhoda, ale scenár nepustí. Veľmi trefne ale hlavne reálne zachytené pretransformovanie od nenávisti k láske. Sčasti monotónne plynutie počas celého filmu vyrovnáva pár dosť dobrých, surových zvratov v deji a Halle to zahrala pôvabne. Teda nielen zahrala :). 90%.(17.9.2006)

• - Jeden z 20 nejpřeceňovanějších filmů všech dob podle časopisu Premiere. (hot_spot)

• - Angela Bassett odmítla roli Leticie, protože "odmítala hrát ve filmu prostitutku“. Studio však tvrdilo, že jí roli nikdy nenabízelo, protože vědělo, že se jí to kříží s plány. (Othello)

• - Scénář putoval po studiu šest let. V jedné chvíli měl být režisérem Sean Penn a hlavní roli měl hrát Robert De Niro. (hot_spot)